אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר השיכון: "ראש הממשלה יזמן דיון מיוחד בנושא קרקעות" צילום: סבסטיאן שיינר

שר השיכון: "ראש הממשלה יזמן דיון מיוחד בנושא קרקעות"

השר אורי אריאל אמר את הדברים בישיבת הממשלה שנערכה היום והוסיף: "אין מנוס מהתערבות ממשלתית חזקה ואגרסיבית על מנת להוזיל את מחירי הדיור״. במקביל, הוחלט בישיבה על הקמת שני ישובים חדשים בנגב- כסיף וחירן

10.11.2013, 14:25 | עינת פז-פרנקל

אחרי כמה ועדות, צוותים, מטות ופורומים שונים שדנו במחירי הדיור הגבוהים, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב במצוקת הדיור: שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, הודיע היום (א') כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נעתר לבקשתו, ויזמן דיון מיוחד במחירי הקרקעות בישראל בהשתתפות משרדי האוצר והשיכון.

קראו עוד בכלכליסט

"לראשונה מאז הבחירות הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, לבקשת שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, על דיון שיתקיים בלשכתו יחד עם משרדי השיכון והאוצר על מנת לבחון התערבות ממשלתית במחירי הקרקע לשיווק", נמסר מלשכת שר השיכון. הדברים נאמרו במהלך דיון בישיבת הממשלה, בה הציג שר הבינוי והשיכון את תכנית המשרד לנגב וכן הקמת היישובים החדשים חירן וכסיף.

״אני שמח שראש הממשלה החליט להתערב לבקשתי ולקיים דיון משותף בלשכתו בהשתתפות משרדי השיכון והאוצר", מסר אריאל. "אין מנוס מהתערבות ממשלתית חזקה ואגרסיבית על מנת לבצע שינוי מיידי ולהוזיל את מחירי הדיור״.

ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה התייחסות בנוגע למועד הדיון ופרטיו.

נתניהו. יתערב בנושא הקרקעות, צילום: אמיל סלמן נתניהו. יתערב בנושא הקרקעות | צילום: אמיל סלמן נתניהו. יתערב בנושא הקרקעות, צילום: אמיל סלמן

רק לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי מחירי הקרקעות לבנייה רוויה, המשווקות על-ידי רשות מקרקעי ישראל, זינקו בעשור האחרון ב- 43% בממוצע כלל־ארצי, כאשר בעיר תל אביב זינק המחיר ב־513%, בירושלים ב־407% ובאזור המרכז ב־147%.

עוד בישיבת הממשלה היום: ממשלת ישראל אישרה בישיבתה המיוחדת שקיימה במכון למורשת בן גוריון בשדה בוקר הקמת שני ישובים חדשים בנגב – כסיף וחירן.

העיר כסיף מיועדת לקום מערבית לערד, היא צפויה להיבנות למגזר החרדי, ולכלול כ-60 אלף תושבים (כ-12 אלף יחידות דיור). כזכור, העיר חריש בוואדי עארה תוכננה אף היא לציבור החרדי (בעיקר מבחינת מוסדות ציבור, דת וחינוך), אך בימים אלה הדירות בפועל משווקות לכלל האוכלוסייה.

הישוב חירן, מזרחית למיתר (בתחומי הקו הירוק), מיועד לכלול 2,500 יחידות דיור. כמו כן, הישוב כרמית, מערבית למיתר, מיועד לכלול 2,500 יחידות דיור.

״פיתוח ויישוב הנגב הם משימה לאומית, ביטחונית וחברתית ראשונה בחשיבותה", מסר אריאל. "הקמת הישובים החדשים יביאו לנגב עשרות אלפי תושבים איכותיים שיחזקו את דרום הארץ, לצד הגדלת היקפי הבנייה החדשה במחירים אטרקטיביים בישובים הותיקים כמו באר שבע, ערד, דימונה, אופקים, שדרות, ירוחם ואילת. אני סמוך ובטוח כי התכניות שאנו מקדמים יגרמו לנגב לפרוח עוד יותר, מהתהליכים החיוביים שכבר עוברים עליו בשנים האחרונות".

בתגובה, מסרה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) כי "היישוב הדתי חירן יוקם על אדמותיו של הכפר הבדואי אום אל-חיראן, אליו שלחה מדינת ישראל את תושביו בשנות החמישים, אחרי שגורשו מאדמותיהם בסמוך לרהט. יש הרבה אדמות שניתן ליישב בנגב, גם בלי לפגוע בזכויותיהם המועטות גם ככה של התושבים הבדואים באזור. פגיעה מיותרת באוכלוסייה מוחלשת לא מחזקת את הנגב ובטח שלא את מדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עוד בזבוז כספים של ממשלה ימנית קיקיונית
עוד יישוב? ועוד בשטח פתוח? בשביל מה? בשביל מה צריך לעזור לחבורה של "מתיישבים" מכספי המדינה? מי משלם שם את פיתוח הקרקע? מי יקים את הכביש? הרי הם לא יכולים לממן זאת בעצמם - יינתנו הנחות רבות בדרך על חשבונכם. במקום לפתח ערים ויישובים שכבר הוקמו וזקוקים נואשות לדם חדש, משאירים אותם להירקב ואת מי שמחפש לרכוש דירה שולחים למקום חדש ומיותר. וגם למה שנעזור להם? זה החלום שלהם - שיממנו אותו מכיסם ולא ישחקו אותה חלוצים. אין יותר הפרחת שממה בישראל זה הכל מיתוס. היום צריך לתמוך כלכלית בערים הקיימות!
אבי , תל אביב  |  10.11.13
לכל התגובות