אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל ביטלה אירוע כדורגל בגלל "אי שקט ציבורי" צילום: איי פי

ברזיל ביטלה אירוע כדורגל בגלל "אי שקט ציבורי"

פורום Soccerex, כינוס הכדורגל המרכזי שיתקיים בריו דה ז'נרו לפני הגרלת הבתים למונדיאל, בוטל לאחר שדווח כי הממשלה המקומית משכה את תמיכתה. ההחלטה מהווה מבוכה עבור מארגני המונדיאל

06.11.2013, 17:09 | סוכנויות הידיעות

פורום Soccerex, כינוס הכדורגל המרכזי שיתקיים בריו דה ז'נרו לפני הגרלת הבתים למונדיאל, בוטל לאחר שדווח כי הממשלה המקומית משכה את תמיכתה בשל "אי שקט ציבורי מתמשך". ההחלטה מהווה מבוכה עבור מארגני המונדיאל המנסים להוכיח שהמדינה מוכנה לארח את הטורניר על אף ההפגנות הרחבות שהתפתחו בזמן גביע הקונפדרציות שנערך בברזיל ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנות בברזיל לקראת המונדיאל, צילום: איי אף פי הפגנות בברזיל לקראת המונדיאל | צילום: איי אף פי הפגנות בברזיל לקראת המונדיאל, צילום: איי אף פי

החדשות פורסמו ביום שלישי בערב בעוד הוועדה המארגנת של ברזיל 2014, כולל השגריר שלה - רונלדו ונציגי הממשלה ביקרו בלונדון ביריד תיירות לקראת הגרלת הבתים, שמתוכננת ל-6 בדצמבר.

ב-Soccerex היו אמורים להשתתף שורה של דמויות בולטות מעולם הכדורגל, ובפורום מיד איימו לתבוע את הממשלה המקומית בריו. המנכ"ל דנקן ריבי כינה את המהלך "החלטה ייחודית ואכזרית". לדבריו, משרד הספורט בריו קיבל "החלטה פוליטית". עם זאת, מהממשלה המקומית בריו נמסר כי הביטול ברגע האחרון נבע בשל מחלוקת פיננסית ולא מסיבות של אבטחה. "המדינה יכולה להעניק אבטחה למספר אירועים ביניהם חגיגות הסילבסטר בחוף קופקבנה, הקרניבל והמונדיאל", נמסר בהצהרה שפרסמה הממשלה. "הממשלה של ריו דה ז'נרו עודדה את המארגנים למצוא תמריצים ומימון תרבותיים וספורטיביים, והם לא עמדו בכך. הצענו ל-Soccerex לחפש מימון לאירוח האירוע כך שהמדינה לא תצטרך להשתמש בכספי הציבור".

האירוע היה אמור באצטדיון מראקנה ששופץ לאחרונה, ויארח את גמר המונדיאל בקיץ הבא, וצפויים היו להשתתף בו 4,500 "קובעי מדיניות מובילים בכדורגל", כולל מנהלים בכירים, מאמנים ופונקציונרים, שתכננו להמשיך משם למקום קיום ההגרלה בסלבדור. אצטדיון המראקנה החליף בעלים מוקדם יותר השנה, ועבר מבעלות ציבורית לפרטית לאחר סיום השיפוץ.

"הסיום הייחודי והאכזרי הזה לתקופה שבילינו בריו לא היה תלוי בנו, וכל מי שהשתתף באירוע של Soccerex ב-18 השנים האחרונות יודע שכך איננו מתנהלים", הודיע ריבי בנו של מנג'ר לידס, לשעבר דון, שהשיק את האירוע ב-1995 בעקבות התעשייה העולמית הגדולה שהתפתחה מסביב למשחק. "עלינו להסתכל כעת קדימה לעבר 2014, ללוח האירועים החדש שלנו ולכנס העולמי במנצ'סטר".

האירוע, שדומה לו התקיים ביוהנסבורג לפני הגרלת הבתים של מונדיאל 2010 בקייפ טאון, נערך כבר בריו בלי תקריות מיוחדות. "באכזבה רבה עלינו לאשר שהפורום העולמי האחרון של Soccerex בברזיל לא יתקיים", נכתב בהצהרה מטעם הפורום. "בשל חוסר השקט הציבורי המתמשך, משרד הספורט בריו דה ז'נרו קיבל החלטה פוליטית למשוך את תמיכתו מהפורום. ההכנות לקראת האירוע באצטדיון מרקנה היו בשלבים מתקדמים ונקבעו כבר התכנים, הדוברים אישרו את השתתפותם והשותפויות מוקמו".

מנהל השיווק של פיפ"א, תיירי וויל, מסר בתגובה: "חבל שהאירוע בוטל, זה אף פעם לא טוב לבטל אירועים מסוג זה אך אין בכך כדי להשפיע על המונדיאל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות