אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העו"ד התעשר בטעות ויחזיר את הכסף צילום: shutterstock

העו"ד התעשר בטעות ויחזיר את הכסף

לאחר 5 שנים ייאלץ עו"ד יורם יוסיפוף ייאלץ להשיב את כספי המקדמה שקיבל מבנק צרפתי על עסקה שבוטלה

11.11.2013, 08:21 | ענת רואה

שופט השלום מיכאל תמיר חייב את עו"ד יורם יוסיפוף להשיב לבנק מקבוצת BNP פאריבה 718 אלף שקל, לאחר שפסק שהכסף הועבר אליו בטעות.

הבנק תבע את יוסיפוף בעקבות אירוע שבמסגרתו העביר הבנק ליוסיפוף בשם לקוחו, איש העסקים אמנון ברזילי, 119 אלף יורו - סכום שנועד לשמש מקדמה לרכישת המניות של חברת מטיס קפיטל הציבורית, שבאותה עת היה ברזילי בעל השליטה בה. הכסף הועבר לחשבון חברת טרייד אנד ואליו, המוכרת בעסקה, מחשבונו של יוסיפוף בבנק אינווסטק שבאיי התעלה. אלא שלטענת הבנק, באמצעות עו"ד הלל איש שלום ועו"ד ברק גולן ממשרד שבלת ושות', טעות גרמה לכך שלאחר ביצוע ההעברה הוחזר סכום זהה לחשבונו של יוסיפוף שממנו הועברו הכספים. כשנודע לבנק על הטעות, הוא דרש מיוסיפוף את הכסף.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

יוסיפוף סירב, בין היתר בטענה שהיה עיכוב בהעברת הכספים שחשף את לקוחו לטענות להפרת הסכם, ושבסופו של דבר העסקה לא התתמשה והוא קיבל הוראה מברזילי להימנע מהעברת כספים כלשהם. לדבריו, רק מאוחר יותר נודע לו שהתובעת החזירה לחשבונו 199 אלף יורו. השופט קבע שאין חולק שהכספים הגיעו בסופו של דבר לחשבונה של חברת טרייד ושהנתבע זוכה פעם נוספת ימים אחדים לאחר ההעברה הראשונה. בפסק הדין כתב השופט שגם אם העסקה בוטלה, הכספים כבר הועברו לחשבונה של טרייד עבור ברזילי לפי הוראות הנתבע, והוא אכן התעשר על חשבון התובעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות