אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריז סן ז'רמן מתכננת הכנסות של 540 מיליון יורו עד 2016/17 צילום: איי אף פי

פריז סן ז'רמן מתכננת הכנסות של 540 מיליון יורו עד 2016/17

לפי התוכנית, יצומצמו מספר הספונסרים אבל כל ספונסר ישלם הרבה מאוד כסף כדי להיות מזוהה עם הקבוצה. הכנסות אלו יהפכו את פריז לקבוצת הספורט המכניסה ביותר בעולם

10.11.2013, 15:25 | סוכנויות הידיעות

היומון "לה פריזיאן" חושף שראשי קבוצת פריז סן ז'רמן מחברת ההשקעות של קטאר, מתכננים שתקציב הקבוצה יהיה גדול יותר מחצי מיליארד יורו בעונת 2016/17.  בעיתון חשפו את תוכניותיו של נאסר אל חאליפי, יו"ר QSI, החברה שבבעלותה פריז סן ז'רמן. הוא יגייס ספונסרים מקטאר שיעלו את הכנסות הקבוצה ל-540 מיליון יורו עד 2016/17. 

קראו עוד בכלכליסט

שחקני פריז סן ז שחקני פריז סן ז'רמן. יטפלו בכבר באופ"א | צילום: איי אף פי שחקני פריז סן ז

הכנסות אלו יהפכו את פריז לקבוצת הספורט המכניסה ביותר בעולם. לפי התוכנית, יצומצמו מספר הספונסרים אבל כל ספונסר ישלם הרבה מאוד כסף כדי להיות מזוהה עם הקבוצה הבכירה של הבירה הצרפתית. לאחרונה חתמה פריז סן ז'רמן עם אמירייטס איירליינס, נייקי ומקדונלדס על הסכמי חסות שיעלו לכל חברה בסביבות ה-25 מיליון יורו בשנה. המטרה של חאליפי שב-2016 יחתמו החברות הללו על הסכמי חסות בשווי 70 מיליון יורו כל שנה.

חאליפי גם יקדם מכירת מרצ'נדייז יותר אגריסיבית ברחבי פריז כדי להכנסות מהתחום הזה פי 2 עד 2016, מבערך 20 מיליון היום ל-40 מיליון ב-2016).

העניין הוא שהכל תלוי בהסכם של פריז סן ז'רמן עם חברת התיירות של קטאר (QTA). ההסכם מכניס בין 150 ל-200 מיליון יורו בשנה. הסכם חסות הזה מאפשר לפריז סן ז'רמן להעמיד כיום תקציב של 430 מיליון יורו – ולרשום הפסד מינימלי – מה שמאפשר "לעבור בתנאי הפייר פליי הפיננסי".

עם זאת, אופ"א עדיין לא החליטה אם ההסכם עם QTA עומד בחוקי הפייר פליי הפיננסי, שמחייבים כי הסכמי חסות יהיו בעלי "ערך הוגן" כדי לא לאפשר לבעלי קבוצות למממן את פעילות קבוצותיהם דרך חברות או שותפות באמצעות הסכמי חסות מופקעים.

לחאליפי יש תוכנית גם לגבי אופ"א ו"ריכוך" שלה. חברת QSI תרכוש את זכויות השידור של ליגת האלופות במחירים גבוהים במיוחד – מה שיאפשר, אגב, להגדיל את הכנסות פריז סן ז'רמן מזכויות שידור.

הרגולטור, אופ"א, כך נראה, לא יצא נגד אחד מהמממנים הגדולים ביותר שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות