אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקוע בצמרת: מחיר הפנטהאוז של משה פטרבורג במגדל W ירד ב-12 מיליון ש' צילום: מרב ורד

בלעדי לכלכליסט

תקוע בצמרת: מחיר הפנטהאוז של משה פטרבורג במגדל W ירד ב-12 מיליון ש'

רק לפני כשבועיים הוצעה הדירה בכ-44 מיליון שקל, ובהיעדר מתעניינים נחתך מחירה בכ-30%. איש העסקים דילל לאחרונה את אחזקותיו בחברת קנדה ישראל, שהקימה את המגדל, וחדל להיות בעל עניין בה

06.11.2013, 15:44 | עינת פז-פרנקל

איש העסקים, משה פטרבורג, מוכר את הטריפלקס-פנטהאוז שלו במגדל W בפארק צמרת בתל אביב ב-9 מיליון דולר (כ-32 מיליון שקל), כך נודע ל"כלכליסט". את המגדל הקימה חברת הנדל"ן קנדה ישראל, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, שפטרבורג הוא מבעלי מניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

מגדל W.  המחיר למ"ר עומד על כ-86 אלף שקל וגם אחרי ההנחה הוא נחשב לגבוה מהמחיר הממוצע במגדל, צילום: עמית שעל מגדל W. המחיר למ"ר עומד על כ-86 אלף שקל וגם אחרי ההנחה הוא נחשב לגבוה מהמחיר הממוצע במגדל | צילום: עמית שעל מגדל W.  המחיר למ"ר עומד על כ-86 אלף שקל וגם אחרי ההנחה הוא נחשב לגבוה מהמחיר הממוצע במגדל, צילום: עמית שעל

עד לאחרונה, היה פטרבורג בעל עניין בחברה (החזיק יותר מ- 5% ממניות קנדה ישראל), אך בחודש אוגוסט דילל את אחזקותיו בחברה. פטרבורג מכר כ-8.9 מיליון מניות, השוות כיום כמעט 10 מיליון שקל, וחדל להיות בעל עניין בקנדה ישראל. כעת, מוכר פטרבורג את הדירה שהיה בעקיפין גם שותף בהקמתה.

מקורות בשוק הנדל"ן המכירים מקרוב את הנכס, אמרו ל"כלכליסט" כי הפנטהאוז היוקרתי של פטרבורג הוא אחד המרהיבים בתל אביב. המדובר באחד הנכסים היקרים שעומדים כיום למכירה בתל אביב: הפנטהאוז התלת-קומתי בקומות 44,45 ו-46 של מגדל W משתרע על שטח בנוי של 371 מ"ר, עם מעלית פרטית, בריכה פנימית, מרפסות, שלושה חדרי שינה, שלושה וחצי חדרי אמבט, חדר לאיש או אשת משק בית, וכמובן נוף פנורמי.

עד לפני כשבועיים הוצע הפנטהאוז למכירה ב-12.5 מיליון דולר (כ-44 מיליון שקל), אך בהיעדר מתעניינים במחיר הזה (כמעט 120 אלף שקל למ"ר), נחתך מחירו של הנכס בכ-25% והוא מוצע עתה למכירה ב-9 מיליון דולר בלבד (כ-32 מיליון שקל).

נראה כי המחיר המבוקש עתה על הפנטהאוז (כ-86 אלף שקל למ"ר) עדיין גבוה בהרבה מהמחיר הממוצע למ"ר במגדל W. בין הדירות שנמכרו במגדל לאחרונה: דירת 5 חדרים בשטח של 133 מ"ר בקומה ה-25 נמכרה ב- 3.9 מיליון שקל, או כ-29 אלף שקל למ"ר; דירה בשטח זהה, אך בקומה ה-33, נמכרה ב-4.4 מיליון שקל, או כ-33 אלף שקל למ"ר. כך על פי נתוני רשות המסים.

בין דיירי המגדל בעבר ובהווה, ניתן למנות את מאיר דגן, משה קפלינסקי, בר רפאלי, אלישע ינאי, ורפי פרבר.

קבוצת קנדה ישראל פועלת בתחום הנדל"ן המניב והנדל"ן למגורים בישראל, גרמניה, פולין ורוסיה. בתל אביב הקימה מגדלים בפארק צמרת, והיא בונה מתחמי מגורים נוספים, לרבות פרויקט "בלו" שעל גבול הרצליה. לאחרונה דיווחה החברה כי היא מקיימת מו"מ עם תנובה ועיריית תל אביב לרכישת חלק ממתחם השוק הסיטונאי לשעבר במרכז תל אביב.

פטרבורג סירב להגיב לפניית "כלכליסט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות