אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"ר סירב לבקשת נס גם באגרקסקו צילום: אוראל כהן

הכנ"ר סירב לבקשת נס גם באגרקסקו

נס ביקש שכר נוסף של 816 אלף שקל. בנק לאומי ובנק הפועלים מתנגדים, וגם הכנ"ר

07.11.2013, 08:57 | ענת רואה ותומר גנון

בימים האחרונים הגיש הכנ"ר גם את עמדתו על בקשת תוספת שכר הטרחה של עו"ד שלמה נס על תפקידו כנאמן של חברת היצוא החקלאי אגרקסקו שהיתה בבעלות המדינה וקרסה לפני כשנתיים.  

קראו עוד בכלכליסט

בתיק זה, כפי שנחשף ב"כלכליסט" בינואר 2012, קיבל נס 1.94 מיליון שקל עבור העבודה בחודשיים הראשונים של הקפאת ההליכים. זאת לאחר שהכנ"ר הסכים לשכר המבוקש ולא ערך בדיקה של רכיביו בנימוק שבעת שתוגש בקשת שכר סופית ייערך תחשיב כזה.

שיטת תחשיב חלופית היתה עלולה לצמצם את שכרו של עו"ד נס לרבע מהסכום.

כעת ביקש עו"ד נס להוסיף לשכרו 816 אלף שקל על עבודה במשך 11 ימים נוספים (205 אלף שקל) וכן תוספת "מאמץ מיוחד" (470 אלף שקל) על כל תקופת ההקפאה ומע"מ.

בנק לאומי, באמצעות עו"ד ערן רייף, הודיע שהוא מתנגד לפסיקת שכר בגין מאמץ מיוחד לנס, וכתב שבתקופה קצרה זו של הקפאת ההליכים כבר נפסק לו שכר בסכום נכבד. עוד טען הבנק שנוסף לשכרו של נס נפסק סכום נכבד ביותר עבור משרד נשיץ ברנדס, שהעניק שירותים שונים לנס ובעיקר הליכי גבייה ללקוחות החברה בחו"ל.

לפי פסיקת בתי המשפט ובמצב הרגיל היה מקום לנכות את שכר המשרד החיצוני משכר המפרק, אך במקרה זה שולם השכר לנשיץ ברנדס בנוסף על שכרו של נס.

הפגנת עובדי אגרקסקו (ארכיון), צילום: עופר עמרם הפגנת עובדי אגרקסקו (ארכיון) | צילום: עופר עמרם הפגנת עובדי אגרקסקו (ארכיון), צילום: עופר עמרם

"כל סכום שכר טרחה שנפסק מקטין את הקופה המיועדת לנושים", טוען עו"ד רייף בשם בנק לאומי.

גם בנק הפועלים, באמצעות עו"ד עופר שפירא, הגיש התנגדות לתוספת המאמץ המיוחד שביקש נס בתיק הפירוק של אגרקסקו, בנימוקים דומים לאלה של לאומי.

הכנ"ר מצדו הודיע לבית המשפט שעל נס להגיש בקשה מקיפה הכוללת את כל רכיבי השכר המבוקשים על כל תקופת ההתנהלות בתיק בלויווי דו"ח כספי סופי ומקיף.

זאת בהתאם לסיכום בזמן אישור מקדמת השכר, שלפיו התחשבנות סופית תיערך בשלבים מתקדמים יותר של ההליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות