אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החזר ראשון: טדי שגיא יקבל דיבידנדים של 12 מיליון שקל מבי-קום צילום: ניק קלארק

החזר ראשון: טדי שגיא יקבל דיבידנדים של 12 מיליון שקל מבי-קום

בי קומיוניקיישנס, בעלת השליטה בבזק, תחלק לראשונה דיבידנד של 102 מיליון שקל. שגיא קנה 12% ממניות בי קום בחודש יוני האחרון ונכנס לשותפות עם שאול אלוביץ'

07.11.2013, 17:42 | אופיר דור
בי קומיוניקיישנס, בעלת השליטה בבזק (31%), תחלק לראשונה בתולדותיה דיבידנד בהיקף של 102 מיליון שקל. החברה באמצעותה רכש שאול אלוביץ' את השליטה בבזק ב-2010 הודיעה היום (ה') על חלוקת הדיבידנד במסגרת פרסום הדו"חות לרבעון השלישי של 2013.

אלוביץ' מחזיק ב-68% ממניות בי קומיוניקיישנס באמצעות החברה-האם אינטרנט זהב וחברת יורוקום. בחודש יוני מכר אלוביץ' לאיל תוכנות ההימורים טדי שגיא 12% ממניות בי קומיוניקיישנס תמורת 125 מיליון שקל.

טדי שגיא. החזר ראשון על השקעתו, צילום: ניק קלארק טדי שגיא. החזר ראשון על השקעתו | צילום: ניק קלארק טדי שגיא. החזר ראשון על השקעתו, צילום: ניק קלארק

במסגרת חלוקת הדיבידנד הנוכחית, יקבל שגיא כ-12 מיליון שקל, החזר ראשון על השקעתו בבי קומיוניקיישנס. מבחינת אלוביץ' כספי הדיבידנד לא יגיעו עד לכיסו, אלא יישארו בקופת אינטרנט זהב לכיסוי החוב לבעלי האג"ח שלה. בי קומיוניקיישנס מחלקת דיבידנד לאחר שרשמה רווח נקי במהלך ארבעה רבעונים ברציפות ועברה ליתרת רווחים ראויה לחלוקה.

בי קומיוניקיישנס מחזיקה 844 מיליון מניות בזק, מתוכם 814 מיליון מניות משועבדות לבנקים כחלק מעסקת רכישת בזק. מקור ההכנסה המרכזי של בי קומיוניקיישנס הוא הדיבידנדים המוזרמים מבזק עבור 30 מיליון המניות הלא משועבדות שלה. החברה גם הנפיקה סדרות אג"ח בהיקף של 880 מיליון שקל.

בי קומיוניקיישנס גייסה 5.3 מיליארד שקל מהבנקים לצורך רכישת בזק ב-6.5 מיליארד שקל. לדברי מנכ"ל בי קומיוניקיישנס דורון תורג'מן, שלוש שנים לאחר הרכישה הצליחה החברה להוריד את יתרת החוב שלה נטו מ-5.3 מיליארד שקל ל-2.7 מיליארד שקל בלבד.

כמו כן, בי קומיוניקיישנס הודיעה אתמול על עדכון הסכם המימון הבנקאי שלה, אותו הוביל בנק הפועלים. במסגרת העדכון היא הקטינה משמעותית את תשלומי לוחות הסילוקין העתידיים לשירות החוב הבנקאי שלה (מתשלום שנתי של 480 מיליון שקל לתשלום שנתי של 330 מיליון שקל בלבד) וריווחה את הקובננטים של הסכם זה.

תורג'מן אמר כי "אנו נכנסים לשלב הבא בחיי החברה. התיקון להסכם המימון הבנקאי עליו דיווחנו אתמול, ישפר את תזרים המזומנים העתידי של החברה ואת גמישותה הפיננסית, זאת יחד עם גיוס האג"ח שביצענו במהלך הרבעון השלישי, שישפר משמעותית את איתנותה של החברה. בהתאם לאיתנות זו, החליט הדירקטוריון הבוקר על חלוקה ראשונה של דיבידנד לבעלי המניות ואנו רואים בדיבידנד זה צעד אחד להמשך יצירת הערך לבעלי המניות שלנו גם בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות