אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע לביהמ"ש בארה"ב: רוצים עוד דיון על פקיעת הפטנטים על הקופקסון צילום: דימיטרי שבצ'נקו

טבע לביהמ"ש בארה"ב: רוצים עוד דיון על פקיעת הפטנטים על הקופקסון

אחרי שבשבוע שעבר בית המשפט סרב לדון בעניין, מבקשת כעת טבע דיון נוסף על ההחלטה כי 4 פטנטים שהגנו על הקופקסון עד מאי 2014 אינם תקפים

05.11.2013, 09:47 | שי סלינס

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, פנתה לבית המשפט העליון בארה"ב בדרישה לצו עיכוב ביצוע ולדיון נוסף הנוגע לפקיעת חלק מהפטנטים על תרופת הדגל של החברה לטיפול בטרשת נפוצה, הקופקסון.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה של טבע מגיעה לאחר שלפני מספר ימים הגישה החברה בקשה לדיון מורחב בבית המשפט לערעורים - בקשה שלא התקבלה.

"נספוג פגיעה קשה ביותר אם ההחלטה של בית המשפט תישאר ללא שינוי, נמסר מעורכי הדין של טבע. "המשמעות היא שגירסאות גנריות על הקופקסון יציפו את השוק כבר מ-2014 - שנה מוקדם יותר מהתכנון המקורי".

מחצית מהרווח של טבע

הקופקסון אחראית למחצית מהרווח של החברה. טבע צפתה כי הפטנטים על התרופה יפקעו רק ב־2015, אולם בית המשפט הפדרלי לערעורים בניו יורק קבע ביולי האחרון כי ארבעה פטנטים שהגנו על הקופקסון עד מאי 2014 ופטנט אחד שהיה בתוקף עד ספטמבר 2015 אינם תקפים.

עם זאת, בית המשפט אישר את ההחלטה כי ארבעה פטנטים נוספים מגנים על התרופה עד 24 במאי 2014. המשמעות היא כי בתאריך זה עשויה טבע להתמודד עם תחרות גנרית לתרופת המקור המשמעותית ביותר בפורטפוליו המוצרים שלה.

קופקסון קופקסון קופקסון

באחת ההחלטות הדרמטיות בתולדותיה הודיעה טבע לפני שלושה שבועות על כוונתה להיפרד מ־5,000 עובדים, כ־10% מכוח האדם של החברה ברחבי העולם. נכון לסוף 2012 העסיקה החברה 45,948 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 7,397 בישראל. כך שאף כי טבע לא מסרה על היקף הפיטורים בישראל, ההערכות הן כי בסופו של דבר ייאלצו כ־700–800 איש במדינה למצוא מקום עבודה חדש.

הסיבה המרכזית לתוכנית הקיצוצים היתה הפקיעה של הפטנט על הקופקסון, מה שצפוי להביא לפגיעה של כ־2 מיליארד דולר בהכנסות החברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות