אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק מתחילה למכור נתב התומך בטכנולוגיית ULTRA HD

בזק מתחילה למכור נתב התומך בטכנולוגיית ULTRA HD

הנתב האלחוטי שיכול לתפקד גם כסטרימר, משדר בו זמנית על שני תדרים ומאפשר ליותר מכשירים לגלוש באותו הזמן. יחולק ללקוחות המחוברים לחבילות של 40 מגה-בייט ומעלה

12.11.2013, 14:19 | אופיר דור
בזק משיקה היום (ג') באופן רשמי נתב אלחוטי חדש המשדר בו זמנית על שני תדרים: 2.4 גיגה הרץ (התדר המקובל לרשתות WIFI) ו-5 גיגה הרץ. בחברה מסבירים כי השימוש בתדר הנוסף מאפשר ליותר מכשירים אלחוטיים בבית לגלוש וליהנות מהזרמת מדיה מהירה ללא הפרעות ממכשירים אחרים בבית כמו טלפונים אלחוטיים, טלוויזיות חכמות ועוד.

ממחקרים בעולם עולה כי מספר המכשירים המחוברים לרשת האלחוטית נמצא בעלייה והשנה (2013) בכל בית כ-6 מכשירים מחוברים לרשת, זאת לעומת 2.8 מכשירים בשנת 2010. הצפי הוא כי עד שנת 2017 מספר המכשירים החכמים המחוברים בכל בית יעמוד על כ-8.

הנתב החדש של בזק הנתב החדש של בזק הנתב החדש של בזק

התדר הנוסף אמור לאפשר גלישה באינטרנט והעברת תכנים באיכות HD בתוך הרשת הביתית וצפייה און ליין בסרטים במהירות של עד 300 מגה.

הנתב החדש של בזק, הנקרא SUPER WIFI, מתפקד גם כסטרימר על ידי חיבור הארד דיסק מקומי באמצעות USB והזרמת התכנים שבו לטלוויזיה באופן אלחוטי וקווי. הנתב החדש יחולק ללקוחות המחוברים לחבילות גלישה של 40 ו-100 מגה-ביט. הצפי הוא כי עד שנת 2017 מספר המכשירים החכמים המחוברים בכל בית יעמוד על כ-8.

הנתב מותאם להעברת תכנים בטכנולוגיית ה-ULTRA HD, אך מכשירים בטכנולוגיה זאת עדיין לא זמינים בארץ. מצטרפים חדשים ייהנו מהנתב שנתיים ללא עלות, ולאחר מכן ישלמו עלות השכרה של עשרה שקלים לחודש.

רן גוראון, משנה למנכ"ל בזק, אמר כי "הנתב חדש בנוי לסביבה הביתית מרובת המסכים. הנתבים מהדור החדש מסוגלים לשדר במקביל בתוך הבית לכמה מסכי טלוויזיה ובאיכות HD. ציוד זה גם בנוי להשתלב בדור החדש של הטלוויזיות המסוגל לשדר באיכות ULTRA HD. ענקיות התוכן הבינלאומיות כבר עובדות על תכני וידאו בטכנולוגיית ה- ULTRA HD, ולנו חשוב לנו להקדים את הביקוש, כך שביום בו הטכנולוגיה תהיה נפוצה, הציוד של בזק כבר יתמוך בה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות