אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל שחררה רווחים כלואים ותשלם 380 מיליון שקל מס מופחת

כיל שחררה רווחים כלואים ותשלם 380 מיליון שקל מס מופחת

מדובר ברווחים הכלואים של מפעלי ים המלח ורותם אמפרט. עד מחר יכולות החברות הגדולות לשחרר רווחים כלואים ולזכות בהקלות במס

10.11.2013, 12:40 | הדר קנה

דירקטוריון כיל החליט היום (א') לשחרר את מלוא הרווחים הכלואים של חברת מפעלי ים המלח וחברת רותם אמפרט נגב, מהם תשלם מס של כ-380 מיליון שקל למדינה.  

קראו עוד בכלכליסט

להחלטה על שחרור הרווחים הכלואים נותרו עוד יומיים בלבד (היום ומחר כולל) וברשות המסים ממתינים להחלטת החברות הגדולות אם לשחרר את רווחיהן הכלואים ובכך לנצל את החוק ולהעשיר את קופת המדינה או להשאיר את הרווחים אצלן.

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", רשות המסים פנתה בחודש האחרון לרואי חשבון ועורכי דין של חברות בעלות רווחים כלואים כדי שיעזרו לה לשכנען לשחרר את הרווחים הכלואים ובתמורה ליהנות ממס מופחת. זאת לפני פקיעת הוראת השעה המאפשרת את תשלום המס המופחת מחר (11 בנובמבר).

מפעלי ים המלח (ארכיון), צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח (ארכיון) | צילום: עמית שעל מפעלי ים המלח (ארכיון), צילום: עמית שעל

לצורך כך הקים מנהל רשות המסים משה אשר לפני כמה שבועות צוות משימה מיוחד שבו שותפים חברי הנהלה ופקידי שומה, ותפקידם לבדוק את נכונותן של החברות שלהן רווחים כלואים בסכומים גבוהים - כדוגמת טבע, כיל וצ'ק פוינט - לנצל את הוראת השעה לפני שתסתיים.

המאמץ אף הואץ בשבועיים האחרונים ושר האוצר בעצמו יאיר לפיד ניסה ללחוץ על טבע וכיל לשחרר את הרווחים. בנוסף אליו, גם מנהל רשות המסים משה אשר ניסה להפעיל את מירב המאמצים לשכנוע החברות.

עד כה נגבו 1.7 מיליארד שקל מכלל הרווחים הכלואים במשק, כולל כיל, זאת לעומת היעד המקורי, 3 מיליארד שקל, שמשרד האוצר קבע בתקציב 2013.

כעת נותרו רווחים בשיעורים גבוהים כאמור בחברות טבע וצ'ק פוינט שיכולות להציל את החוק מכישלון, אך שומרות על עמימות לגבי החלטתן עד הרגע האחרון. עד מחר הן ימסרו את החלטתן לרשות המסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות