אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרקים הזמניים של מתאים לי: חשש שבעלי חוב ירוקנו את החנויות צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

המפרקים הזמניים של מתאים לי: חשש שבעלי חוב ירוקנו את החנויות

ביהמ"ש הוציא צו מניעה האוסר על פינוי החנויות וניתוק קווי בזק. המפרקים הזמניים: "נהגי החברה קיבלו הנחייה לאסוף את פדיון הקופות שבמזומן מכל החנויות"

12.11.2013, 17:47 | זוהר שחר לוי ואורנה יפת

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא היום (ג') צו האוסר על פינויין של חנויות רשתות מתאים לי וג'אמפ, אוסר על ניתוק החשמל וקווי הבזק ומונע מהספקים להפסיק לספק שירותים וסחורות.

קראו עוד בכלכליסט

צו המניעה ניתן בעקבות בקשה בהולה שהגישו לפני שעות אחדות המפרקים הזמניים של הקבוצה, עו"ד ישראל שפלר ורו"ח בועז גזית. השניים טענו בפנייתם כי לאחר שבית המשפט הורה להם אתמול להפעיל את הקבוצה במשך 72 שעות, הבוקר הסתבר כי "חלק מהמשכירים או בעלי הזכויות של החנויות פועלים לסגירתן או פינויין של חלק מהחנויות, ולמעשה – כבר נסגרו החנויות בקניון מלחה, קניון הנגב ובקניוני עזריאלי".

חנות של מתאים לי, צילום: אוראל כהן חנות של מתאים לי | צילום: אוראל כהן חנות של מתאים לי, צילום: אוראל כהן

עוד לדברי המפרקים, התקבלה אצלם פנייה מחברת וריפון קופות ממוחשבות, המספקת שירותי תקשורת לחברות, בדבר כוונת החברה לנתק באופן מיידי את קווי התקשורת. "מיותר לציין", כותבים המפרקים, "כי אם לא יינתנו צווים בעניין, ואם תתאפשר סגירתן ופינויין של החנויות וניתוקן מהחשמל ומקווי התקשורת, תתרוקן למעשה מכל תוכן החלטתו של בית המשפט הנכבד בדבר המשך ההפעלה".

עוד צויין בבקשה , כי כל תוכנית הפעלה שתוכן על ידי המפרקים הזמניים וכל בדיקה שתיעשה על ידם ביחס להיותה של ההפעלה גירעונית או לאו, יתבססו מטבע הדברים, על מספרן הנוכחי של החנויות, וברור כי אם יסגרו חנויות "לא תהיה עוד כל רלוונטיות לכל תוכנית או בדיקה שתיעשה על ידי המפרקים הזמניים", לשון הבקשה.

בשל הדברים הללו, ביקשו המפרקים להוציא באופן בהול צו האוסר על המשכירים לבטל הסכמי שכירות או לפנות חנויות. צו זה גם יורה למשכירים שסגרו חנויות או ביטלו הסכמים "לפתוח את החנויות לאלתר ולחזור בהם מהודעת הביטול עד למתן החלטה אחרת". כן ביקשו המפרקים צו האוסר על חברת החשמל לנתק את החשמל בחנויות והאוסר על חברת וריפון ועל בזק לנתק קווי תקשורת. הצו גם כולל איסור לספקי השירותים של הרשתות להפסיק לתת לה שירותים.

בקשתם הבהולה של המפרקים הזמניים התבססה על מכתב שהעביר לידיהם היום עו"ד רמי קוגן, המייצג 130 מעובדי חברת מתאים לי. לפי קוגן, "הנהגים של החברה קיבלו הנחייה לאסוף את פדיון הקופות שבמזומן מכל החנויות המצויות ברחבי הארץ". לפיכך, דורש עו"ד קוגן מהמפרק לבחון היכן מצויים הכספים על מנת שיועברו לקופת הפירוק לצורך תשלום שכר העובדים, "וכן על מנת שלא יזלגו החוצה בדרך כלשהי".

שפלר לבית המשפט: הבוקר התייצבו בחנויות גורמים שונים אשר ביקשו להוציא מהחנויות מלאי, סחורה ומטלטלין, וביקשו לרשום עיקולים בטענה כי הם פועלים בשם ומטעם ספקים, לקוחות או רשויות הטוענים לחוב של החנויות".

בנוסף, יוצא עו"ד המייצג את העובדים נגד קבוצת עזריאלי שפינתה ללא דיחוי את חנויות רשת ml בקניון מלחה, קניון חולון, קניון גבעתיים וקניון איילון ברמת גן. לטענתו, העובדות בחנויות אלה אינן יכולות להמשיך בעבודתן, שכן החנויות נסגרו והן אינן יודעות מה יעלה בגורל מקום התעסוקה שלהן.

קוגן מאשים את קבוצת עזריאלי שהחלה בשיפוץ החנויות שפונו לצורך השכרה שלהן לשוכרים חלופיים, וכי מדובר במהלך שמהווה הפרה של החלטת בית משפט מאתמול (א') האוסרת על פינוי החנויות למשך 72 שעות.

שופטת המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ, קיבלה את בקשת המפרקים והוציאה צו מניעה "על מנת לאפשר הפעלת עסקי החברות וקיום החלטת בית המשפט בדבר ההפעלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מחזק את 1
בשבעת החודשים שאופיס דיפו פעלה תחת אבי מלכה היא הצליחה לייצר רווחים מסויימים, וזאת לאחר התעיילות שכללה סגירת סניפים, צמצום תפקידי מטה ואפילו הורדת שעות עבודה לעובדים. את כל ההכנסות הוא ״שתה״ לטובת הרשתות שלו וגם זה הלך לפח. כשהוא ראה שהספינה מתחילה לטבוע הוא רצה לקצץ בהוצאות, ופגע דווקא באלו שהיו יכולים להרים אותו, העובדים הפשוטים. הוא הוריד שעות עבודה לעובדים מסכנים שמשתכרים בשכר מינימום במקרה הטוב. אני לא מאחל לאף אחד לעשות עסקים עם האדם הזה בעתיד.
2  |  12.11.13
1.
לא אופיס דיפו הפילה את אבי מלכה
אני קורא בהרבה כתבות תגובות ופרשנויות על כי אופיס דיפו הפילה את אבי מלכה. אבי מלכה קבל לידיו את אופיס דיפו , במרץ , כלומר לפני כשבעה חודשים , חובות כמו שיש לרשתות האופנה שלו בסך של מעל 100,000,000 שח' , לא נוצרו בשבעיה חודשים של הפעלה אופיס דיפו . שווה לבדוק למה אבי מלכה רצה את אופיס דיפו ולמה רושש אותה מכסף, ממלאים, חובות לעובדים, ספקים בעלי נכסים , ביטוח לאומי מס הכנסה מע''מ , כל ההכנסות של אופיס דיפו נבלעו ונעלמו אבי מלכה קבר את אופיס דיפו ולא אופיס דיפו קברה אותו
עודד , מרכז  |  12.11.13