אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סילבן שלום: "עוד מעט נהיה בעודף מים" צילום: עמית שעל

סילבן שלום: "עוד מעט נהיה בעודף מים"

שר האנרגיה בכנס אלי הורביץ: "אין שום סיבה שיהיו 58 תאגידי מים כל כך גדולים ומפוארים, ולכל אחד יש מנכ"ל". עוד הוא אמר כי יצוא הגז "בהכרח יוזיל את יוקר המחיה"

07.11.2013, 14:40 | שאול אמסטרדמסקי
"הגעתי למשרד התשתיות ופתאום כל מדינות העולם מחזרות אחרינו. כשהייתי שר החוץ, קפריסין ויוון לא היו בדיוק המדינות הכי תומכות בישראל. ופתאום, כולם רוצים אותנו. כולם רוצים להיות השער ליצוא הגז הישראלי לאירופה. הגז הוא מנוע צמיחה כלכלי וגיאופוליטי". כך אמר היום (ה') שר האנרגיה והמים סילבן שלום בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה המתקיים באילת. 

קראו עוד בכלכליסט

שלום אמר כי "מפעל שניב באופקים, לייצור נייר, בעקבות כניסת הגז חוסך 50 אלף שקל ביום. מיליון וחצי שקל בחודש. 18 מיליון שקל בשנה. מפעלים אחרים חוסכים גם הם מיליונים. ב-2015 נחסוך 3 מיליארד שקל בכל חודש. זה בהכרח יוזיל את יוקר המחיה במשק, כי בשביל לייצר חשמל לא נצטרך יותר סולר או פחם אלא גז, שהוא הרבה יותר זול".

סילבן שלום. "פתאום כולם רוצים אותנו", צילום: עמית שעל סילבן שלום. "פתאום כולם רוצים אותנו" | צילום: עמית שעל סילבן שלום. "פתאום כולם רוצים אותנו", צילום: עמית שעל

שלום עוד הסביר כי "כשתעריפי החשמל ירדו, והם ירדו, זה יוזיל גם את תעריפי המים, כי התפלת המים והפקתם יהפכו להיות זולים יותר. גם הקוטג', שהוא חלב שבשביל לייצר אותו צריך חשמל ומים, גם הוא יהיה זול יותר. כל התעשייה הישראלית תוכל להתחרות הרבה יותר טוב, ולהוריד מחירים. זה פועל יוצא של כניסת הגז, שהמשתמש הסופי ייהנה ממנו".

"זה לא שלוחצים על הכפתור וזה קורה", שלום סייג, "הקמנו ועדה בראשות אורי יוגב לרפורמה במשק החשמל. אנחנו נעשה מהלך אמיתי לייעול משק החשמל. המהלך הזה יוביל לכך שיהיה ייצור פרטי הרבה יותר גדול, מעל 40% מייצור החשמל יהיה פרטי. תהיה התייעלות פנימית, צמצום מספר העובדים, הפסקת החשמל חינם, שינוי המבנה של חברת החשמל".

שלום העיד כי "כשהייתי יו"ר חברת החשמל היא הייתה חברה רווחית, יציבה פיננסית, דירוג האשראי שלה היה מושלם והיא לא היתה צריכה ערבות מדינה בשביל לגייס כסף. היום היא הפסדת, לא יציבה פיננסית, דירוג האשראי ירד ובקושי מצליחה לגייס כסף".

"מה קרה מאז? אולי זו רשות החשמל שנכנסה? האם זה כל המנכ"לים ויושבי הראש והשרים?" שלום תהה וענה כי "זה בטח הכל מהכל ביחד, אבל בשורה התחתונה אנחנו צריכים משק חשמל רחב יותר עם יותר שחקנים ואנחנו נפעל גם להכניס אנרגיה מתחדשת לתמהיל ייצור החשמל, 10% מייצור עד שנת 2020".

שלום אף התייחס לתעריפי המים ואמר "אין שום סיבה שיהיו 58 תאגידי מים כל כך גדולים ומפוארים, ולכל אחד יש מנכ"ל, סמנכ"לים, יועצים משפטיים, מחלקת גבייה. למה צריך את זה? אפשר גם את זה לצמצם. אנחנו מדינה שעוד מעט תהיה בעודף מים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
למגיב 20 (או הידוע יותר בכינויו , רני רהב)
מחירי המים הוכפלו!! ליתר דיוק ביצעו עלייה במחיר של 110% (!!!) כך שגם אם סילבן בעוד כמה שנים יוריד את המחיר ב 5% עדיין תישאר עליית מחירים של 95% מהמחיר אליו הורגלנו במשך 50 שנה רק שפעם הרווחים לא הולכים למדינת ישראל, לחיזוק תשתיות, להורדת מס, להקמת רכבת קלה, לא לא , הכסף הולך לחברות פרטיות!!! ממשלת ישראל כל יום ביומו גורמת לקומץ אנשים טחונים בכסף להיות עוד יותר טחונים במימון של אנשים "אופטימיים " כמוך!! עצם הדיבור שלו של "צמצום כמות תאגידי המים" הוא יריקה בפרצוף כי מלחתכילה אין צורך אפילו באחד מהם!! הם כולם דרך להשיג ג'ובים למקורבים ותו לא!
קצת אובייקטיביות  |  11.11.13
לכל התגובות