אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NDS תסגור את חברת שידורי הרשת קאסטאפ צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

NDS תסגור את חברת שידורי הרשת קאסטאפ

המהלך הוא חלק מהארגון מחדש שמבצעת סיסקו ב־NDS, שרכשה את קאסטאפ ב־2007 תמורת יותר מ־11 מיליון דולר. 40 עובדי החברה יפוטרו

07.11.2013, 08:43 | מאיר אורבך

חברת סיסקוממשיכה בארגון מחדש בחברת NDS הירושלמית. במסגרת זו הוחלט לסגור את פעילותה של חברת CastUP שאותה רכשה NDS ב־2007 בתמורה ל־11.3 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע שהמהלך כולל פיטורי 40 עובדי קאסטאפ שיעזבו כחלק מהתהליך הפיטורים הכללי שעוברת NDS. בתוך כמה חודשים תשלים החברה את פיטורי שאר העובדים שעליהם דיווחה, כ־80 במספר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת קאסטאפ שנוסדה ב־1999 נרכשה על ידי NDS מתוך מטרה להרחיב את סל הפתרונות שלה. קאסטאפ מתמחה בהזרמה של שידורים על גבי הרשת.

רפי קסטן, צילום: אוראל כהן רפי קסטן | צילום: אוראל כהן רפי קסטן, צילום: אוראל כהן

סיסקו, שרכשה את NDS ב־2012 בכ־5 מיליארד דולר, החלה לאחרונה לבחון את הפעילויות השונות של החברה. על פי הערכות, הגיעה סיסקו למסקנה שהפעילות של קאסטאפ אינה רלבנטית יותר לשוק ולכן החליטה לסגור את הפעילות בה. לאחרונה גם נודע על עזיבתו של יוראי פלדמן, מנהל המחקר והפיתוח ב־NDS, שעבד בה מאז 1992.

לאחרונה החלה NDS בפיטורי עשרות עובדים, כשלצד עובדי קאסטאפ פוטרו גם עובדי מינהלה. סיסקו מעסיקה בישראל כ־2,000 עובדים, מתוכם כ־1,200 בירושלים. באוגוסט האחרון הכריזה החברה על כוונתה לפטר כ־4,000 עובדים בכל העולם כחלק מתהליך קיצוץ הוצאות רחב היקף. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
בעולם כיום אין מקום לחברות כאלו
החברה כיום לא רלוונטית. היא לא CDN ולא ספק OTT. לקחות כיום מחפשים פתרון גלובלי בכל העולם. באינטרנט של לפני 6 שנים ויותר היה צורך לשדר וידאו מקומי והכל התנהל מקומית. בנוסף, להשקיע עשרות מיליונים בציוד, בתשתיות, ברוחבי פס ובפיתוח זה משחק של גדולים. זו הסיבה שלקוחות כיום פונים לספקים הבינלאומיים שיש להם שרתים מקומיים וסל שירותים ופתרונות ייעודיים לוידאו. מי יכול לתמוך בכל הפורמטים, בכל המכשירים, מובייל TV, WEB, HD/SD מקודדים, אחסון ספריות ענקיות, אינטגרציה לפלטפורמות פרסום, מודלים לחיוב לפי צפיה? מי יכול להשקיע מליוני דולרים במדינה כל-כך קטנה ועדיין לא להפסיד? מי יכול לספק עם כל זה שירות מקומי ותמיכה שהם מאד חשובים? רק ספקים גדולים שיש להם שרתים בישראל, אלפי שנות ידע וניסיון עם הגדולים ביותר בכל העולם. יש כמה ספקים כאלו אך לרובם אין אסטרטגיה לישראל ואין שרתים בארץ! אל תקנו מספק שמבטיח הבטחות ומשדר את הוידאו שלכם מאירופה. זה פשוט לא עובד. יש רק שני ספקים כאלו בארץ ולא במקרה אלו השניים אשר מובילים את התחום גם בעולם! כל השאר זה רק ניפנופי ידיים. ואגב לגבי שאר החברות המקומיות שצויינו, כולכם צודקים - גם הם באותה דרך. מה שקרה לקאסטאפ קורה בכל העולם. חברות מקומיות מהסוג הזה נסגרות או נבלעות לתוך הבזק המקומי (דוגמאת BT) - לא לתוך חברת טכנולוגיה גלובלית שלא יכולה להשקיע מאות מליוני דולרים בשביל להרחיב את התשתית לכל העולם ולהשקיע בפתרונות ושירותים בעולם משתנה! יישר כח לכל העוסקים בתחום. זה תחום מעניין, מרתק ובצמיחה!
אחד שיודע  |  08.11.13
לכל התגובות