אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: האינפלציה עלתה באוקטובר ב-3.2% - פחות מהתחזיות צילום: רויטרס

סין: האינפלציה עלתה באוקטובר ב-3.2% - פחות מהתחזיות

המפלגה הקומוניסטית פותחת היום את הוועידה הנוגעת לעתיד הרפורמות; אינפלציה נמוכה מהיעד השנתי עשויה לאפשר למנהיגיה להימנע מהידוק המדיניות המוניטארית

09.11.2013, 10:27 | בלומברג

האינפלציה בסין עלתה באוקטובר בשיעור הנמוך מתחזיות האנליסטים: לשכת הסטטיסטיקה המרכזית בבייג'ינג דיווחה כי מדד המחירים עלה בחודש שעבר ב-3.2% בהשוואה לאוקטובר של השנה שעברה. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים ציפו לעלייה של 3.3%. מדד המחירים לצרכן באוקטובר הוא הגבוה ביותר מאז פברואר. מחירי המזון עלו ב-6.5% בהשוואה לשנה שעברה, השיעור הגבוה ביותר מאז אפריל 2012. לעומת זאת, עלויות התחבורה והתקשורת נפלו ב-0.6%, השיעור החד ביותר מזה ארבעה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

אינפלציה הנמוכה מהיעד השנתי שהציבה הממשלה של 3.5%,עשויה לאפשר למנהיגי המפלגה הקומוניסטית, שנפגשים היום בבייג'ינג לוועידה כלכלית, להימנע מהידוק המדיניות המוניטארית. הוועידה תימשך ארבעה ימים וישתתפו בה מנהיגי המדינה, ביניהם הנשיא שי ג'ינגפינג וראש הממשלה לי קשינג ובמהלכה הם צפויים להתוות את המדיניות הכלכלית ארוכת הטווח של סין. בתקשורת הממשלתית מכנים את הוועידה "קו פרשת המים" מכל הנוגע לרפורמות שמיועדות להפוך את הכלכלה לממוקדת יותר בביקוש מקומי.

הנשיא שי ג הנשיא שי ג'ינפינג | צילום: בלומברג הנשיא שי ג

"מדד המחירים לצרכן והצמיחה הכלכלית יישארו בתוך אזור הנוחות של קובעי המדיניות בבייג'ינג", מעריך קיו הונגבין, כלכלן בכיר לענייני סין ב-HSBC בהונג קונג, "בעוד שאין צורך בשינוי המדיניות בחודשים הקרובים, הבנק המרכזי יצטרך להשתמש בכלים שעומדים לרשותו כדי לשמור על נזילות יציבה במקביל לעלייה הנמשכת בתזרימי הכספים פנימה", הוסיף.

מדו"ח נפרד שפורסם היום עולה כי הייצור התעשייתי בסין עלה ב-10.3% באוקטובר בהשוואה לשנה שעברה, לאחר שבספטמבר נרשמה צמיחה של 10.2%, בעוד שהמכירות הקמעונאיות התחזקו ב-13.3%. תחזיות האנליסטים ציפו לעלייה של 10.3% בייצור התעשייתי, וצמיחה של 13.4% במכירות הקמעונאיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות