אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי מלכה: "מליסרון מנסה להכשיל אותי ואת קבוצת מלכה ריטייל"

אבי מלכה: "מליסרון מנסה להכשיל אותי ואת קבוצת מלכה ריטייל"

ביהמ"ש הסכים לדחות למחר את הדיון בדרישת מליסרון לפנות את חנויות מתאים לי וג'אמפ מהקניונים לאחר שמלכה הודיע שהוא פועל להשיג מימון מחברות האשראי לתשלום לעובדים ולשכירות

10.11.2013, 16:03 | זוהר שחר לוי
"מליסרון מגלה התנגדות חסרת כל התחשבות ועושה את הדברים בצורה בוטה. היא מנסה להכשיל אותי ואת קבוצת מלכה. אנחנו קיימים ונישאר קיימים", כך אמר היום (א') אבי מלכה, בעלי רשת מתאים לי, בתום דיון משפטי סוער שעסק בדרישת מליסרון לפנות את חנויות מתאים לי וג'אמפ מהקניונים.  

קראו עוד בכלכליסט

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, הסכימה לבקשת בא כוחו של מלכה, עו"ד שלום גולדבלט, לדחות את המשך הדיון למחר. זאת, בניסיון של קבוצת מלכה ריטייל, החברה האם, להשיג מימון מחברות האשראי לצורך תשלום לעובדים ולשכירות.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בימים האחרונים ביקשו נציגי מליסרון לפנות את חנויות מתאים לי וג'אמפ מהקניונים שבבעלותה מאחר והחברות לא עומדות בתשלומי השכירויות. מנגד ביקש מלכה מבית המשפט המחוזי מרכז להוציא צו שימנע את פינוי החנויות.

היום, במסגרת דיון דחוף בבקשה, ביקש עו"ד גולדבלט לדחות את הדיון ב-24 שעות משום שלדבריו מתנהלים מגעים עם חברות האשראי בניסיון להשיג מימון לשבועיים הקרובים, במסגרתו יקודם הסדר הנושים. "אנחנו רוצים לשחרר כספים כדי שנוכל לשלם את משכורות אוקטובר ולשלם למושכרים שלא ייפגעו", אמר גולדבלט, "אם לא יגיע האישור מחברות האשראי, הדיון למעשה ייתייתר ואנחנו כולנו נהיה תחת בקשת פירוק החברות".

עו"ד שלום גולדבלט , צילום: אוראל כהן עו"ד שלום גולדבלט | צילום: אוראל כהן עו"ד שלום גולדבלט , צילום: אוראל כהן

מנגד, בא כוחה של מליסרון סירב לדחייה כשלדבריו דחייה של יום לא תספק תשובות לחובות של מלכה כלפי מליסרון. לדבריו, במצטבר מדובר בסכום הנושק לכ-2 מיליון שקל. סכום עליו חולק מלכה עצמו. "אנחנו לא מאמינים במלכה", אמר  עו"ד יגאל דורון, בא כוחה של מליסרון. "שואלים למה אנחנו מתעמרים בו – שנתיים שאנחנו מוחלים לו ואנחנו כבר לא מאמינים להבטחות שלו".

עו"ד דורון הוסיף: "לא סתם מלכה הלך להסדר נושים ולא להקפאת הליכים, מלכה רוצה לשמר את השליטה ולעשות את זה בשיטת הסלמי. אני מתחייב שלא לפעול לפינוי בשבועיים הקרובים אם תהיה מצידו התחייבות לתשלום".

מכאן, הדיון הלך והתחמם. "ברור שמליסרון לא רוצים את אבי מלכה", הגיב עו"ד גולדבלט. "מי שיוצא כנגד משפחת עופר בכל העיתונים ואומר שהקניונים עשוקים את כל החנויות זה הוא. וזה מסביר למה רוצים לפנות אותו".

"אז למה אתם מתעקשים להיות שם?", שאלה השופטת וגולדבלט השיב: "כי אנחנו דואגים ל-480 העובדים שלנו".

גם מלכה עצמו ביקש את רשות הדיבור במהלך הדיון ואמר: "מליסרון בנחישות גדולה ובמוטיבציה גדולה", פועלת לפנות אותו, למרות שאחוז החנויות של מתאים לי וג'אמפ הוא "פסיק ממספר החנויות בקניונים שלה".

מצידה של מליסרון הסכימו בסופו של הדיון לאפשר למלכה 24 שעות בהם ינסה להשיג המימון. לדברי עו"ד גולדבלט, אחת מחברות האשראי כבר הסכימה למתן אשראי. עם זאת, הצהיר בא כוחה של מליסרון כי הסכמתו לדחיית הדיון היא ללא התחייבות כי ישנה מעמדותיו בדיון הבא.

"מליסרון מגלה התנגדות חסרת כל התחשבות ועושה את הדברים בצורה בוטה", אמר מלכה ל"כלכליסט" לאחר הדיון. "היא מנסה להכשיל את מלכה ואת קבוצת מלכה – והדברים הם שחור על גבי לבן. צריך לקרוא את הפרוטקול. איזה מוטיבציה יש להם".

מלכה הוסיף: "ימים יגידו, הכל ייצא לאור. בינתיים החברה תמשיך לעבוד ואנחנו מקווים שעוד היום העובדים יקבלו את משכורות חודש אוקטוובר. אנחנו קיימים ונשאר קיימים. משפחת מלכה מפרנסת 480 משפחות ונעשה הכל כדי לשמור על העובדים שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות