אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אבי מלכה ויתר על "מתאים לי"; קבוצת האופנה עוברת לפירוק

"מתאים לי" לבית המשפט: אין מקור אשראי למימון, עוברים להליך פירוק; מלכה כתב לעובדים: "זהו יום עצוב בחיי. הכנסתי את כל כספי ורכושי להצלת החברות, ולכן ביקשתי ממשפחתי לממן חלק משכר העובדים"

11.11.2013, 12:37 | אורנה יפת וזוהר שחר לוי

עוברים להליך פירוק. קבוצת מלכה ריטייל, הכוללת את מתאים לי, ג'אמפ ופרייווט ליין, הודיעה היום (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז כי אין בידה להמשיך ולתפעל את את הקבוצה, כי "מאמציה להביא להבראת החברות בקבוצה כשלו" וכי היא מפנה את המקום לנושיה "לפעול בצורה מסודרת לגביית חובם".

קראו עוד בכלכליסט

אתמול התנהל דיון בין נציגי "מתאים לי" לבין נציגי מליסרון שנגע לפינוי חנויות הקבוצה מרשת הקניונים. במהלך הדיון ביקש בא כוחה של "מתאים לי", עו"ד שלום גולדבלט, דחייה של 24 שעות בניסיון להשיג מימון מחברות האשראי שיאפשר את המשך הפעילות, כמו גם תשלום משכורות ושכירות, בשבועיים הקרובים.

אולם, בהודעה שהגיש בשעה האחרונה עו"ד גולדבלט לבית המשפט, נאמר כי אף שחברת ישראכרט נתנה את הסכמתה לשחרור כספים לצורך התשלום לעובדים ולמשכירים, הרי שכקבוצת ויזה כאל הערימה קשיים. לדברי עו"ד גולדבלט, חברת כאל העמידה תנאים כמו העמדת חלק מהכספים כהלוואה לצורך הפעילות ומתן קדימות לכספים כ"הוצאת פירוק" - "תנאים שדינן כדין דחיית הבקשה".

אבי מלכה. "זהו יום עצוב בחיי", צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה. "זהו יום עצוב בחיי" | צילום: נמרוד גליקמן אבי מלכה. "זהו יום עצוב בחיי", צילום: נמרוד גליקמן

"הלכה למעשה", כותבת מתאים לי, "גדעה כאל את האפשרות להמשיך ולתפעל את הקבוצה, והביאה למצב בו הנהלת הקבוצה, מתוך אחריות לעובדיה ולנושיה, רואה לנכון להודיע לבית המשפט, כי מאמציה להביא להבראת החברות כשלו, והיא מפנה את המקום לנושיה לפעול בצורה מסודרת לגביית חובם".

בעקבות הדברים הללו, מוסיפה מתאים לי, תימחק הבקשה לאישור הסדר הנושים.

 

בתוך כך, הגישו עובדי ג'אמפ וגם עובדי פרייווט ליין, שתי חברות מהקבוצה, בקשות נפרדות לפירוק החברות. זאת לאחר שכ-60 מעובדי "מתאים לי" פנו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז וביקשו להצטרף להליך פירוק הקבוצה ולמנות לה מפרק זמני: "על מנת שלא נעמוד בפני שוקת שבורה, אנחנו מבקשים את פירוקה". בשעה 14:00 יתקיים דיון בשלוש הבקשות שהגישו העובדים.

אבי מלכה ויתר על "מתאים לי": "הולך לנוח מכל האירועים הקשים שעברתי"

מוקדם יותר היום אבי מלכה הודיע כי ויתר על "מתאים לי" וג'אמפ. בתגובה לבקשת הפירוק שהגישו העובדים, שלח מלכה מכתב לעובדים בו הוא הודיע להם כי הוא הרים ידיים. "בקושי רב ובכאב גדול, אני נאלץ לשים את עצמי בחוץ... אני הולך לנוח מכל האירועים הקשים שעברתי ולטפל במשפחה שהזעזועים הללו, השפיעו גם עליה. אני פורש מהמרוץ...".

מלכה האשים את חברת האשראי ויזה כאל בכך שסירבה לשחרר כספים לטובת משכורות העובדים. הוא האשים גם את הנאמן של אופיס דיפו ישראל בכר ש"יצר הנקמנות שלו" השפיע על תחום האופנה בקבוצה.

"זהו יום עצוב בחיי" כתב מלכה. "אחרי 22 של עשייה במפעל משפחתי, שהפך מעסק קטן למפעל חיים שפירנס אלפי משפחות בישראל, מגיע היום שהעסק לא מסוגל לשלם משכורות לעובדים. ביקשתי ממשפחתי שיתנו לעובדים מכספם וביחד עם ביטוח לאומי, נשלם את משכורת אוקטובר. תשלום המקדמה ישולם מכספי המשפחה שהייתם חלק ממנה 22 שנים".

חנות של רשת האופנה "מתאים לי", צילום: אריאל בשור חנות של רשת האופנה "מתאים לי" | צילום: אריאל בשור חנות של רשת האופנה "מתאים לי", צילום: אריאל בשור

עוד כתב מלכה כי "הנסיבות אליהם הגענו ברורות. הטלטלה שישראל בכר ובנק מזרחי גרמו לספינה הזאת, הובילו את אופיס דיפו להקפאת הליכים רק בשל יצר נקמנות – הם האשמים. ההשפעה על האופנה הייתה בלתי נמנעת, בשל התגובה של הבנקים כלפי מסגרות האשראי של החברה".

"לאחר שהצלחתי לקבל אישור סופי מחברת האשראי ישראכרט ביום חמישי האחרון", כתב מלכה, "חשבתי שהמשבר מאחורינו וראיתי לנגד עיני איך אנחנו משלמים משכורות. ויזה כאל סירבה לשחרר כספים לטובת המשכורות של העובדים, למרות מלחמה עיקשת שלי ושל כל המערכת, כולל תחנונים, מיילים, הודעות טקסט ואף איומים – הניסיונות לא צלחו. ויזה כאל החליטו בצעד חסר אחריות למנוע מהחברה כספים שהוזרמו לקופה מהמכירות שלנו ושהחברה זכאית להם. הם לא הסכימו אפילו לתת את הכספים כהלוואה".

"לכן", הוסיף מלכה, "בקושי רב ובכאב גדול, אני נאלץ לשים את עצמי בחוץ. אני באופן אישי הכנסתי את כל כספי וכול רכושי להצלת החברות ולכן ביקשתי ממשפחתי לממן חלק מהשכר של העובדים ביחד עם ביטוח לאומי ולהוציא את החברות למכירה. כל רוכש שיקנה את החברה, יקבל ממני שיתוף פעולה מלא. אני מאמין בחברות שלנו, הן רווחיות ויש להן מקום בשוק האופנה. יש לנו כוח אדם מדהים שזה אתם ואני מאמין שצריך לאפשר לחברות להמשיך ולפעול".

עוד כתב מלכה "הטענות שלי עוד יישמעו ואני מבטיח לכם שבזמן הקרוב כולם יבינו את שטענתי מהיום הראשון כשנכנסתי לתמונה באופיס דיפו שישראל בכר ואופיר מורד סימנו אותי כמטרה ואף הצליחו לפגוע. שוב, זהו יום עצוב ביותר בחיי. תודה לכם על שיתוף הפעולה".

מחברת כאל נמסר כי "במהלך הימים האחרונים התנהל משא ומתן בין כאל לבין אבי מלכה, אשר במהלכו הסכמנו להעביר כסף לטובת תשלום שכר לעובדי הקבוצה. ביקשנו לוודא כי הסכום יועבר לטובת העובדים ולא לטובת מטרות אחרות, וכן כי הסדר זה יקבל את ברכת בית המשפט לצורך הבטחת יישומו. גם היום, כאשר פנתה אלינו עורכת הדין ליזה חדש, המייצגת את העובדים, הגבנו באותו האופן".

לפני כשבועיים אמר בכר ל"כלכליסט", בתגובה להאשמות דומות של מלכה, כי "נהגנו באחריות רבה ופנינו אליו טרם הפנייה לבימה"ש וביקשנו כי יפרע השיק. משנענינו כי אינו יכול לעמוד בהתחייבויות השוטפות, פעלנו באופן מיידי מתוך אחריות כלפי נושי אופיס דיפו ועובדי החברה ועתרנו בבקשה מתאימה לבימה"ש. איני יודע מה זה לעמוד לצידו של רוכש מעבר לדחיות והאורכות שנתנו לו מדי חודש בחודשו. הוא זה שלקח על עצמו התחייבויות גבוהות שלא היה מסוגל לעמוד בהן והעמיד לטובת הנאמנים בטחונות, כאשר הכל אושר על ידי בית המשפט. לבוא לאחר מעשה ולהטיח האשמות בבעל תפקיד שעשה עבודתו נאמנה הינו בבחינת כפיות טובה וחוסר תום לב". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
הטעות באופיס דיפו היא של אבי לצערי
ברגע שרוכשים רשת כושלת...לא משאירים את חברי ההנהלה! מחליפים אותם-הרי הם הסיבה שאופיס דיפו נכנסה לקשיים! דההה! אבי,חבל לי על כל מה שקרה לך ועל הנפילה,אבל ידידי היקר-אתה לא השכלת להבין שאופיס דיפו מנוהלת על ידי אנשים ללא השכלה רלוונטית וזו תוצאה של בורות של כמה שנים והתעשרות של מנכ"לים וסמנכ"לים ומנהלי תפעול על גם העובדים הנאמנים של אופיס דיפו המפוררת. מרכז לוגיסטי יקר ומבוזבז במודיעין,עם פלזמה בגודל של בית במשרד של המנכ"ל,בזבזנות של מנכ"ל לשעבר על חשבון החברה,קניינים שקונים ב-100ש"ח ומוכרים ב 90ש"ח,מחלקה עיסקית שלא יודעת לעבוד ורק מבריחה לקוחות גדולים,כן,ישנם סיפורים מסמרי שיער גם על הטעיה בניהול מלאי,חבל שלא חקרת לעומק ונפלת בפח.
עובד מטה לשעבר  |  12.11.13
11.
אבי הצלחת בתרגיל
אבי אין עלייך עבדת על כול המדינה כולם השתחוו לך ובסוף אחרי שאגרת מספיק ממון לעצמך סיבכת את כולם בחובות וברחת? אתה מתוחכם מאוד ממש לא יש לך המון אוייבים כולל העובדים שלך ושל אופיס דיפו שנושמת לרווחה מהרגע שיצאת משם אופיס דיפו לא חולה אתה חולה אתה לקחת רשת מדהימה במטרה להכשילה והכי קל להגיד כולם אשמים איפה אתה אשם? איפה כול הכספים? לא שמת שקל מכיסך הכול מאחרים ,מסכנים אנחנו הספקים ,המתחמים ,וכול רשויות המדינה
ספק אופיס גדול  |  11.11.13
לכל התגובות