אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק נפרדת מבלומברג: נפתחו הקלפיות לבחירות לראשות העיר צילום: בלומברג

ניו יורק נפרדת מבלומברג: נפתחו הקלפיות לבחירות לראשות העיר

בכך החלה גם הפרידה הרשמית ממייקל בלומברג לאחר 12 שנות כהונה. על פי הסקרים, ביל דה בלאסיו צפוי להיבחר כראש העיר. מולו מתמודד הרפובליקני ג'ו להוטה, לשעבר סגנו של רודי ג'וליאני

05.11.2013, 17:47 | סוכנויות הידיעות
בניו יורק נפתחו היום הקלפיות לבחירות לראשות העיר, ובכך גם החלה הפרידה הרשמית ממייקל בלומברג, לאחר 12 שנות כהונה.

בהאפינגטון פוסט מדווחים שהמועמד הרפובליקני ג'ו להוטה, לשעבר סגנו של רודי ג'וליאני, התחייב לדבוק בקווי המדיניות של בלומברג, שעזרו להפוך את ניו יורק לאחת הערים הבטוחות והמשגשגות ביותר בארה"ב, אך מנגד עודדו את הרחבת פער ההכנסה.

ג ג'ו להוטה | צילום: רויטרס ג

אולם הסקרים האחרונים מצביעים על כך שעל אף שמרבית התושבים תומכים בפעולות של בלומברג, הם מעוניינים בשינוי בהנהגה, ומסיבה זו ביל דה בלאסיו, צפוי להיבחר כראש העיר הדמוקרטי הראשון בעיר מאז 1989.

דה בלאסיו הציב עצמו במהלך הקמפיין כניגוד לבלומברג: ניו יורקי שגדל בברוקלין, נשוי לאישה אפרו-אמריקאית ואב לשני ילדים מעורבים. בהתאם, הוא מקדם אג'נדה ליברלית, במרכזה העלאת מסים על העשירים, שאמורה לעזור לממן פעוטונים ולשפר את יחסי המשטרה עם הקהילה. הטקטיקות הללו, וכן התחייבות להשקיע בניו יורקים גם מחוץ למנהטן, בניגוד לבלומברג שנתפס כמי שהשקיע בעיקר במנהטן, באות לידי ביטוי ביתרון לו הוא זוכה בסקרים. דה בלאסיו (52) מוביל בקרוב ל-40 נקודות האחוז על פני להוטה.

ביל דה בלאסיו, צילום: רויטרס ביל דה בלאסיו | צילום: רויטרס ביל דה בלאסיו, צילום: רויטרס

להוטה, שעמד בראש רשות התחבורה של ניו יורק ניסה לטעון כי בלאסיו יגביל את הפעילות של המשטרה, ואף יפעל לשינוי מדיניות stop-and-frisk שמאפשרת למשטרה לעצור כל אדם שנראה לה חשוד. המדיניות אמנם נחשבת על ידי תומכיה לאחת הסיבות לירידה בשיעור הפשע בעיר, אך מתנגדיה, ודה בלאסיו ביניהם, טוענים כי היא מפלה נגד מיעוטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות