אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות; פריון קפצה ב-15.8%, טבע עלתה ב-1.3% צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בירידות; פריון קפצה ב-15.8%, טבע עלתה ב-1.3%

דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 0.2%, נאסד"ק נותר ללא שינוי; סרגון ירדה ב-3.1% על רקע פיטורי עובדים; הנפט בשפל של כחצי שנה - 93 דולר לחבית

12.11.2013, 23:03 | ערן סוקול
המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בירידות ברקע לירידות השערים באירופה, המגמה המעורבת שנרשמה הבוקר באסיה והאפשרות שהפד יקדים את צמצום רכישת האג"ח.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

הזהב ירד היום ב-0.8% ל-1,271 דולר לאונקיה - שפל של חודש. הנפט איבד 2.2% למחיר של 93 דולר לחבית - שפל של כחצי שנה. זאת על רקע הערכות בנוגע לאפשרות לצמצום רכישת האג"ח, וכן צפי לעלייה בתפוקה ובאספקת הנפט בארה"ב.

המסחר באירופה התנהל היום בירידות שערים, לאחר שורת נתוני מאקרו מאכזבים שפורסמו בבריטניה. הפוטסי 100 בלונדון ננעל ללא שינוי מהותי, לאחר שנסחר במשך רוב שעות היום בירידות, הדאקס הגרמני איבד 0.3%, קאק בפריז השיל 0.6% והבורסה במילנו איבדה 0.5% מערכה.

הבורסות המובילות באסיה ננעלו הבוקר במגמה מעורבת. הבורסה של יפן מובילה את השוק באסיה, ועלתה היום ב-2.2% לאחר שהתחזקה אתמול ב-1.3%. ברקע למגמה החיובית - המשך הירידה של הין שצנח מול המטבעות המובילים, היצואניות הגדולות המרוויחות ממגמה זו דחפו את טוקיו לעליות. האנג סנג ירד ב-0.7% והבורסה בשנגחאי הוסיפה 0.8% לערכה.

"מרבית נתוני המאקרו לחודש אוקטובר שפורסמו בשבוע האחרון בארה"ב, היו טובים מהצפי והצביעו על כך שהנזקים מההשבתה הממשלתית היו כנראה קטנים יותר מההערכות", ציין עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, "בעקבות הפרסומים החיוביים נרשמה עלייה חדה בתשואות האג"ח הממשלתיות עקב צפי להקדמת המועד לצמצום של הפד".

"החלטת הריבית הבאה של הפד מתוכננת לאמצע דצמבר, בו גם יתפרסמו התחזיות המעודכנות של הבנק לצמיחה, אבטלה ואינפלציה. להערכתנו, עדיין מוקדם לקבוע שצמצום הרכישות יחל בהודעה זו, שהינה הודעתו האחרונה של היו"ר בן ברננקי, עקב האינפלציה הנמוכה מאוד והרצון, הלא מוצהר, של הבנק המרכזי לשמור על דולר חלש - מכאן, אנו עדיין סבורים שהצמצום יחל במהלך הרבעון הראשון של 2014 ויהיה איטי מאוד", הוסיפו בהראל. 

וול סטריט, צילום: רויטרס וול סטריט | צילום: רויטרס וול סטריט, צילום: רויטרס

מניות במרכז

בנק ההשקעות מורגן סטנלי מאבד אמון בחברות האינטרנט: הבנק הוריד את דירוג המלצת רכישת מניות חברות כפייסבוק (FB), איביי (EBAY), גוגל (GOOG), לינקדאין (LNKD) ואחרות מ"אטרקטיבי" ל"in-line". בנוסף, הסיר הבנק את גוגל מרשימת החברות המומלצות בקבוצת "Best Idea List". המניות של פייסבוק ולינקדאין הכפילו את שווין במהלך השנה האחרונה והן נסחרות במכפילי רווח של 44 ו-97 בהתאמה. מניית גוגל התייקרה ב-56% והיא נסחרת במכפיל רווח של 20.

מניות ישראליות במרכז

פריון (PERI), ספקית תוכנת הדואר האלקטרוני וכרטיסי הברכה, דיווחה על עלייה של 23% בהכנסות ברבעון השלישי לעומת אשתקד - ל-21.3 מיליון דולר. עם זאת, פריון הורידה את תחזיותיה לשנת 2013: החברה צופה כעת הכנסות של 102-104 מיליון דולר לעומת תחזיתה הקודמת להכנסות של 110 מיליון דולר. בנוסף, חתכה החברה את תחזית הרווח והיא צופה כעת רווח נקי בניכוי מחיקות ופחת (EBITDA) של 20 מיליון דולר בלבד לעומת תחזיתה הקודמת ל-EBITDA של 26 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם צפוי לעמוד על 18-19 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת לרווח נקי מתואם של 20 מיליון דולר.

 

חברת אופקו הלת'(OPK) יצרנית התרופות הנשלטת על ידי פיליפ פרוסט שמכהן אף כיו"ר טבע, דיווחה אמש על תוצאותיה לרבעון השלישי עם הכנסות של 20.6 מיליון דולר, גידול של 75% לעומת הכנסות של 11.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. אולם, בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד רבעוני של 60 מיליון דולר, כמעט פי 6 מהפסדי הרבעון המקביל שעמדו על 10.2 מיליון דולר.

 

סלקום (CEL) פרסמה היום דוח רבעוני מעודד: למרות התחרות האגרסיבית, מצבת לקוחות הסלולר של החברה דווקא עלתה ב-5,000 מנויים נטו ברבעון השלישי, לעומת אובדן של 15 אלף לקוחות ברבעון השני. ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח עמדה על 79.6 שקל – ירידה קלה מאוד לעומת 79.7 שקל. ההכנסות הכוללות של קבוצת סלקום לרבעון השלישי של 2013 עמדו על 1.22 מיליארד שקל, ירידה של 2.5% בהשוואה לרבעון השני של השנה.

חברת טבע(TEVA) הודיעה אתמול כי תשחרר בישראל את רוב רווחיה הכלואים ותשלם עליהם מס של 1.7 מיליון שקל, בנוסף ל-336 מיליון שקל ששילמה כבר לפני מספר חודשים. יחד עם הסכום שכבר שילמה, יסתכם סך המס שטבע תעביר לקופת המדינה בגין הרווחים הכלואים בכ-2 מיליארד שקל. על פי הודעת החברה היא מעבירה עתה לרשות המסים סכום של 2.54 מיליארד שקל, המורכבים מ-1.7 מיליארד שקל על רווחים כלואים ועוד 840 מיליון שקל כשומת מס לשנים 2005-2011.

סימטרון(CIMT) ספקית פתרונות תוכנה לתעשיית התבניות, מבלטים, כרסום וחריטה של חלקי מתכת, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי. החברה דיווחה על הכנסות של 10.3 מיליון דולר, גידול של כ-9% לעומת הכנסות של 9.46 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ומעל לצפי האנליסטים של 9.8 מיליון דולר. הרווח הנקי זינק ב-62% ל-1.1 מיליון דולר או רווח למניה בדילול מלא של 11 סנט, בהשוואה לרווח נקי של 700 אלף דולר או רווח למניה של 7 סנט ברבעון המקביל אשתקד.

אלוט תקשורת (ALLT), ספקית פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מחוללי הכנסות עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית וספקי שירותי ענן, הודיעה היום על קבלת שלב ראשון של הזמנה בהיקף של 3 מיליון דולר, ממפעיל תקשורת באסיה פסיפיק. מפעיל התקשורת יעשה שימוש בפתרון ניתוח המידע ואכיפת חוזי השירות של אלוט על מנת להציע למנוייו תכניות Data ממוקדות.

סרגון(CRNT) יצרנית ציוד התקשורת, תיפרד מכ-200 עובדים ברחבי העולם, מהם כ-50 בישראל. זאת במסגרת תוכנית להורדת הוצאת התפעול בשנה הקרובה בכ-25 מיליון דולר. סרגון סיימה את הרבעון השלישי עם ירידה של 21% בהכנסות ל-92.1 מיליון דולר. ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-4.5 מיליון דולר לעומת רווח מתואם של 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות