אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר משחקים בלי "מסים" צילום: אי פי איי

יותר משחקים בלי "מסים"

ליאו מסי הוא קורבן נוסף של לוח השנה העמוס של הכדורגל העולמי

12.11.2013, 18:35 | אוריאל דסקל

אתמול נודע כי ליאו מסי, כוכב ברצלונה, ייעדר למשך חודשיים בגלל פציעה בירך. זו לא הפתעה גדולה במיוחד. השחקן מתמודד עם כאבים ופציעות קלות כבר זמן רב. בספטמבר נפצע במשחק נגד אלמריה ולא ממש התאושש מכך. "הוא חייב לקחת הפסקה", אמר חברו לקבוצה, ססק פאברגאס. "הוא צריך את הכוח המתפרץ שלו כדי לבלוט מעל כולם. אני מכיר את סוג הפציעות האלה, אתה מאמין שאתה בסדר אבל אתה לא. מסי צריך לקחת זמן כדי להתאושש, כי אם לא יעשה זאת, הוא לא יתאושש כמו שצריך".

קראו עוד בכלכליסט

מסי הפצוע. עובד קשה מדי, צילום: אי פי איי מסי הפצוע. עובד קשה מדי | צילום: אי פי איי מסי הפצוע. עובד קשה מדי, צילום: אי פי איי

נראה כי מסי פצוע בגלל שאין לו ממש זמן להתאושש. הוא עוד קורבן של לוח השנה העמוס והאכזרי של עונת הכדורגל.

 הנה כמה עובדות.

שחקן כדורגל ברמה הגבוהה ישחק יותר דקות בעונה מאשר כל כוכב ספורט קבוצתי אחר. בערך פי 2 יותר משחקן NBA, למשל.

כדורגלנים רצים בשנה אחת פי 4 או פי 8 יותר מהרף שרופאים קבעו כמסוכן לבני אדם.

צריך 72 שעות כדי שהגוף יתאושש פיזית ממשחק כדורגל. זה מבלי להחשיב טיסות, אימונים והכנות לקראת משחק. בממוצע כדורגלן בכיר באירופה משחק כל 3.75 ימים. זה לא מספיק זמן כדי שהגוף שלו יתאושש ממשחק למשחק, מבלי לקחת בחשבון את העובדה שמדי פעם הוא צריך להתמודד עם פציעות.

המחקר המשמעותי ביותר שנעשה בנוגע לעומס משחקי הכדורגל באירופה מראה כי לוח השנה הנוכחי של הכדורגל האירופאי הוא קשה ואינו הוגן. במיוחד למועדונים עניים יותר ללא סגל שחקנים עמוק.

 

הכדורגל מפוזר על פני כל השבוע.

 

בקיצור, הכדורגל הרבה יותר מדי אינטנסיבי והעונה יותר מדי ארוכה. כתוצאה מכך יותר כוכבים כמו מסי יפצעו יותר במהלך העונה ובמהלך הקריירה שלהם.

זה רע לקבוצות, שצריכות להתמודד בלי השחקנים הטובים ביותר שלהן.

זה רע לאוהדים שצריכים לרכוש כרטיסים ליותר משחקים בלי הכוכבים האהובים עליהם. 

זה רע לשחקנים בגלל שהקריירה שלהם מתקצרת בעקבות פציעות.

זה כנראה לא רע לכדורגל. מסתבר שלטחון כדורגלנים עד דק שווה הרבה מאוד כסף. עובדה: הליגות הגדולות באירופה יקבלו 25% יותר ממכירת זכויות שידור, הכנסות הענף תמיד בעלייה והכדורגל יותר פופולארי מאי פעם.

.

עם זאת, הכדורגל צריך להשתנות. לטובת הכדורגלנים, עובדי התעשייה והלקוחות של התעשייה הזו - אוהדי הכדורגל. זה רק עניין של זמן שעוד "ליאו מסים" כאלה פשוט לא יוכלו לשחק את כל המשחקים שהם מתבקשים לשחק. וזה לא יכול להיות טוב לאף אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות