אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת נטו בראשות דודי עזרא מצטרפת לקבוצת גרנובסקי-דנקנר צילום: שוקה כהן

קבוצת נטו בראשות דודי עזרא מצטרפת לקבוצת גרנובסקי-דנקנר

על פי הסכם שנחתם אמש תהווה נטו 16% מהקבוצה המתחרה על השליטה בתאגיד אי.די.בי. החברה תעביר עוד היום 135.4 מיליון שקל לטובת ההסדר לחשבון נאמנות

10.11.2013, 09:58 | גולן חזני
קבוצת נטו בראשות דודי עזרא מצטרפת לקבוצת גרנובסקי-דנקנר בהשקעה באי.די.בי, ותהווה 16% מהקבוצה. כך עולה מהודעה שיצאה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

נטו תשקיע באמצעות החברה הציבורית 135 מיליון שקל בהשקעה. ההודעה משנה את תמונת המתמודדים על אי.די.בי שכן מדובר בגורם מהותי בשוק ההון הישראלי ובמשק בכלל. החברה תפקיד מיידית 135.4 מיליון שקל לטובת ההסדר.בחשבון נאמנות ותגדיל את הסכום שמציבה הקבוצה בנאמנות מ-451 מיליון ל-585 מיליון שקל.

  

קבוצת נטו נסחרת בבורסת תל אביב ועוסקת בתחומי ייצור, ייבוא, שיווק ומסחר במזון. אמש חתמה החברה על הסכם הצטרפות להשקעה באי.די.בי אחזקות יחד עם קבוצת גרנובסקי (אמבלייז)-דנקנר-נץ-נוימן.  

על פי ההסכם יוקצו לנטו במועד הקלוזינג מניות אי.די.בי לפי החלק היחסי של הסכום שהופקד בפועל על ידה מתוך סך הסכומים שיושקעו על ידי קבוצת המשקיעים במועד הקלוזינג.

במסגרת הקבוצה, ליצחק דנקנר וקבוצת נץ אופציות להשקעה נוספת באי.די.בי סכומים של 148 מיליון שקל ו-26 מיליון שקל בהתאמה.

עדי עזרא, צילום: שוקה כהן עדי עזרא | צילום: שוקה כהן עדי עזרא, צילום: שוקה כהן

נטו מלינדה עוסקת ביבוא ושיווק מוצרי מזון, בייצור מוצרי דגים ויבוא שימורים תחת המותג ויליגר ובייצור מוצרי בשר ועופות תחת המותג טיבון ויל ומותגים נוספים. במחצית הראשונה של 2013 רשמה החברה גידול של 15% במכירות ל-1.1 מיליארד שקל. הרווח הנקי הסתם במחצית הראשונה של 2013 ב-24 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מרבית מניותיה של נטו - כ-80% מההון וכ-84% מזכויות ההצבעה, מוחזקות על ידי נטו אחזקות שבשליטת דודי עזרא. בתפקיד היו"ר מכהן עדי עזרא, שהחליף בתפקיד את אביו, דודי עזרא, בשנת 2010. דודי עזרא, המייסד, כיהן בתפקיד היו"ר מיום היווסדה של הקבוצה עד ההחלפה.

עדי עזרא יו"ר נטו, אמר היום כי "ביום שישי האחרון נחתם הסכם ההצטרפות של נטו להשקעה באי.די.בי על פי מתווה החברה במסגרת קבוצת אמבלייז. הצטרפותנו היא הזדמנות להשקיע בתאגיד מהחשובים במשק הישראלי. נטו צברה במהלך שנות פעילותה מקורות עצמיים משמעותיים, ונשענת על בסיס הון עצמי רחב. דריקטוריון החברה רואה בהשקעה באי.די.בי הזדמנות נאותה לשימוש בחלק ממקורות אלו תוך שמירה על איתנותה הפיננסית של החברה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות