אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תווי הקנייה שלכם יסבסדו את ההוזלות במגה

תווי הקנייה שלכם יסבסדו את ההוזלות במגה

אחרי שהסבה חלק מסניפי מגה בעיר לסניפים מוזלים, החלה מגה לכבד את תווי הקנייה בהם ב־90% מערכם בלבד. מגה: תוקף המימוש המלא של התווים יוארך עד דצמבר

12.11.2013, 07:10 | נורית קדוש

למרות ניסיונה של מגה להציג את השינויים שהיא עורכת כחלק ממהלך של הוזלת מחירים, מתברר כי לפחות בחלק מהמקרים פועלת מגה להרעת תנאי לקוחותיה. בימים האחרונים החלה הרשת לכבד את תווי "רב תו" ו"רב כארד" בחלק מסניפיה ב־90% מערכם בלבד. הפחתת ערך התווים נעשתה בסניפים שהוסבו ממגה בעיר למגה, תת־רשת שאמורה להיות זולה במעט.  

קראו עוד בכלכליסט

בשלט שנתלה בסניף לב דיזנגוף בתל אביב, שהוסב ממגה בעיר למגה, נכתב: "לקוחות יקרים, סניף זה הוסב למגה.. אנו מבקשים להודיעכם כי החל מ־7.11.13 תווי רב תו וכרטיסי רב קארד שברשותכם, יכובדו בסניפי מגה ב־90% מערכם".

לקוחות הסניף שהבחינו בשלט הביעו כעס על תוכנו: "אני קונה בסניף בכל שבוע באופן קבוע, ואף אחד לא הודיע מראש על השינוי. רק כשהגעתי לחנות ראיתי הודעה שמעתה התווים יכובדו רק ב־90% מערכם", סיפר אחד הלקוחות. לדברי האיש, לקוחות רבים בקופות הופתעו לגלות כי התווים שבידם שווים פחות מכפי שהיו יום קודם לכן: "הסיבה היחידה שאני קונה במגה היא תווי הקנייה שרכשתי מאגודת הסטודנטים בהנחה של 12%. אחרי השינוי, לא יהיה הגיוני מבחינתי להמשיך לקנות בחנות הזאת".

בדיקת חשבונית הקנייה של אחד מלקוחות הסניף מגלה כי למרות שינוי הפורמט של הסניף, בפועל חלק מהפריטים בו דווקא התייקרו.

תווי קנייה (ארכיון) תווי קנייה (ארכיון) תווי קנייה (ארכיון)

כך למשל, מחירו של חלב דל לקטוז שעמד בחודש ספטמבר (לפני השינוי) על 7.84 שקל, עלה השבוע אחרי הסבת הסניף ל־8.49 שקל. מחירה של צנצנת קפה נמס מסוג "טסטר צ'וייס" נותר למרות שינוי שם הרשת 35.99 שקל, וכך גם מחיר פחית זיתים ללא חרצנים שעלתה לפני ואחרי הסבת הסניף 7.99 שקל. גם מחירה של גבינת לבנה שנרכשה בספטמבר ב־19.18 שקל נותר זהה השבוע.

המהלך של מגה בעייתי לאור הרטרואקטיביות שלו, אבל גם מאחר שהוא נעשה במקביל להליכי חקיקה של חוק מיוחד שאמור להסדיר את סוגיית תווי הקנייה. על פי הצעת החוק, שעברה קריאה ראשונה, תוקפם של כל תווי הקנייה יעמוד על 5 שנים לפחות והסכום הנקוב בהם יהיה אחיד לגבי כל החנויות שבהן ניתן יהיה לממש את התו. בדיונים שנערכו בוועדת הכלכלה בעניין החוק הביעו נציגי רשתות השיווק המנפיקות את התווים, התנגדות לקביעת שווי אחיד לתווים בכל הרשתות.

ממגה נמסר בתגובה: "בהתאם למדיניות החברה ולרמת המחירים בכל פורמט, תווי הקנייה במגה בול ומגה ניתנים למימוש של 90%, ובמגה בעיר 100% מערכם. תהליך הסבת הסניפים החל מספטמבר ולאורך תקופה זו אפשרנו ללקוחותינו לממש את ערכם המלא של התווים, גם בסניפים שהוסבו לתתי הרשתות מגה ומגה בול, שבהם רמת המחירים נמוכה יותר. לאור בקשת לקוחות רבים וכדי לאפשר זמן נוסף למימוש התווים, החלטנו להאריך את תוקף המימוש המלא של תווי הקנייה עד 1 בדצמבר. לקוחות אשר מימשו את התווים בערכם הנמוך יוכלו לפנות לשירות הלקוחות ואנו נדאג לזכותם בגין ההפרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות