אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח ממנה את קלימן למנכ"ל סוכנות תמורה - ופותחת שוב חזית עם הפניקס צילם: אוראל כהן

כלל ביטוח ממנה את קלימן למנכ"ל סוכנות תמורה - ופותחת שוב חזית עם הפניקס

עקיבא קלימן, מייסד סוכנות קלע שנמכרה להפניקס, ימונה למנכ"ל תמורה שבבעלות כלל המתחרה. ב-2010 גייסה כלל את מנכ"ל סוכנות שקל של הפניקס לשורות תמורה - לפידות הפעיל בתגובה את סעיף הצינון

07.11.2013, 14:42 | רחלי בינדמן

דרמה בעולם הביטוח - עקיבא קלימן, מייסד סוכנות קלע שנמכרה להפניקס ינהל את סוכנות הביטוח תמורה שבבעלות כלל ביטוח. בכך יוצר קלימן עימות ישיר מול אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס שקנה ממנו את הסוכנות מולה יעמוד עתה בתחרות ישירה.

קראו עוד בכלכליסט

אין זו הפעם הראשונה שכלל מתעמתת ראש בראש מול הפניקס. בתחילת 2010 גייס מנכ"ל כלל לשעבר שי טלמון את גיא עולמי שהיה אז מנכ"ל סוכנות הביטוח שקל שבבעלות הפניקס לתפקיד מנכ"ל תמורה. לפידות זעם על המהלך ודרש להפעיל צינון שמנע מעולמי להיכנס מיידית לתפקיד המנכ"ל של הסוכנות המתחרה.

קלימן יחליף את אייל עצמון בתפקיד מנכ"ל תמורה. סוכנות הביטוח תמורה שבבעלות כלל ביטוח, אותה מנהל איזי כהן, מחליפה בשנים האחרונות מנהלים בתדירות גבוהה.

גיוסו של עולמי לתמורה הגיע לאחר עזיבת יוני קופרמן את הסוכנות, בעקבות סכסוך כספי עם טלמון, כאמור, מנכ"ל כלל ביטוח בתקופה. אלא שמאז הספיק גם עולמי לעזוב את תפקידו והוחלף על ידי ירון שמאי ולאחר זמן לא רב הוחלף שמאי באייל עצמון שכעת מוחלף על ידי קלימן.  

מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, צילם: אוראל כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן | צילם: אוראל כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, צילם: אוראל כהן

על פי הערכות, קלימן לא נמצא במערכת יחסים טובה עם לפידות מאז האקזיט בשנת 2012. קלע הוקמה בשנת 1978 על ידי עקיבא קלימן וצביקה קליך. הפניקס נכנסה לשותפות בסוכנות ב-2002 ורכשה ב-2013 את מלוא האחזקה בה.

מי שמנהל היום את קלע הוא איתן חרדון וקלימן כבר לא מעורב בשום אופן בסוכנות. גורמים בתחום מעריכים כי על רקע הפקת לקחים מהאירוע עם גיא עולמי, בכלל עשו שיעורי בית ובדקו היטב את סעיף הצינון הקבוע בהסכם בין הפניקס לקלימן לפני שגייסו את שירותיו.

יוני קופרמן שפתח את שרשת העזיבות בתמורה חזר מאז לכלל לאחר שהמנכ"ל טלמון פרש ומונה המנכ"ל איזי כהן. קופרמן משמש בכלל ביטוח כמשנה למנכ"ל וראש תחום חיסכון ארוך טווח, והוא יהיה למעשה הבוס של קלימן בתפקיד החדש.

אייל לפידות הפניקס, צילום: אבי ולדמן אייל לפידות הפניקס | צילום: אבי ולדמן אייל לפידות הפניקס, צילום: אבי ולדמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות