אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרע במיעוטו צילום: אוראל כהן

הרע במיעוטו

הברוניצקים השלימו עם נוכחותה של קרן פימי בחברה

07.11.2013, 08:54 | ניר צליק

אי שם בשלהי שנת 2011 החלו ישי דוידי וקרן פימי לאסוף מניות של אורמת, מפתחת תחנות הכוח הגיאותרמיות שהוקמה על ידי יהודה ויהודית (דיתה) ברוניצקי. משפחת ברוניצקי לא הראתה סימני התלהבות מרובים מהשידוך שנכפה עליהם על ידי קרן פימי, שידועה כקרן אגרסיבית, אחרי שדוידי שיתף פעולה עם חיים כצמן וכך יצר גוש חוסם מול משפחת ברוניצקי, שביקשה בכלל למכור חלק מאחזקתם בחברה לשיכון ובינוי של שרי אריסון. כך, למעשה, הכריח דוידי את הברוניצקים למכור לו חלק מאחזקותיהם בחברה במחיר נמוך יותר מזה שבו הם התכוונו למכור לו מלכתחילה, ולמעשה, סימן לשניים את דלת היציאה. 

קראו עוד בכלכליסט

אלא שכעת נדמה כי הברוניצקים דווקא השלימו עם נוכחותה של הקרן בחברה שאותה הם הקימו בעשר אצבעותיהם, כאשר עדות להסכמה היא המעבר של המנכ"לית יהודית ברוניצקי לכיסא היו"ר. מאז הכניסה של פימי להשקעה בחברה בספטמבר 2011 זינקה מניית אורמת בכ־40%, כאשר הקרן עצמה כבר רושמת רווח של 50 מיליון דולר על השקעתה, על הנייר.

דיתה ברוניצקי , צילום: עמית שעל דיתה ברוניצקי | צילום: עמית שעל דיתה ברוניצקי , צילום: עמית שעל

הברוניצקים אמנם קיבלו את דוידי ללא רצון רב, אולם השיפור במצבה העסקי של החברה והעלייה במחיר המניה משרתים גם אותם היטב. השניים נטלו הלוואה של כ־600 מיליון שקל מבנק הפועלים כדי לרכוש מניות של אורמת, בעת מאבק שליטה מול חיים כצמן, כאשר העלייה במחיר המניה תאפשר לבני הזוג להיפרד מנתח נמוך יותר באחזקתם כדי לפרוע את ההלוואה.

בסופו של דבר, קרב השליטה שהתחולל בחברה בין בני הזוג ברוניצקי לבין חיים כצמן הוביל אותם לזרועותיו הפתוחות של ישי דוידי, והחלום שלהם לשמור על אורמת כחברה משפחתית שבראשה יעמוד בנם, יורם ברוניצקי, נגוז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות