אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקורת מבית נגד עיני: "העברת התפקיד לניסנקורן אינה דמוקרטית"  צילום: אוראל כהן, מאיר פרטוש

פרסום ראשון

ביקורת מבית נגד עיני: "העברת התפקיד לניסנקורן אינה דמוקרטית"

יו"ר מרחב הנגב ואחד מבכירי ההסתדרות, מאיר בביוף ל"כלכליסט": שיטת העברת המלוכה בירושה כפי שעושה עיני איננה ראויה; איתן כבל: "אתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות במקום עיני"

05.11.2013, 14:15 | מיקי פלד

החלה הביקורת מבית בהסתדרות נגד עופר עיני. יו"ר מרחב הנגב ואחד מבכירי ההסתדרות, מאיר בביוף, אומר ל"כלכליסט" כי שיטת העברת המלוכה בירושה כפי שעושה עיני איננה ראויה. "ההורשה של התפקיד לאבי ניסנקורן היא לא דמוקרטית ולא הוגנת כלפי הציבור שבחר את עיני אשתקד וכלפי כל אלו כמונו שעבדו קשה עבור בחירתו. מן הראוי היה שישלים קדנציה מלאה", אמר בביוף. 

קראו עוד בכלכליסט

בביוף הוסיף כי הנוהג הפסול לדעתו בו נוקט עיני אינו הראשון בהסתדרות וכי עיני עצמו הוכתר ע"י עמיר פרץ ופרץ ע"י חיים רמון.

לדבריו, לניסנקורן תהיה עדיפות בהתמודדות על תפקיד היו"ר בעוד 3 שנים על פני מועמדים אחרים. הוא סירב לענות לשאלה אם יתמודד גם הוא על התפקיד. 

מאיר בביוף (ארכיון) מאיר בביוף (ארכיון) מאיר בביוף (ארכיון)

בתוך כך, עיני ייכנס במהלך החודש את בית נבחרי ההסתדורת בו מיוצגות הסיעות השונות וימליץ על מינוי של ניסנקורן ליו"ר. השיחות שערך עיני הבוקר עם הסיעות שתומכות בו נעשו כדי להבטיח את תמיכתן בניסנקורן. 

ח"כ איתן כבל אומר כי בכוונתו להתמודד לתפקיד יו"ר ההסתדרות, במקום עיני שהודיע הבוקר שיפרוש עוד 3 חודשים. בשידור ב"קול ברמה" אמר היום כבל: "אין ספק שיש כאן חמיצות מאד לא פשוטה, כי עופר, שאני מכבד את ההחלטה שלו, אמר שהוא בא לקדנציה מלאה ויש תחושה של החמצה. אני רואה את עצמי מועמד ראוי לגמרי, בוודאי בימים האלה שההסתדרות נמצאת".

עופר עיני ואבי ניסנקורן היום בבניין ההסתדרות, צילום: אוראל כהן עופר עיני ואבי ניסנקורן היום בבניין ההסתדרות | צילום: אוראל כהן עופר עיני ואבי ניסנקורן היום בבניין ההסתדרות, צילום: אוראל כהן

עיני מכתיר את ניסנקורן

בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכת בצהריים בבית ההסתדרות, הכריז עיני על החלטתו לפרוש מתפקידו ב-1 בפברואר 2014 ועל העברת התפקיד לאבי ניסקורן. עיני פתח את הישיבה הלא שגרתית ואמר: "תביאו לי כוס מים כי אני מתרגש ברמות". עיני המשיך: "רבותיי, אני חייב להודות שנכנסתי לתפקידי לא התרגשתי כמו היום. הפעם הראשונה שנבחרתי לתפקיד חבר בוועד עובדים היה בשנת 84, זה אומר שבפברואר השנה אני סוגר 30 שנות פעילות ציבורית ועשייה למען ציבור העובדים, שמתוכן שמונה שנים כיו"ר ההסתדרות. כשנכנסתי לתפקידי ב-2006 ההסתדרות, מבחינה כלכלית, הייתה במצב מאוד קשה וחרב גדולה הייתה מונחת על צווארה. מיליארד וחצי מיליון שקל היה החוב המצטבר שלה".

איתן כבל. יתמודד על הירושה, צילום: שאול גולן איתן כבל. יתמודד על הירושה | צילום: שאול גולן איתן כבל. יתמודד על הירושה, צילום: שאול גולן

עיני הפליג בשבחו של ניסנקורן: "ב-4 שנים האחרונות עמד לידי אבי ניסנקורן שהוביל את רוב המשאים ומתנים הקשים ביותר. ראיתי איך הוא קשוב לציבור העובדים, לוועדי עובדים. לפני שבועיים נפגשתי איתו ואמרתי לו – 'אבי אני מרגיש

שאתה מוכן, אבל אני רוצה לשאול אותך שאלה האם גם אתה מרגיש מוכן?' ומהרגע שהוא השלים לי את הפזאל התקבלה בידי ההחלטה. אחרי 30 שנות פעילות ציבורית, זה יוצא סימבולי בדיוק בפברואר, ואחרי 30 שנות עבודה ציבורית באותו תחום ואחרי 8 שנים כיו"ר ההסתדרות, זה זמן ראוי לתת לכוחות חדשים להכנס. לדעתי לאבי יש יות מ-100% אנרגיות להנהיג את הגוף. ולכן בהתאם לחוקת ההסתדרות אני מתכוון בישיבת בית נבחרי ההסתדרות הקרובה להמליץ לבית נבחרי ההסתדרות על בחירתו ואני מדגיש: בחירתו ולא מינויו של אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות הבא. אני סמוך ובטוח שאבי יצעיד את ההסתדרות קדימה בעצמה, בחוזק תוך כדי שמירה על האחריות כלפי המדינה, המשק וציבור העובדים. אין לי ספק בכך. אני מקווה ואני מאמין שהמהלך הזה יצלח. אין ספק שמבחינתי אני אולי לא אהיה יו"ר ההסתדרות, אבל אבי – לכל רגע שתצטרך עצה טובה , וכל רגע שתצטרך סיוע אני תמיד אהיה לרשות הבית הזה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
איתן כבל הוא רץ מרתון - אבל הוא צריך שהרצוג יזכה בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה.
בתור רץ מרתון, המטרה הסופית היא לא המטרה הנוכחית. כאשר איתן כבל חבר לאמיר פרץ במירוץ הקודם בבחירות המקדימות הקודמות למפלגת העבודה, הוא ידע מה שהוא עושה, וקיבל יותר קולות מפואד בן אליעזר זקן השבט. כאשר הוא חבר לבוז'י הרצוע במרוץ לראשות המפלגה, וא ויתר על הסיכוי לזכות אי פעם בתפקיד בעצמו. איתן כבל הוא פולוטיקאי שורד, ויכול להיות מוטיב הנושא בסרט הנושא את שמו. אם התוספת השולית המזערית שהוא יעניק לבוז'י הרצוג בהתמודדות מול שלי יחימוביץ' היא זו שתכריע, המהלך הבא שהוא מתכנן הוא המשך המהלך שהוא כבר התחיל. מי שרוצה לראות את המהלך הבא של איתן כבל, שיעזור לבוז'י בבחירות. לי הוא נראה "משענת הקנה הרצוץ" וחבל לי על בוז'י שמתבזה.
קובי , רחובות  |  05.11.13