אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקסדה מציקה והורסת את התסרוקת? חבשו קסדה בלתי נראית

הקסדה מציקה והורסת את התסרוקת? חבשו קסדה בלתי נראית

שתי יזמות משבדיה עומדות מאוחרי המצאה מהפכנית: קסדה אופנתית שנראית כמו צעיף, אך בטוחה יותר מקסדה רגילה. איך זה עובד?

12.11.2013, 18:22 | סוכנויות הידיעות

שתי סטודנטיות לעיצוב תעשייתי, אנה האפט ותריז אלסטין, עלו על המצאה מהפכנית המשלבת בין גנדרנות לבטיחות: קסדת אופניים בלתי נראית שזכתה בשורה של פרסים. הקסדה, הנקראת Hövding היא למעשה צעיף שלובשים סביב הצוואר. היא תוכננה כך שתתנפח ברגע המכה, ובכך תגן על הראש מפגיעה חמורה.

האפט ואלסטין הסבירו כי עיצבו את הקסדה כתגובה לחוק בשוודיה המחייב חבישת קסדה לילדים. הן החליטו להמציא מוצר ש"אנשים ישמחו ללבוש - בין אם הם חייבים ובין אם לאו". הנשים גייסו 10 מיליון דולר בקרנות הון סיכון וכיום מפעילות חברה המונה 17 אנשים. הקסדה משתמשת באלגוריתם הקובע מתי להפעילה. לשם פיתוח המוצר, היזמות השקיעו שנים בלמידה של תאונות אופניים.

אחד היתרונות הגדולים של הקסדה הזו הוא שהיא אינה הורסת את התסרוקת, כך שהיא מושלמת לנסיעות ארוכות לעבודה. במקרה שמזוהה תנועה חדה ולא צפויה, הצעיף משחרר כרית אוויר מתנפחת בצורה כובע המיוצרת מניילון חזק, שלא תיקרע במקרה של פגיעה בקרקע.

הצעיף מכסה את הראש כולו בתוך פחות משנייה אחת, ומותיר רק את העיניים חשופות, כדי שניתן יהיה להמשיך ולראות. למעשה מרגע הניפוח, הצעיף נהיה בטוח יותר מקסדה רגילה.

לא תאמינו, הם רוכבים עם קסדה לא תאמינו, הם רוכבים עם קסדה לא תאמינו, הם רוכבים עם קסדה

הקסדה במצב סגור ובמצב מנופח הקסדה במצב סגור ובמצב מנופח הקסדה במצב סגור ובמצב מנופח

הקסדה בפעולה בזמן תאונה הקסדה בפעולה בזמן תאונה הקסדה בפעולה בזמן תאונה

האביזר מופעל על ידי סוללות, וניתן לכבות אותו כדי לחסוך ולא לבזבז את הסוללה. כמו כן, הוא נועד לשימוש רב פעמי.

כרית האוויר סופגת את הזעזועים והלחץ במשך מספר שניות, והיא יכולה לעמוד בקלות במספר מכות לפני שמתחיל לצאת ממנה באיטיות האוויר.

ניתן אף להתאים את הצעיף לבגדים, שכן הוא נמכר במספר צבעים בעלות של 400 יורו. החיסרון הגדול של המוצר הוא שכרגע ניתן לרכוש אותו באירופה בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות