אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלצו הפיראטים: אתר SilkRoad קם לתחייה

יעלצו הפיראטים: אתר SilkRoad קם לתחייה

אתר השוק השחור המקוון חוזר לפעילות כחודש לאחר שהורד בידי ה-FBI; במקביל עולות תהיות רבות לגבי הזהות של מפעילו, שמתכנה "הפיראט האיום רוברטס"

07.11.2013, 13:47 | רפאל קאהאן

כחודש לאחר שהורד על ידי ה-FBI בעקבות מעצרו של מפעילו לכאורה, רוס אולברכט, חזר אתמול (ג') אתר SilkRoad לפעילות. על פי דיווחים של ars technica והביזנס אינסיידר, האתר אמור לחזור לפעילות מלאה החל מיום שבת הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל לחזרתו לפעילות עולות תהיות רבות ברחבי הרשת לגבי הזהות של מפעילו שמכנה את עצמו "הפיראט האיום רוברטס", על שם של הדמות מהספר "הנסיכה הקסומה". המעניין בכינוי שבחר לעצמו המפעיל הוא שהדמות בסרט מתוארת כשם גנרי לשורה ארוכה של פיראטים אשר מתחלפים ביניהם כל אימת שהקודם נעלם, פורש או נהרג.

אתר SilkRoad מתגרה בסוכנויות האכיפה לאחר שחזר לפעילות אתר SilkRoad מתגרה בסוכנויות האכיפה לאחר שחזר לפעילות אתר SilkRoad מתגרה בסוכנויות האכיפה לאחר שחזר לפעילות

מי אתה הפיראט האיום רוברטס?

במקרה של SilkRoad בגרסה 2.0, לא ניתן לדעת אם המפעיל הנוכחי הוא אכן אותו אדם שהפעיל את הגרסה הקודמת שלו, או שמדובר במישהו אחר שאימץ לעצמו את הכינוי. החשוד הנוכחי, רוס אולבריכט עומד למשפט ועלול להיכנס לכלא לשנים ארוכות אם אכן יימצא אשם.

הזהות האמיתי של הפיראט האיום רוברטס עדיין שנויה במחלוקת הזהות האמיתי של הפיראט האיום רוברטס עדיין שנויה במחלוקת הזהות האמיתי של הפיראט האיום רוברטס עדיין שנויה במחלוקת

עורך דינו, ג'וש דראטל סיפר לסוכנות AP אתמול (ד') כי לדעתו ה-FBI עצר את האדם הלא נכון. "מדובר באדם רגיל, חבר נאמן, מישהו שאף פעם לא הסתבך עם החוק", הסביר דראטל, "אנחנו דוחים את כל ההאשמות נגדו". חלק מההאשמות כנגד אולבריכט - שכאמור הואשם בהפעלת האתר - כללו החרמה של כ-170 אלף ביטקוין ששוויים בשוק הוא כ-33.6 מיליון דולר.

אותה הסחורה עם אותם המחירים

הגרסה החדשה של SilkRoad מכילה את כל הקטגוריות של האתר הקודם וניתן לרכוש בו סמים, מסמכים מזוייפים, מוצרי ארוטיקה וזיקוקים, בין השאר. המטבע העובר לסוחר הוא הביטקוין, שמאפשר לסוחרים ולקונים לבצע עסקאות תוך שמירה על אנונימיות.

דרך המשי: סופרמקט מקוון לסטלנים, עבריינים ושאר המרעין דרך המשי: סופרמקט מקוון לסטלנים, עבריינים ושאר המרעין דרך המשי: סופרמקט מקוון לסטלנים, עבריינים ושאר המרעין

הגישה לאתר מתבצעת דרך כלי האנונימיזציה TOR. על פי בדיקה שערכנו, האתר החדש כבר פעיל לחלוטין וסוחרים רבים מציעים בו את מרכולתם במחירים זולים בהרבה מהמחירים ברחוב. הגרסה הקודמת של האתר גלגלה, לפי הערכות גורמי אכיפת החוק, כמיליארד דולר בתקופת פעילותה.

על פי ציוצים בטוויטר של Dread Pirate Roberts, נרשמו עד כה כ-7,000 משתמשים חדשים לאתר והמספר ממשיך לעלות. בנוסף הודיע רוברטס כי חלק מההכנסות ישמשו לפיתוח של טכנולוגיות אנונימיזציה חדשות, זאת כנראה בהמשך לדיווחים על החולשות ברשת TOR, שפותחה במקור על ידי סוכנות הביון של חיל הים האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות