אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה: חופשות ספארי חדשות צילום: שלמה כרמל

אפריקה: חופשות ספארי חדשות

מעקב אחר זאבים בסכנת הכחדה בקניה, טיולי אופניים במלאווי וספארי לחובבי בירה בדרום אפריקה. כלכליסט סוקר את טיולי הטבע המעניינים לקראת עונת הנסיעות

13.11.2013, 08:57 | יונת נחמני

חופשת החנוכה היא הזדמנות טובה לטיול ספארי משפחתי. כאשר אצלנו מתחילה העונה הקרה והגשומה, בחלקים נרחבים באפריקה יש תנאים מצוינים לצפות בבעלי חיים וליהנות ממזג אוויר נוח. "כלכליסט" סוקר חופשות חדשות ומיוחדות.

טנזניה: ספארי מעורבות עם שבט המסאי

חברת ספארי קומפני מציעה למטיילים לטנזניה ספארי מעורבות, שמאפשר להם להכיר מקרוב יותר את האוכלוסייה והתרבות המקומית. במסגרת התוכנית ייפגשו המטיילים עם סטודנטים ופעילים בעמותות מקומיות, ישתתפו בפעילויות הומניטריות עם ילדים ונוער, ויחוו את היומיום של בני שבט המסאי ובקהילת מרנגו למרגלות הר הקילימנג'רו. פרטים: 29 בנובמבר עד 7 בדצמבר, מ־2,790 דולר, www.safaricompany.co.il.

אזור סוויט ווטר, קניה: זאבים טלואים בעונת ההמלטה

מעקב ומפגש ייחודי עם הזאבים הטלואים באזור השימור סוויט ווטר (Sweat Water) בקניה מציעה בחנוכה חברת עולם אחר. זן הזאבים הנדיר, שנפוץ רק באפריקה מדרום לסהרה ונמצא בסכנת הכחדה, נודד בלהקות לאורך כל השנה, וההזדמנות הנדירה לפגוש אותו היא רק בעונת ההמלטות. הספארי נמשך שמונה ימים, מתאים מגיל 15, וכולל גם ביקור באגם בוגוריה שנודע בלהקות הפלמינגו העצומות שבו, וטיול ג'יפים ולינה ברכס אברדר. פרטים: 28 בנובמבר עד 6 בדצמבר, 4,319 דולר כולל טיסה, לינה בלודג'ים מרמה גבוהה ואירוח מלא. www.another-world.co.il

גורי זאבים טלואים , צילום: שלמה כרמל גורי זאבים טלואים | צילום: שלמה כרמל גורי זאבים טלואים , צילום: שלמה כרמל

 

שמורת צ'ובה, בוצואנה: ריכוזי פילים

יעד מוכר קצת פחות הוא שמורת צ'ובה שבגבול זמביה ובוצואנה. השמורה מאכלסת את אחד הריכוזים הגדולים ביותר של בעלי חיים ביבשת ואת מספר הפילים הגדול ביותר בה. חברת ספארי קומפני מציעה טיול של שמונה ימים בשמורה, שמתאים למשפחות עם ילדים מגיל 10–9. פרטים: מ־4,000 דולר, כולל טיסה ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה ואירוח מלא.

www.safaricompany.co.il.

שמורת צ שמורת צ'ובה בוצואנה | צילום: ספארי קומפני שמורת צ

 

שמורת סלו, טנזניה: בעקבות החיות הגדולות

לטיילים המעוניינים בחוויה בעקבות חמשת הגדולים של אפריקה - האריה, הנמר, הפיל, הקרנף והתאו - מציעה חברת עולם אחר ספארי מצפון טנזניה לדרומה. התוכנית בת שמונה ימים וכוללת שיט על נהר הרופיג'י וספארי רגלי בשמורת סלו, הגדולה באפריקה, שהוגדרה כאתר מורשת עולמי ומרכזת מבחר עצום של מיני בעלי חיים. המשך הטיול יעבור בפארק הלאומי סרנגטי, הנודע במגוון חיי הבר שבו, ובמכתש נגורונגורו. פרטים: 27 בנובמבר עד 5 בדצמבר, 4,598 דולר (לינה בלודג'ים), www.another-world.co.il.

שמורת סלו בטנזניה, צילום: שלמה כרמל שמורת סלו בטנזניה | צילום: שלמה כרמל שמורת סלו בטנזניה, צילום: שלמה כרמל

שמורת מאשאטו, בוצואנה: ברכיבה מודרכת

בשמורת הטבע הפרטית מאשאטו מציעים למטיילים לחוות את אפריקה ברכיבה על אופניים או על סוסים בליווי צוות הדרכה. מסלול של ארבעה ימים ושלושה לילות, שכולל 4–5 שעות רכיבה מדי יום ברחבי השמורה ולינה במחנה בשטח, יעלה כ־420 דולר. מי שיסתפק ביום אחד של דיווש יוכל לשכור אופניים בשמורה תמורת 55 דולר. רכיבת בוקר או בין ערביים בשטחי השמורה תעלה 75 דולר. טיולי הרכיבה מוגבלים מגיל 12 ומעלה. לטובת משפחות שיבחרו בחופשה בשמורה מציעים במאשאטו גם תוכנית לילדים, שכוללת סיורים מודרכים בשמורה, ארוחות ילדים, הקרנות של סרטי טבע והאכלת תנינים. www.mashatu.com.

ספארי אופניים בוצואנה, צילום: ספארי קומפני ספארי אופניים בוצואנה | צילום: ספארי קומפני ספארי אופניים בוצואנה, צילום: ספארי קומפני

שמורת ת'נדה, דרום אפריקה: בירה וחיות בר

בדרום אפריקה מציעים כבר שנים ספארי משולב בסיורי יקבים, וכעת יכולים גם חובבי בירה למצוא טיול לטעמם: הטיול Hops & Hippos Safari שמציעה חברת Africa Adventure Consultants האמריקאית. בספארי בן 13 הימים יוכלו המטיילים להתרשם מתעשיית הבירה המקומית בקייפטאון, דרבן ויוהנסבורג וגם מבירות זולו מקוריות, ליהנות מחיי הבר במשך שלושה ימים בשמורה הפרטית ת'נדה (Thanda), ולהתנסות בסדנת בישול בירה ביתית. פרטים:4,259–3,987 דולר, לא כולל טיסה ליעד. www.adventuresinafrica.com.

מלאווי: יעד מומלץ ל־2014

מלאווי קיבלה השנה שדרוג משמעותי, כשנכנסה לרשימת עשרת היעדים המומלצים לשנת 2014 של ה"לונלי פלאנט". חברתKiboko Southern Experience המקומית מציעה טיולים בני יומיים, ארבעה או שבעה ימים, שבמהלכם מבקרים בשמורות הטבע השונות, ישנים באוהלים, שטים על הנהר ומטיילים ברגל או בג'יפים נוחים. פרטים: מ־295 דולר ליומיים, כולל כניסות לאתרים. www.kiboko-safaris.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות