אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי ממחזרת סדרות אג"ח בהיקף של 1.7 מיליארד שקל

שיכון ובינוי ממחזרת סדרות אג"ח בהיקף של 1.7 מיליארד שקל

למעשה החברה ממחזרת חוב לטווח הקצר בחוב ארוך יותר, במטרה לקבע את הריבית ולדחות את פירעון החוב

04.11.2013, 08:53 | ניר צליק

שיכון ובינוי, חברת הנדל"ן הנשלטת על ידי שרי אריסון, הגישה ביום חמישי הצעת רכש לשלוש סדרות של איגרות חוב. למעשה, שיכון ובינוי מבקשת למחזר חוב בהיקף של 1.7 מיליארד שקל, בשלוש סדרות אג"ח שונות, סדרה 2, סדרה 3 וסדרה 4, כאשר היקף החוב בסדרה 2 הוא 300 מיליון שקל, בסדרה 3 הוא 217 מיליון שקל ובסדרה 4 הוא 1.2 מיליארד שקל.

בתמורה תנפיק שיכון ובינוי שתי סדרות אג"ח חדשות, סדרה 6, שהמח"מ שלה הוא 7.3 שנים והריבית הנקובה היא 4.1%, וסדרה 7 שתחליף את סדרה 3, שהמח"מ שלה הוא 6.3 שנים והריבית עליה עומדת על 5.98%. המח"מים של שלוש סדרות האג"ח, 2, 3 ו־4, הנם שנה, שנה וחצי ושלוש שנים בהתאמה, כך שלמעשה שיכון ובינוי ממחזרת חוב לטווח הקצר בחוב ארוך יותר, במטרה לקבע את הריבית ולדחות את פירעון החוב.

עופר קוטלר , צילם: אוראל כהן עופר קוטלר | צילם: אוראל כהן עופר קוטלר , צילם: אוראל כהן

כתוצאה מהצעת הרכש ירדו האג"ח מסדרות 2–4 בין 0.4% ל־0.64%, כאשר ככל הנראה הירידות נובעות מכך שהמשקיעים ציפו להצעת רכש לפי ריבית גבוהה יותר מזו שהוצעה להם בפועל. מחזורי המסחר אתמול באג"ח היו גבוהים במיוחד, כאשר המחזור בסדרה 2 עמד על 53 מיליון שקל לעומת מחזור ממוצע של 1.6 מיליון שקל, בסדרה 3 עמד מחזור המסחר על 51 מיליון שקל כאשר המחזור הממוצע הוא 1.3 מיליון שקל, ואילו בסדרה 4 מחזור המסחר היה 97 מיליון שקל כאשר המחזור הממוצע הוא 5.2 מיליון שקל.

מידרוג אישרה לפני כשבוע מחדש דירוג A1 באופק דירוג יציב לאג"ח של שיכון ובינוי. כמו כן, אישרה מידרוג דירוג זהה להנפקת אג"ח מסדרה 6 כנגד החלפת סדרה 2 וסדרה 4. בנוסף, אישרה מידרוג את הדירוג האמור להנפקת אג"ח מסדרה 7 כנגד החלפת אג"ח מסדרה 3. במידרוג כתבו כי "היקפי הפעילות המשמעותיים, כמו גם שיעורי רווחיות טובים, מאפשרים לחברה להציג רווחים ותזרימים גבוהים מפעילות".

עוד כתבו במידרוג כי "עתודות הקרקע המשמעותיות של החברה יוצרות יכולת לשמירה על היקף הפעילות הנוכחי, מפחיתות את החשיפה לשינויים במחירי הקרקעות ומהוות פוטנציאל למקורות נזילים. מצבת הנכסים המניבים של החברה גדלה בשנים האחרונות וצפויה ליצר הכנסה של כ־70 מיליון שקל לשנת 2013, כאשר כיום החברה נמצאת בהליך פיתוח של כמה נכסים מניבים נוספים אשר בסיומו הכנסות אלו צפויות לעלות משמעותית".

במידרוג הוסיפו כי "לחברה נכסים וקרקעות ששוויים הכלכלי גבוה משמעותית משוויים בספרים, אשר יש בהם כדי להצביע על רמת איתנות גבוהה יותר מאשר מוצג בספרי החברה" וכי "גמישותה הפיננסית של החברה סבירה לרמת הדירוג ומתבססת בעיקרה על מינוף נמוך ברמת החברה, התזרים השוטף שהחברה מייצרת ויכולת הנזלת נכסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות