אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונאת ביטקוין: אתר המסחר נסגר, בעליו נעלמו עם 4.1 מיליון דולר

הונאת ביטקוין: אתר המסחר נסגר, בעליו נעלמו עם 4.1 מיליון דולר

האתר btc-glb.com, במסגרתו סחרו בעיקר משתמשים במזרח, הופעל מסין. לפי מחקר של סאות'רן מתודיסט, 18 מתוך 40 פלטפורמות המסחר במטבע הווירטואלי שקמו בשלוש השנים האחרונות נסגרו ורובן המכריע גנב את כספי הסוחרים

12.11.2013, 16:22 | סוכנויות הידיעות

אתר סיני למסחר בביטקוין, שהחזיק 4.1 מיליון דולר בחשבונות של לקוחות ירד מהרשת - וכל המעורבים בו נעלמו. כך, לפי דיווח של CoinDesk. האתר, GBL טען שהוא ממוקם בהונג קונג, אך כעת מסתבר כי המטה שלו שכן בסין.

קראו עוד בכלכליסט

לפי העיתון הונג קונג סטנדרט, החברה הושקה ככל הנראה במאי 2012 תחת הדומיין btc-glb.com, שנרשם ב-9 במאי. בהמשך החודש פורסם בפורום ביטקויון טוק פוסט על ידי המשתמש זהאוקיאנפנג (zhaoxianpeng), שקידם את האתר.

מלכודת המטבע הווירטואלי. ביטקוין, צילום: בלומברג מלכודת המטבע הווירטואלי. ביטקוין | צילום: בלומברג מלכודת המטבע הווירטואלי. ביטקוין, צילום: בלומברג

חלק מ-1,000 לקוחות האתר ניסו לפנות למשרדי החברה בכתובת שפורסמה באתר, אך היא התבררה כשגויה. 14 מהלקוחות הגישו תלונה במשטרת הונג קונג. על פי דיווחים נוספים בכלי התקשורת בסין עולה כי החברה לא השיגה את הרישיונות הדרושים להפעלת חברה לשירותים פיננסיים.

זו לא הפעם הראשונה שבנקים ופלטפורמות מסחר בביטקוין נעלמים; מחקר שנערך באוניברסיטת סת'ורן מתודיסט ובקרנגי מלון מצא כי 18 מתוך 40 פלטפורמות המסחר בביטקוין שהוקמו בשלוש השנים האחרונות נסגרו. יתרה מכך, 13 מהעסקים נסגרו בלי התראה מוקדמת, בעוד שחמישה נוספים נאלצו להיסגר לאחר התקפת האקרים. שישה בלבד הציעו להחזיר את הכסף ללקוחות.

בתחילת השבוע פורסם שבנק אוסטרלי לביטקוין בשם Tradefortress נסגר וקרנות ביטקוין בשווי מיליון דולר נעלמו. התברר כי הבנק הופעל על ידי נער בן 18 שהתגורר בפרבר בסידני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
כמה דברים שצריך לדעת על ביטקוין
1.הוא קיים למעלה מארבע שנים. 2. אף אחד לא "שולט על ההיצע" - ניתן לייצר סכום סופי של ביטקוינים (21 מליון) בקצב קבוע. רמת הכרייה נקבעה מראש ולא תסתיים לפני 2033 3. ניתן לסחור גם בשברירים של ביטקוינים, כך שלמרות מגבלת ההיצע - זה לא ממש משנה, תמיד נוכל לשלם ב- 0.00001 ביטקוין ופחות מכך עבור מוצר כלשהוא. 4.ביטקוין, כמו כסף, נובע מהערך שאנשים מיחסים לו, וככל שהזמן יעבור, ללא משבר דרסטי, הוא ככל הנראה רק ילך ויתבסס. בדיוק כמו כל מטבע חדש שקם - כשקמה מדינת ישראל המטבע הישראלי לא היה סחיר, אבל היום אין בעיה להמיר אותו לכל סחורה או מטבע אחר... וכך גם בביטקוין. 5. נכון שיש הרבה מטבעות וירטואליים - אבל הערך שלהם ייקבע לפי מידת השימוש בהם לפי הציבור. ככל הנראה ביטקוין ימשיך להיות המוביל, כמו הדולר או היורו, ומטבעות אחרים יהיו שימושיים במקביל, כמו מטבעות נפוצים פחות בכלכלה כיום.
ההגיון הפשוט  |  06.12.13
15.
actually, the fact you cannot make more bitcoins is its weakest feature
to start with, anything that is perceived legitimate could be currency. it is all about perception. so there is no problem here. The main issue is the limited supply of bitcoins. since it is not managed, the maximum by design is 21 millions. also, since it is not related to any state, there is no real rationale behind it going up, other than the fact it is not transparesnt to global taxation. once it is regulated, there will be no reason for it to hold any value.
jo  |  02.12.13
13.
ל - 5. מה אתה חושב שיקרה כשכל האנשים יבואו לבנק ויבקשו את הכסף?
אותו דבר בדיוק.. הבנק יפול. הביט קוין הרבה יותר בטוח מה"בנק" כי הוא לא של מישהו פרטי ולא של קבוצת משקיעים, ולא נשלט ע"י ממשלות.. וברגע שאנשים ירצו לקבל ביט-קוין בתמורה למשהו ( אפילו על עבודה ) ויהיה להם מה לקנות איתו, אז ננצח את השיטה.
יוסקה , תל אביב  |  18.11.13
לכל התגובות