אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי דירקטוריון טבע עברו פוליגרף לאיתור מדליף צילום: אוראל כהן

חברי דירקטוריון טבע עברו פוליגרף לאיתור מדליף

עם זאת, בניגוד לאחד הדיווחים, ככל הנראה אין קשר להדחתו של המנכ"ל לוין עם הדבר

04.11.2013, 21:50 | ניר צליק

לפני פחות משבוע באחד מהאירועים הדרמטיים בשנים האחרונות בענקית הגנריקה הישראלית טבע הודח ג'רמי לוין, מנכ"ל החברה, מתפקידו. בחדשות ערוץ 2 נטען הערב (ו') כי לוין הודח מתפקידו אחרי שלפני מספר חודשים נערכה בדירקטוריון החברה בדיקת פוליגרף במטרה למצוא מדליף. עם זאת, על אף הדברים האמורים, ככל הנראה בדיקת הפוליגרף נערכה בנסיבות שאינן קשורות להדחתו של לוין, ולעזיבתו של לוין את החברה לא היה כל קשר לבדיקת הפוליגרף.

ג ג'רמי לוין | צילום: סיון פרג' ג

בשיחת הוועידה שקיימה החברה עם עזיבתו של לוין את התפקיד נאמר כי ההבדלים בין דירקטוריון החברה לבין לוין היו מינוריים, ונגעו ליישום האסטרטגיה החדשה של החברה, אך לא לכיוון הכוללני של האסטרטגיה. לפני שבועיים הודיעה החברה על כוונתה לפטר כ-5,000 עובדים, כ-10% מסך עובדי החברה, כאשר ההערכות הן כי בתוך ישראל צפויה החברה להיפרד מכ-800-700 איש.

טבע עצמה מנסה להתמודד בתקופה האחרונה עם פקיעתם של הפטנטים על תרופת המקור הבולטת של החברה, הקופקסון, כאשר אלו צפויים לפקוע במהלך שנת 2014. לוין גיבש אסטרטגיה במסגרתה החברה תחתוך את הוצאות התפעול בכ-2 מיליארד דולר במקביל להתמקדות במספר תחומים ספציפיים, ביניהם מערכת הנשימה, בריאות האשה, מערכת העצבים המרכזית ותרופות גנריות משולבות.

מטבע נמסר בתגובה כי "עזיבת לוין היתה בהסכמת הצדדים והיא נובעת מההבנה של הדירקטוריון כי בעת זו נדרש שינוי במנהיגות נוכח האצת תוכנית ההתייעלות של החברה והכישורים הנדרשים ליישומה המוצלח. כל ספקולציה אחרת היא בגדר רכילות המנותקת מהמציאות וחוטאת לאמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות