אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנצי ליברמן ועופר עיני יכריעו מה יעלה בגורל 68 דונם בעמק חפר צילום: טל שחר, אוראל כהן

בנצי ליברמן ועופר עיני יכריעו מה יעלה בגורל 68 דונם בעמק חפר

מדובר בנכס ששייך להסתדרות ביתן אהרון. החברה למפעלי כלכלה, המשותפת להסתדרות ולמדינה. אמורה היתה להפעיל במקום בית הבראה לעובדי המדינה, אך הדבר לא בוצע

04.11.2013, 11:28 | כתבי כלכליסט

פגישה שתערך מאוחר יותר היום (ב') עשויה לקבוע את גורלם של לא פחות מ-68 דונם באחד מאזורי הביקוש הכפריים המשמעותיים בישראל – ביתן אהרון שבשרון.

הפגישה, בין יו"ר רשות המקרקעין, בנצי ליברמן, ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, תנסה להבין מה עושים עם הקרקע, בבעלות החברה למפעלי כלכלה, חברה משותפת להסתדרות ולמדינה. החברה אמורה להפעיל במקום בית הבראה ("בית יערי") לעובדי המדינה, אך בפועל מאז 1993 אין במקום בית הבראה שכזה וחוזה החכירה, שהתנה את החכירה בבית הבראה שכזה, פג כבר ב-2007. למרות זאת, אין אפשרות לשקם את בית ההבראה בשל העלות הגבוהה של התהליך ומאידך אין אפשרות למכור אותה לגורם פרטי.

"בית הארחה" כיום, צילום: נמרוד גליקמן "בית הארחה" כיום | צילום: נמרוד גליקמן "בית הארחה" כיום, צילום: נמרוד גליקמן

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי התב"ע למתחם הינה לתיירות בלבד כך שלא ניתן שבשלב זה לשווק את המתחם לבניה למגורים או לשימושים נוספים. כמו כן, מאחר ומדובר באזור כפרי הליך שינוי התב"ע לבניה רוויה או אפילו לבניה כפרית צפויה להיתקל בהתנגדות משמעותית של מועצת עמק חפר ותושבי האזור.

במקביל, כל זאת קורה בעוד ועד עובדי רשות מקרקעי ישראל מסרב לשתף פעולה עם הכוונה של שר האוצר יאיר לפיד להקים חברה ממשלתית לדיור. בשבועות האחרונים נוקטים עובדי הרשות בפעילות נגד התוכנית המתבטאת באי העברת נתונים וגישה למסמכים הנדרשים לאוצר לשם הקמת החברה. החשש העיקרי של העובדים הוא כי חברה שכזו תרוקן למעשה את הרשות מתוכן.

  

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה כי "אין ספק שזה לא ראוי לחשוף את פגישותיו של מנהל הרשות ונושאי שיחותיו . אם וכאשר יהיו נושאים שראוי להביאם לידיעת הציבור הרחב לא נהסס להטרידכם". מההסתדרות נמסר: "אין תגובה".

השתתפו בכתיבה: דותן לוי, מיקי פלד ועינת פז-פרנקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
יש פתרונות למצוקת הדיור -בניית יחידות דיור על אדמות גדולות ופתחות בארץ .
כנראה בסוף לא יקרה כלום וזה יישאר ככה במקום שייבנו בשטח הענק הזה יחידות דיור לזוגות צעירים - זה עוד פתרון למשבר הדיור במדינה הגועשת בבעיות כלכליות ומשברי דיור ומחאות -אז הנה משהו שיעזור לכמה זוגות צעירים וגם יביא כסף למדינה (מיסים ושכר דירה) ומיליוני שקלים לחברה שתבנה באזור הזה -אם זה בכלל יקרה . יש עוד הרבה אדמות פתוחות כאלו שצריך לבנות עליהם והמדינה לא מבינה שדברים כאלו (אולי מתישהו) יפתרו את בעיות הדיור להרבה אנשים וזוגות צעירים -אין פתרון אחר חוץ מזה ומלעבור לגור בחו''ל (ארה''ב/מקום אחר בעולם) .
אדמה של עשרות דונמים תיזרק לפח  |  04.11.13
1.
כרגיל קיבלו אדמות בחינם למטרה מסוימת ורוצים לעשות על זה רווח
ככה גם עשו באדמות שקיבלו ביערות הכרמל קיבלו אותם לצורך מטרה קדושה: בית הבראה לניצולי הנאצים אחרת מי היה נותן מתנה באמצע שמורת הכרמל אבל ניצלו את טוב ליבה של הראשות והעומד בראשו באותם הימים, תכלס מה יצא מזה? ייבשו את ההשקעה בכוונה ומכרו אותה במיליונים לרשת בתי מלון, מה יצא לניצולי השואה מזה??? נדה כלום בוקרה פיל מישמיש ומה עושים לנו היום, המפלגות של אז קיבלו נכסים באמצע העיר קראו לזה בית המפלגה היום כמעט בכל עיר יש אחד כזה בדרך כלל בלב השכונה, ומה עושים לנו האזרחים? שמים שם אנטנות של חברות סלולריות שמרעילות אותנו יום יום, והאזרחים אין להם בכלל למי לפנות
ישראלי  |  04.11.13