אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואני הרכב נערכים להמשך השביתה: ינסו לקבל הארכה לרישיונות הייבוא צילום: גדי קבלו

פרסום ראשון

יבואני הרכב נערכים להמשך השביתה: ינסו לקבל הארכה לרישיונות הייבוא

אם פריקת הרכבים לא תתאפשר, צוותי האוניות העמוסות במכוניות חדשות יעזבו וימשיכו למדינות אחרות באירופה ולא ידוע מתי ישובו לסבב פריקה נוסף

06.11.2013, 12:50 | תומר הדר

התחדשות שביתת פורקי המכוניות בנמל אשדוד גורמת ליבואני הרכב להתארגן. ל"כלכליסט" נודע כי היום התבקשו מספר יבואני רכב ליידע את איגוד היבואנים במידה ומכוניותיהם לא ייפרקו בנמל אשדוד.

כפי שנחשף השבוע ב"כלכליסט", האוניות הפורקות את הרכבים באשדוד הופנו בחלקן לחיפה, ואולם בימים אלה ממתינות בכניסה לנמל אשדוד אוניות נוספות המיועדות לפרוק רכבים. ל"כלכליסט" אף נודע כי במידה ופריקת הרכבים לא תתאפשר בקרוב צוותי האוניות מתעתדים להמשיך בעת הקרובה לאירופה. במצב כזה רכבים שהיו אמורים להיפרק השבוע צפויים להיפרק בישראל רק בעוד פרק זמן העשוי להמשך אפילו מספר חודשים. הסיבה לכך היא שהאוניות ממשיכות למדינות אחרות ואינן סובבות על עקבותיהן כדי לשוב לישראל.

נמל אשדוד. חלק מהאוניות מחכות בכניסה לנמל וחלקן הופנו לנמל חיפה, צילום: צפריר אביוב נמל אשדוד. חלק מהאוניות מחכות בכניסה לנמל וחלקן הופנו לנמל חיפה | צילום: צפריר אביוב נמל אשדוד. חלק מהאוניות מחכות בכניסה לנמל וחלקן הופנו לנמל חיפה, צילום: צפריר אביוב

בתוך כך צפויים יבואני הרכב לבקש בחלק מן המקרים הארכה מיוחדת של רשיונות היבוא. כיום יבואן רכב המייבא ארצה מכונית חייב לייבאה במהלך שנה קלנדארית, כלומר יבואן רכב המייבא מכונית שמיועדת למסירה כמודל 2013 חייב לייבאה במהלך 2013. אם האוניות הנושאות בקרבן מכוניות מודל 2013 יפרקו את הסחורה בישראל רק ב-2014 המכוניות יהיו אסורות למכירה. מסיבה זו נערכים היבואנים כעת להארכת רשיונות היבוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות