אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמת: "עלויות השכר - גבוהות פי שלושה מהמתחרים בסין ובטורקיה" צילום: צפריר אביוב

חמת: "עלויות השכר - גבוהות פי שלושה מהמתחרים בסין ובטורקיה"

הרווח הנקי של חמת גדל ב-12.7% ל-8.6 מיליון שקל; החברה ממתינה להחלטה בערעור על החיוב בהחזר מענק של 6.7 מיליון שקל

04.11.2013, 11:31 | גיל קליאן

חברת חמת, הפועלת בתחום הברזים, הכיורים (לשעבר תחת המותג חרסה) והצנרת הפלסטית ואביזרי האמבט (תחת המותג ליפסקי), דיווחה היום על תוצאות כספיות לרבעון השלישי. 

קראו עוד בכלכליסט

מכירות הקבוצה צמחו ב-0.7% בלבד ועמדו על 67.7 מיליון שקל. הקבוצה סבלה מירידה במכירות הברזים שנבעה בעיקר מהמכירות מחוץ לישראל, וכן מקיפאון במכירות הכיורים והכלים הסניטריים. הצמיחה הגיעה מליפסקי – שעקב השקת מוצרים חדשים הגדילה מכירות.

חמת מייצרת את מוצריה בישראל - והתהליכים שמקשים על מפעלים אחרים משפיעים גם עליה - בראשם עלית שכר המינימום והוצאות האנרגיה. חמת מציינת בדו"ח הכספי שלה כי בתחום הכיורים והכלים הסניטריים היא חווה תחרות קשה מצד יצרנים בטורקיה, סין ופורטוגל. החברה מציינת כי עלויות השכר שלה גבוהות פי 3-4 לעומת עלויות השכר במדינות אלה, ועלויות האנרגיה שלה אף הן גבוהות פי 3 מהמתחרים העיקריים.

בשורת הרווח התפעולי הצליחה חמת לשפר רווחיות מ-16% ברבעון השלישי של 2012 לשיעור של 17.4% ברבעון השלישי של 2013. עיקר השיפור נבע מליפסקי. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 8.6 מיליון שקל ברבעון השלישי, עלייה של 12.7% לעומת הרבעון השלישי של שנת 2012.

חמת חשפה תהליך נוסף שעלול לחייב אותה בהוצאה חד פעמית גבוהה ברבעונים הבאים – החברה דיווחה כי חרסה נדרשת על ידי מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה להחזיר מענק של 6.7 מיליון שקל שקיבלה בעבר. במהלך חודש מרץ התקיים דיון בערר שהגישה החברה בנושא, אך תוצאות טרם ניתנו. בכל מקרה חמת לא ביצעה הפרשה כנגד הסכום, כך שאם תחויב לשלם בסופו של דבר, היא תאלץ לרשום הוצאה חד פעמית.

יגאל מורן, צילום: צפריר אביוב יגאל מורן | צילום: צפריר אביוב יגאל מורן, צילום: צפריר אביוב

יגאל מורן, מנכ"ל קבוצת חמת, ציין בהודעת החברה כי "הקבוצה ממשיכה לפעול ולהגדיל את סל מוצריה, דבר שבא לידי ביטוי בעלייה במחזור המכירות במוצרי האינסטלציה השונים לחדרי האמבטיה והמטבח, וזאת, בין היתר, הודות להשקת מוצרים חדשים. במקביל, אנו ממשיכים לפעול לפיתוח מנועי צמיחה חדשים בחמת, בחרסה ובליפסקי וזאת כדי לנצל את הידע, המוניטין והיכולות של הקבוצה כדי לייצר מקורות הכנסה ורווח נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות