אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתרחבת בחלל: הורחב ההסכם התקשורת של הלוויין "עמוס 4" ב-4 שנים צילום: איי אף פי

מתרחבת בחלל: הורחב ההסכם התקשורת של הלוויין "עמוס 4" ב-4 שנים

כתומאה מכך צופה חלל תקשורת לתוספת של 54 מיליון דולר להכנסות מהלוויין. "עמוס 4" שוגר בספטמבר השנה לחלל ומספק שירותי תקשורת לוויינית בעיקר באסיה, רוסיה והמזרח התיכון

05.11.2013, 15:20 | שי סלינס

חלל תקשורת דיווחה היום (ג') כי הרחיבה את ההתקשרות באמצעות הלוויין "עמוס 4" עם ספק באסיה לתקופה של 10 שנים (במקום 6 שנים כיום).

מדובר בשירות ללקוח שהינו ספק שירותי תקשורת לוויינית להפצה של אינטרנט ונתונים, כאשר ההכנסות הרב שנתיות שינבעו מן ההתקשרות יסתכמו ב-77 מיליון דולר - במקום 32 מיליון דולר בהסכם הנוכחי.

קראו עוד בכלכליסט

חלל תקשורת נשלטת על ידי שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, באמצעות חברת יורוקום. חלל עוסקת במתן שירותי תקשורת לוויינית באמצעות שיווק מקטעי חלל של הלוויינים שבבעלותה.

שיגור הלוויין "עמוס 4" בספטמבר האחרון שיגור הלוויין "עמוס 4" בספטמבר האחרון שיגור הלוויין "עמוס 4" בספטמבר האחרון

לחברה ארבעה לוויינים פעילים: "עמוס 2" ו"עמוס 3" המספקים תקשורת לוויינית בעיקר במזרח התיכון ובמזרח אירופה, "עמוס 5" המספק תקשורת לוויינית בעיקר לאפריקה ו"עמוס 4" ששוגר בספטמבר השנה ומתוכנן לספק שירותי תקשורת לוויינית בעיקר באסיה, רוסיה והמזרח התיכון. החברה מתכוונת לשגר במהלך 2015 לוויין נוסף, "עמוס 6", שיחליף את "עמוס 2" הצפוי לסיים את פעילותו ב-2016.

שירותי התקשורת שהחברה מוכרת הם בעיקר טלוויזיה בלוויין, קישוריות אינטרנט ושירותי העברת נתונים. הלקוח הגדול ביותר של חלל תקשורת הוא חברת הטלוויזיה בלוויין yes. כיוון ש־yes נשלטת על ידי אותו בעל שליטה, ההתקשרות איתה מוגדרת כעסקת בעלי עניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות