אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזה ציור הדיח את "הצעקה" והפך ליצירת האמנות היקרה ביותר?

איזה ציור הדיח את "הצעקה" והפך ליצירת האמנות היקרה ביותר?

יצירת האמנות נמכרה במכירה פומבית במחיר שיא של 142.4 מיליון דולר, הרבה מעל ההערכות. היא הדיחה מהתואר את הציור המפורסם של אדוארד מונק מהפסגה

13.11.2013, 12:21 | סוכנויות הידיעות
ציור של פרנסיס בייקון את חברו האמן לוסיאן פרויד הפך להיות יצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה אי פעם במכירה פומבית, לאחר שגרף 142.4 מיליון דולר בבית המכירות הפומביות כריסטי'ס בניו יורק, מחיר הגבוה במידה ניכרת גם מההערכות לפני המכירה, שעמדו על 85 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

היצירה, המורכבת משלושה לוחות "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד" מ-1969, נחשבת לאחת מיצירות המופת של בייקון. מכריסטי'ס נמסר שהיא נמכרה בתוך שש דקות לאחר קרב מותח של הצעות. מכריסטי'ס לא חשפו את זהות הקונה. היא הדיחה את ציור הצעקה של אדוארד מונק מפסגת היצירות היקרות ביותר, לאחר שבשנה שעברה נמכרה היצירה תמורת 119.9 מיליון דולר.

הציור של פרנסיס בייקון את חברו האמן לוסיאן פרויד. יצירת מופת, צילום: בלומברג הציור של פרנסיס בייקון את חברו האמן לוסיאן פרויד. יצירת מופת | צילום: בלומברג הציור של פרנסיס בייקון את חברו האמן לוסיאן פרויד. יצירת מופת, צילום: בלומברג

בייקון צייר את היצירה ב-1969 ברויאל קולג' אוף ארט בלונדון, לאחר שהסטודיו שלו נשרף. "הציור הוא יצירת אמנות אמיתית ואחד הציורים הטובים ביותר שהוצע למכירה פומבית בדור האחרון", מסר פרנסיס אוטרד מכריסטי'ס. "היצירה מסמלת את מערכת היחסים בין בייקון ופרויד, ומוקירה את הקרבה היצירתית והרגשית בין שני האמנים".

שיא נוסף נשבר באותה המכירה. פסל של ג'ף קונס נמכר ב-58.4 מיליון דולר, המחיר הגבוה ביותר ששולם עבור יצירת אמנות בודדת של אמן חי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות