אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לליאורה עופר נמאס מאבי מלכה: מליסרון דורשת לפנות את ג'אמפ ומתאים לי מהקניונים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

לליאורה עופר נמאס מאבי מלכה: מליסרון דורשת לפנות את ג'אמפ ומתאים לי מהקניונים

קבוצת הקניונים עתרה לבית המשפט כדי שיאפשר לה לפנות מקניוניה 13 חנויות של אבי מלכה, על רקע חוב בסכום שנוי במחלוקת. מליסרון: "מלכה לא מתכוון לשלם". מלכה: "למליסרון אצה הדרך להתקשר עם סוחרים חלופיים"

07.11.2013, 06:54 | אורנה יפת וזוהר שחר לוי

קבוצת מליסרון מבקשת מבית המשפט לקיים דיון דחוף כדי לאפשר לה לפנות בהקדם את החנויות של רשתות האופנה מתאים לי (ml) וג'אמפ מקניוני הקבוצה. זאת בשל חוב של חצי מיליון שקל שלטענת הקבוצה חייב לה בעלי הרשתות אבי מלכה.  

קראו עוד בכלכליסט

מליסרון הגישה את הבקשה בסוף השבוע שעבר, על רקע בקשה קודמת שהגיש מלכה לבית המשפט, ובה דרש להוציא צו מניעה נגד פינוי חנויותיו מקניוני הקבוצה. בין הצדדים קיימת מחלוקת על סכום החוב של מלכה למליסרון, כאשר לטענת מלכה הוא חייב לקבוצה 168 אלף שקל בלבד.

בקשתה של מליסרון מצטרפת למהלך דומה של עזריאלי, שכפי שחשף "כלכליסט" בשבוע שעבר החלה לסגור סניפים של רשת מתאים לי שבבעלות מלכה על רקע אי־תשלום שכר דירה בחלק מהסניפים. הסניפים שנסגרו כבר שווקו לסוחרים חלופיים, אף שנסגרו בטרם הסתיים החוזה מול מתאים לי. עם זאת, קבוצת עזריאלי החליטה לתת למלכה ארכה של שלושה שבועות להפעלת החנויות.

מנכ"ל מליסרון אבי לוי במייל למלכה: "קצה נפשי. אתם משתעשעים שוב ושוב באשראי שאנו מעמידים לכם. אנו ואתם נפעל אך ורק בהתאם להסכמים המחייבים בינינו. אנא אל תאכזבו אותנו שוב", צילום: עינת לברון מנכ"ל מליסרון אבי לוי במייל למלכה: "קצה נפשי. אתם משתעשעים שוב ושוב באשראי שאנו מעמידים לכם. אנו ואתם נפעל אך ורק בהתאם להסכמים המחייבים בינינו. אנא אל תאכזבו אותנו שוב" | צילום: עינת לברון מנכ"ל מליסרון אבי לוי במייל למלכה: "קצה נפשי. אתם משתעשעים שוב ושוב באשראי שאנו מעמידים לכם. אנו ואתם נפעל אך ורק בהתאם להסכמים המחייבים בינינו. אנא אל תאכזבו אותנו שוב", צילום: עינת לברון

"מליסרון סירבה להסדיר את החוב"

מלכה מפעיל 13 חנויות של מתאים לי וג'אמפ בקניונים שונים של מליסרון ובהם קניון נהריה, הקריון, בילו סנטר, קניון אבנת, קניון סירקין, קניון רחובות וקניון חדרה. בחלק מהקניונים מפעיל מלכה שתיים ואף שלוש חנויות.

על פי הבקשה שהגיש מלכה לבית המשפט, כבר ב־9 באוקטובר שלחה אליו מליסרון מכתב, ובו הודיעה לו על ביטול הסכמי השכירות של חלק מחנויות הקבוצה בקניונים שבבעלותה בשל חוב של 135 אלף שקל.

מלכה טוען בבקשה כי ביקש להסדיר את החוב עם מליסרון, אך זו סירבה ודרשה לפנות את החנויות בכל מקרה. כמה ימים לאחר מכן שלחה מליסרון מכתב המודיע על הפסקת הזרמת החשמל לכמה מחנויות מתאים לי, ומכתב נוסף לגבי יתר החנויות של מלכה הפועלות בקניוני הקבוצה. מליסרון דרשה גם את פינוין של אלה בטענה לחוב נוסף של 175 אלף שקל.

על רקע זה ביקש מלכה להוציא צו מניעה זמני שימנע את פינוי החנויות, וב־24 באוקטובר הוציא שופט השלום בתל אביב אבי שליו צו המונע ממליסרון מלנתק את החשמל והמיזוג לחנויות עד 3 בנובמבר.

לטענת מתאים לי, נכון לסוף אוקטובר עומד החוב למליסרון עבור שכירות ודמי ניהול של מתאים לי וג'אמפ על 168 אלף שקל. לטענת מלכה, מליסרון מסרבת לקבל פירעון של החוב ומתעקשת לפנות את החנויות. מלכה מאשים את מליסרון כי לא קיבלה את אישורו של בית המשפט לפנות את החנויות, ו"אצה לה הדרך" להתקשר עם סוחרים חלופיים.

בתגובה לצו פנתה מליסרון לבית המשפט המחוזי מרכז, שם מתנהל הליך הסדר הנושים של מלכה, ומתחה ביקורת חריפה על מלכה ועל בקשתו להוצאת הצו. הבקשה, טענו במליסרון, "נגועה בהעלמת פרטים, סילופי עובדות, אי־אמירת אמת והטעיית בית המשפט, עד שלא ניתן לדעת כלל היכן ובמה להתחיל כדי לפרט כיצד, במכוון, המשיבות (קבוצת ריטייל, מתאים לי וג'אמפ - א"י וזש"ל) פשוט משקרות ומטעות במצח נחושה".

אבי מלכה וליאורה עופר, צילום: עמית שעל אבי מלכה וליאורה עופר | צילום: עמית שעל אבי מלכה וליאורה עופר, צילום: עמית שעל

לטענת החברה, החוב של מלכה עומד על 350 אלף שקל שמלכה אמור היה לשלם ב־1 בנובמבר עבור חודש אוקטובר, ובשקלול של נובמבר מגיע החוב ליותר מ־500 אלף שקל. מהבקשות והתצהירים שהגישה מליסרון לבית המשפט עולה כי הסכסוך בין מליסרון למלכה נמשך יותר משנתיים.

על פי החברה, במרץ האחרון שלח מנכ"ל מליסרון אבי לוי מייל למלכה ובו כתב: "קצה נפשי. אתם משתעשעים שוב ושוב באשראי שאנו מעמידים לכם. לא ייתכן ששוב ושוב אנו ננהל מו"מ על תנאי העסקה והמועדים... אנא העמידו הערבויות הבנקאיות כפי שהתחייבתם ב־20 במרץ 2013. אנו ואתם נפעל אך ורק בהתאם לכתוב בהסכמים המחייבים בינינו. אנא אל תאכזבו אותנו שוב".

"אי־ניקיון כפיים מהשורה הראשונה"

מתגובתה של מליסרון לבתי המשפט עולה כי הקבוצה כבר החלה בהליך של פינוי מרצון של כל חנויות מתאים לי וג'אמפ לצד מלכה, והצדדים עמדו לחתום על הסדר בהסכמה, "אלא שמר מלכה חשש כי אם עובדה זו תגיע לעיתונות, הרי שיהיה לכך אפקט שלילי, ולכן ביקש בדקה ה־90... כי ההסדר יוגבל לניתוק חשמל בלבד".

מליסרון טוענת להפרות חוזרות ונשנות מצד מלכה בנוגע לתשלום דמי השכירות, וכי מלכה ביטל הוראות קבע לתשלום דמי שכירות של חלק מהחנויות בידיעה כי גם בעתיד אין בכוונתו לשלם עבור השכירות שלהן.

"עסקינן כאן באי־ניקיון כפיים חמור מהשורה הראשונה", הצהיר בפני בית המשפט היועץ המשפט הפנימי של מליסרון גיא כשר. "שוכר אשר יושב בנכס, מנהל בו עסקים, מקבל הכנסות, מנצל את העובדה כי קיים קושי לפנותו בכוח, לא משלם דמי שכירות, ניהול וחשמל, ופונה בבקשה לבית המשפט תוך הסתרת העובדה שגם בעתיד אין בכוונתו לשלם!!! הלזה ניקיון כפיים ייקרא?? הלוא מדובר כאן, ממש כך, בעבריין בחסות החוק!".

עוד טענה מליסרון כי "לא יעלה על הדעת שחובות המשיבות יתפחו מיום ליום, ובאמצעות בקשה הרצופה הטעיות ושקרים יזכו המשיבות, בחסות בית המשפט, לרישיון לשהות בחנויות ולא לשלם את דמי השכירות".

מליסרון מסרה ל"כלכליסט" בתגובה: "אנו מכבדים את מר מלכה ומקווים שיכבד את התחייבויותיו ויפרע חובותיו. חובות קבוצת מלכה גבוהים משמעותית מהחוב אשר מר מלכה מודה בו. איננו 'מסרבים' לקבל ממנו תשלומים והוא מוזמן לבצעם לאלתר. מצער שלאחר תקופה כה ממושכת שבה נהגה מליסרון בקבוצת מלכה באורך רוח ובכפפות של משי, מתוך תקווה כי מצב הרשת ישתפר, בחר מר מלכה להכפיש ולהטעות במקום למלא אחר התחייבויותיו. אנו נשמיע את דברינו בבית המשפט".

מלכה סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כול מי שמבין לאבי מלכה אין אופק, הוא מנסה לשרוד את היום, לא יקרה נס והחנויות תמלאנה קונים
חוק הטבע, החלש נופל, החזק שורד, היותו חלש = פועל יוצא של ניהול לא מוצלח ........ שבע השנים השמנות מול שבע השנים הרזות, אבי מלכה "רכש" את אופיס דיפו כשהריטייל בצניחה, השתדל מאוד להפעיל את אופיס, אבל לא השכיל להבין שהסוס מת. והקניונים הם יתאימו עצמם למציאות,
אופק , אשדוד  |  10.11.13
לכל התגובות