אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: עניין של קארמה צילום: גיל יוחנן, Ynet

השבוע: עניין של קארמה

הפגישה בין ג'רמי לוין לעופר עיני נראית היום כאנקדוטה משעשעת. כזאת שאביגדור ליברמן, אחרי שזוכה בתיק השגריר, יכול ליהנות ממנה, בדרך לשעשוע הבא שלו - המאבק הפוליטי להחזיר את ביבי הביתה, לשרה

07.11.2013, 09:17 | תמי ארד

לפני כשבועיים ישבו יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל טבע לדון בפיטורים שאיימו על מאות מעובדי חברת טבע. מנקודת מבט רוחנית אפשר לומר שלפגישה הזו היתה קארמה לא טובה. מעשית ניתן לקבוע שהיה זה בזבוז זמן משווע. השניים, שהגיעו להסכמות מתוקשרות, חדלו להיות רלבנטיים, כל אחד בדרכו. טבע היא לא החברה היחידה שעובדיה עומדים בפני סכנת פיטורים. מדי שבוע אנחנו מתבשרים על חברה או מפעל שמתייעל או סוגר את שעריו.

השבוע הגיע תורו של מפעל בריל שמספק לצבא נעליים. במסגרת הקיצוץ בתקציב מערכת הביטחון החליטו בצבא לרכוש נעליים זולות יותר בחו"ל. אי לכך 120 עובדי בריל מתבקשים לפנות למחליף של עיני. אחרי שמונה שנים כיו"ר ההסתדרות, שמתוכן שנה וחצי בקדנציה הנוכחית באחת התקופות הטעונות במשק, עיני החליט לעשות לביתו, להשקיע בזוגיות ואולי לממש סוף סוף את הטיול של אחרי הצבא.

יש שיאמרו שהוא פורש בשיא. בוודאי שבשיא המתח ביחסי העבודה במשק. במסיבת עיתונאים רוויית חיבוקים העביר עיני את המקל לבא אחריו בהיררכיה. הדמוקרטיה בהסתדרות דומה לדמוקרטיה ברוסיה בהבדל קטן. שם, כשנושא תפקיד ממצה את תפקידו, הוא לא מכנס מסיבת עיתונאים. הוא פשוט נעלם. לטוב או לרע אנחנו לא רוסיה. שר החוץ המיועד יכול להעיד.

הבירוקרטיה המשפטית טחנה את אביגדור ליברמן במשך 17 שנה. אין דרך לומר את זה אחרת. גם אם היו הררים של חשדות מטרידות נגד האיש, התוצאה היא חד משמעית - ליברמן זוכה פה אחד על ידי השופטים בתיק השגריר מבלארוס, תיק שולי לכל הדעות.

ג ג'רמי לוין ועופר עיני. מפגש גורלי | צילום: אוראל כהן ג

הזיכוי הגורף מנקה את ליברמן מכל החשדות שהיו נגדו אי פעם. אין עוררין שהפרקליטות נחלה מפלה. אולי הקשה בסדרת הכישלונות במשפטים נגד אנשי ציבור. העליהום הצפוי מתגלגל כעת לכיוונו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. עם זאת, ראוי לזכור שהחשדות נגד ליברמן החלו להתברר הרבה לפני שווינשטיין חלם להיות היועץ המשפטי לממשלה. עתה שומה על החרדים למעמדה של מערכת המשפט להיות חרדים יותר. הזיכוי מספק חומר בעירה מושלם למפלגות הימין,

המבקשות להחליש את מעמדו של בית המשפט, ואין זה משנה שהשופטים שישבו בדין פסקו לטובת ליברמן. מערכת המשפט נתפסת כמקשה אחת יומרנית ומסוכנת מנקודת מבטם של האקטיביסטים בימין.

כצפוי נתניהו נפל לזרועותיו של ליברמן. אותו ליברמן שישמח לרשת את כיסאו בבוא היום. ליברמן היה שמח אם נתניהו היה מקל עליו, מכנס כמו עיני מסיבת עיתונאים, מודיע שהוא מיצה את התפקיד ופורש כדי להשקיע בשרה ובילדים. אבל ליברמן מפוכח, הוא יודע שהדבר האחרון ששרה רוצה זה את ביבי בבית מטפל בילדים. עם זאת, בימים אלה היא מחפשת מבשלת שתחליף את העובדת שהגישה לראש הממשלה סלט עם רסיס זכוכית. רק המחשבה מה היה קורה אילו ראש הממשלה היה בולע זכוכית עושה לי לא טוב. עם כל האמפתיה לעובדת, שאיבדה בשבוע אחד את גם את עבודתה ואת יו"ר הסתדרות העובדים, מישהו מוכרח לשלם את המחיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות