אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורדת הדירוג של צרפת הכתה את בורסות אירופה; קאק איבד 0.5% צילום: בלומברג

הורדת הדירוג של צרפת הכתה את בורסות אירופה; קאק איבד 0.5%

סוכנות הדירוג S&P חתכה הבוקר את דירוג האשראי של המדינה ל-AA על רקע האבטלה הגבוהה ואי אמון ביעילות הרפורמות במיסוי ובשוק העבודה

08.11.2013, 19:52 | סוכנויות הידיעות

בורסות אירופה ננעלו ברובן בירידות שערים (ו'), כשניירות הערך הצרפתיות רושמות הפסדים ניכרים מהגדולים מבין המניות. זאת לאחר שסוכנות הדירוג Standard & Poor's חתכה את דירוג האשראי של המדינה מ-AA+ ל-AA על רקע חששות שהרפורמות של צרפת במיסוי, בשוק העבודה ובשווקים אחרים לא יעלו במידה משמעותית את תחזית הצמיחה לטווח הבינוני.

פוטסי דאקס קאק

הסוכנות אמרה כי היא מאמינה שרפורמות המיסוי והרפורמות בשוק העבודה ובשווקים אחרים לא ישפרו את סיכויי הצמיחה לטווח הבינני במידה משמעותית. בנוסף, אבטלה גבוהה ומתמשכת פוגעת בתמיכה בצעדי מדיניות פיסקאלית ומבנית של הממשלה.

"כמו כן, אנו סבורים שצמיחה כלכלית נמוכה יותר מגבילה את היכולת של הממשלה לבצע קונסולידציה של המימון הציבורי", כתבה S&P בהצהרה.

ראש ממשלת צרפת ז ראש ממשלת צרפת ז'אן מארק אירו (מימין) והנשיא פרנסואה הולנד | צילום: רויטרס ראש ממשלת צרפת ז

תחזיתה של סוכנות הדירוג לגבי צרפת יציבה ומשקפת את דעתה כי הסבירות שהיא "תעלה או תוריד את דירוגה של צרפת במהלך השנתיים הבאות" קטנה מ-30%.

הסוכנות אמרה כי "אנו חשים שהמדיניות הכלכלית שנקטה הממשלה לא הפחיתה במידה משמעותית את הסיכוי לכך שרמת האבטלה במדינה תיוותר מעל ל-10% עד 2016, לעומת רמה ממוצעת של 8%-9% לפני 2012".

שר האוצר של צרפת פייר מוסקוביצ'י אמר היום שהוא מצר על "ההחלטה הגורלית והבלתי מדויקת" של S&P ושהחוב של צרפת עודנו מהבטוחים בגוש היורו.

ההחלטה מביכה למדי עבור נשיא צרפת פרנסואה הולנד שמעמדו בסקרים נמצא בירידה מתמדת מאז נבחר לתפקיד ב-2012.

מוקדם יותר הבוקר ננעלו בורסות אסיה בירידות שערים. זאת על רקע ההאצה בצמיחה בארה"ב וחששות משקיעים מקיצוץ מוקדם מהצפוי בתוכנית ההקלה הכמותית של הפד. ניקיי ביפן איבד 1%, האנג סנג בהונג קונג נחלש ב-0.6%.

"נתוני התוצר החזקים גורמים לחלק מהמשקיעים להאמין שהפד יחל בצמצום ההקלה הכמותית מוקדם מהצפוי", אמר לבלומברג קית' פור, ראש מחלקת אסטרטגיות השקעה ב-AMP Capital Investors בוולינגטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות