אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פגוש את היועץ: הפאניקה יורדת צילום: ישראל יוסף

פגוש את היועץ: הפאניקה יורדת

לאוניד מירקין ממליץ ללקוח סולידי שחושש מתנודתיות, להגדיל חשיפה לאג"ח עם דירוג נמוך על חשבון הגדלת החלק המנייתי

06.11.2013, 13:36 | ערן סוקול

שם: לאוניד מירקין גיל: 46 תפקיד: יועץ השקעות, סניף באר שבע של בנק ירושלים השכלה: תואר ראשון בהנדסה

מאוניברסיטת בקו מצב משפחתי: נשוי + 2

ציוני דרך בקריירה:

התחלתי את הקריירה הבנקאית לפני כ־20 שנה בבנק לאומי. אחרי ארבע שנים עברתי לבנק ירושלים והייתי שותף פעיל בהקמת הסניף בבאר שבע, שבו אני עובד עד היום. רוב עיסוקי בתפקידים שמלאתי היה בתחומי ההשקעות השונים. הניסיון העשיר תורם לי כיום רבות להבנה מלאה יותר של הלקוח, על כל הצדדים והמורכבויות שבפעילות. בשנים אחרונות אני משמש כיועץ השקעות, תחום שאותו אני רואה כדינמי ומעניין מאוד. אני אוהב את הקשר הישיר עם הלקוחות ואת המגע הבין־אישי.

ליאוניד מירקין , צילום: ישראל יוסף ליאוניד מירקין | צילום: ישראל יוסף ליאוניד מירקין , צילום: ישראל יוסף

 

דעתי על השווקים היום:

רמת הפאניקה בשווקים ירדה מאוד בשנה האחרונה לאור מאמצי הבנקים המרכזיים לתמרץ את הכלכלות. נתוני המאקרו ממשיכים להראות שיפור, הריביות נשארות נמוכות, ארה"ב נמצאת בצמיחה חיובית והצמיחה באירופה משתפרת. זהו הזמן ליצור ולהגדיל חשיפה למניות כל עוד סביבת הריבית בעולם נשארת נמוכה. זה נכון במיוחד לאור התייצבות בשווקים המתעוררים בחודש האחרון. למשקיעים שלא חשופים לשוק המניות או חשופים אליו ברמה נמוכה יחסית לרמת הסיכון שלהם, כדאי להגדיל חשיפה מנייתית בצורה מבוקרת כדי לנסות להגדיל את התשואה בתיק. בשילוב עם אג"ח ממשלתיות וקונצרניות, תיווצר רמת תנודתיות שתאפשר למשקיע להתמיד בהשקעה וכך להשיג תשואה גבוהה יותר. למשקיע הסולידי, שחושש מתנודתיות גבוהה בתיק ההשקעות שלו, הייתי ממליץ לנסות להגדיל חשיפה לאג"ח ברמת דירוג נמוכה במקום הגדלה של החלק המנייתי בתיק.

עצת זהב ליועץ אחר:

חשוב וקריטי ששלב תשאול ואפיון הלקוח ייעשה בצורה מעמיקה ואיכותית, דבר אשר יסייע לתיאום הציפיות ביניכם, ויאפשר ליועץ להתאים את תיק ההשקעות בצורה הטובה והנכונה ביותר עבור הלקוח.

המלצות למשקיע:

ראשית, המלצתי העיקרית למשקיע היא להיעזר בשירותיו של היועץ בסניף, שיתאים את תיק ההשקעות שלו לצרכיו. שוק ההון מלא בהזדמנויות שאותן יש לנצל. מכיוון שהריבית במשק לדעתי תישאר ללא שינוי לאורך זמן ויש סיכוי שאף תרד, אין לדעתי בשלב זה לקצר מח"מ בתיק, ובכך ניתן ליהנות מתוספת תשואה בהשוואה לאג"ח קצרות. כמו כן יש לנסות לנצל ימים של פאניקה או הזדמנויות בהנפקות אג"ח מעניינות. את ההשקעה במניות בארץ ובחו"ל אמליץ לעשות דרך רכישת תעודות סל או דרך קרנות נאמנות. ללקוחות שמעוניינים בחשיפה ישירה למניות, אמליץ שהפרמטר המרכזי בבחירת המניה יהיה תמחור סביר ותשואת דיבידנד גבוהה.

השורה התחתונה

לאוניד מירקין ממליץ ללקוח סולידי שחושש מתנודתיות, להגדיל חשיפה לאג"ח עם דירוג נמוך על חשבון הגדלת החלק המנייתי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות