אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הגֵן הגיי שורד? צילום: בלומברג

איך הגֵן הגיי שורד?

בלדד היקר, ברור לי שלא יודעים מה מקור ההעדפה המינית ההומוסקסואלית, אבל אומרים שזה "בגנים". אם כך, איך הגן הזה שורד? הומואים הרי לא מביאים ילדים כדרך הטבע. אדם

07.11.2013, 08:35 | בלדד השוחי

אדם היקר,

ראשית, הומוסקסואלים דווקא כן מביאים ילדים כדרך הטבע. עבור נשים זה די פשוט, לפחות מהבחינה הפיזית, וגם עבור גברים זו לא חייבת להיות בעיה. בנסיבות הנכונות, באווירה המתאימה ועם קצת רצון טוב, הרבה הומואים יכולים לקיים זקפה עם אשה, בדיוק כפי שהרבה סטרייטים יכולים לקיים זקפה עם גבר. והרבה מאוד הומואים קיימו ומקיימים חיי משפחה הטרוסקסואלים מתוך חשש מתגובת הסביבה.

הומוסקסואלים. איך הגן שורד?, צילום: בלומברג הומוסקסואלים. איך הגן שורד? | צילום: בלומברג הומוסקסואלים. איך הגן שורד?, צילום: בלומברג

שנית, אף אחד לא אומר שהעדפה מינית היא עניין גנטי גרידא. אחרת תאומים זהים – שבנויים בדיוק מאותם גנים – תמיד היו נוטים לאותו כיוון מיני, וזה לגמרי לא המצב. לפני כ־20 שנה התפרסם מחקר שמצא רצף דנ"א קטן שהופיע אצל גברים הומוסקסואלים. התקשורת מיהרה להכריז על גילויו של "הגֵן העליז", אבל האמת היא שהמחקר הזה כלל 76 משפחות בלבד, ומחקרים נוספים סתרו את הממצאים הראשוניים. עדיין, הסלט התקשורתי עשה מספיק רעש כדי שיהיה אפשר לשמוע את ההדים שלו בשאלתך עד היום.

מובן שלגנים יש תפקיד חשוב בקביעת הנטייה המינית. הנפש היא חלק מהגוף, והמבנה הנפשי הראשוני נקבע בידי הגנים כחלק מהמבנה הגופני. ולכן הנטייה המינית של תאומים זהים בכל זאת מפגינה יותר התאמה מאשר סתם תאומים. הגנים מכתיבים את הנקודה שממנה אתה יוצא לדרך. אבל נכון להיום, נראה שרוב המשקל ניתן דווקא לדרך עצמה, ובפרט לחלקים המוקדמים שלה – הילדות המוקדמת וההתפתחות ברחם, שם גם נקבע המין שלנו.

ועל אף שככל שאנו מתבגרים ההעדפות שלנו בעיקר מתקבעות והופכות לחלק חשוב מהדימוי העצמי שלנו, שום דבר לא חקוק באבן. ההעדפה המינית היא עניין חי, משתנה ומתפתח שלא מפסיק להגיב לסביבה. בתי סוהר, פנימיות, יחידות צבאיות, אפילו טיולים בחו"ל, כולם דברים שידועים ביכולתם לשנות נטייה מינית באופן זמני. אפילו אופנה יכולה להשפיע עליו, כפי שניתן ללמוד משכיחותו של הומוסקסואליזם גברי ביוון העתיקה, ובלא מעט תרבויות אחרות.

בשורה התחתונה, המיניות האנושית מורכבת מכדי שיהיה ניתן לתלותה בגורם בודד. יש מי שנמשך מאוד גם לגברים וגם לנשים, ויש מי שלא נמשך לאף אחד. יש מי שמפתח העדפה למבנה גוף מסוים או לצבע שיער, ויש מי שמעדיף כבשים. ההעדפות האלה מושפעות מריבוא גורמים, גנטיים, התפתחותיים, נפשיים. וזו אולי הסיבה הראשונית, הביולוגית לשכיחותה של הנטייה ההומוסקסואלית. במערכת כה סבוכה, תמיד יהיה מגוון.

שאלות לבלדד השוחי: askbildad@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
מצער שהכותב לא מעודכן. המחקרים היום מראים השפעה גנטית משמעותית
כי התגלה שהסיכוי לנטיה הזו גבוה פי עשרות, אצל אחים שלישיים ורביעים. כלומר אם לאם יש מספר בנים, הסיכוי שאחד הבנים שאחרי 3 הראשונים יהיה גיי, גבוה מאוד. כך שזו בהכרח 'החלטה' של הטבע. אולי רצון ליצור נקבה, שהשתבש.
vdd  |  12.12.14
29.
ל-3, בחייך. כולנו קופים מוטנטים שהם יונקים מוטנטים שהם לטאות מוטנטיות(יש מצב שאני טועה)
שהן דגים מוטנטיים שהם רב תאיים מוטנטים שהם חד תאים...לא מוטנטים, היה שם תהליך אחר, של השתלטות... שהם- אני חושב שכאן זה נעצר. וכולנו שייכים לאותה הקבוצה של יצורים חיים. לעומת זאת משיכה למכוניות- בררר.... זו כבר באמת סטיה שדורשת עונש מוות! Its Adam and Eve- Not Adam and Volkswagen Passat 118TSI נ.ב ברצינות לרגע- פדופיליה, הומופיליה, זואופיליה, אינססטופיליה (אין לי מושג איך קוראים לזה, ויקיפדיה מחזירה את המונח GSA) וכל שאר הסטיות שאין לי כוח לחפש באינטרנט הן כולן אותו הדבר- סטיות מהנורמה, ובסופו של יום *זה* מה שקובע, כי כל הדברים לעיל היו נפוצים בחברות שונות במהלך ההיסטוריה. אין שום הבדל בין שום דבר למעט מה שאתה בוחר להחיל באופן שרירותי. בעוד 80 שנה יהיה נפוץ סקס עם אנדרואידים (וכבשים חשמליות) וגם זה יהיה אותו הדבר...
מיקרובים ומוטנטים , Xavier's School for Gifted Youngsters  |  10.11.13
28.
אם זה גנטי למה לא לעשות בדיקות כמו למחלות אחרות ואז אפשר יהיה לבחור לעשות הפלה?
המדע המודרני עוזר לנו למנוע בעיות גנטיות רבות: פיגור, עיוורון, מחלות תורשתיות קשות. הנה בא בלדד ומוכיח לנו שלהיות הומו ("גיי") זה גנטי. אז בואו ונעשה בדיקות ונפיל כל עובר בעל נטיות מיניות הומוסקסואליות.
שגיא  |  10.11.13
לכל התגובות