אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: ירידה באבטלה; גוברות ההערכות להקדמת העלאת הריבית צילום: shutterstock

בריטניה: ירידה באבטלה; גוברות ההערכות להקדמת העלאת הריבית

שיעור האבטלה ירד ל-7.6% ברבעון שהסתיים בספטמבר. הבנק המרכזי התחייב לא להעלות את הריבית בשלוש השנים הקרובות כל עוד האבטלה לא תרד מ-7%, אולם בעקבות התוצאות ייתכן ומסגרת הזמן תקוצר

13.11.2013, 14:09 | סוכנויות הידיעות

שיעור האבטלה בבריטניה ירד ל-7.6% ברבעון שהסתיים בספטמבר. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. הנתונים פורסמו היום, זמן קצר לפני שהבנק המרכזי של אנגליה אמור להודיע כי שוק העבודה מתאושש מהר יותר ממה שצפה.

קראו עוד בכלכליסט

האבטלה היא עמוד התווך בתוכניתו של הבנק המרכזי של אנגליה לשמור את הריבית ברמתו הנמוכה. הבנק אף התחייב לא להעלות את הריבית עד ששיעור האבטלה יהיה נמוך יותר מ-7%. באוגוסט אמר הבנק כי הוא לא צופה שהדבר יקרה במהלך שלוש השנים הקרובות.

בריטניה ממשיכה להתאושש, צילום: בלומברג בריטניה ממשיכה להתאושש | צילום: בלומברג בריטניה ממשיכה להתאושש, צילום: בלומברג

אולם ההתאוששות הכלכלית של בריטניה צברה תאוצה במהלך החודשים האחרונים וייתכן כי במהלך פרסום התחזיות החדשות היום, יודיע הבנק על קיצור מסגרת זמן זה.

הנתונים שפורסמו היום על-ידי מהמשרד הלאומי לסטטיסטיקה של אנגליה מראים כי סימנים חדשים להתאוששותה הכלכלית של בריטניה השנה נותנים את אותותיהם גם בשוק העבודה.

מספר דורשי דמי האבטלה ירד ב-41,700 באוקטובר. כמו כן, הירידה במספר הדרישות לדמי אבטלה בספטמבר תוקנה כלפי מעלה ל- 44,700 מובטלים , מה שהופך את הירידה בספטמבר לגדולה ביותר מאז 1997, כך על פי המשרד לסטטיסטיקה.

אנליסטים שנסקרו על-ידי רויטרס צופים כי הבנק המרכזי יודיע כי בקצב הנוכחי, שיעור האבטלה צפוי לרדת ל-7% ברבעון האחרון של 2015 או ברבעון הראשון של 2016.

השכר השבועי הממוצע בבריטניה – כולל בונוסים – עלה ב-0.7% ברבעון, בהשוואה לאותה התקופה אשתקד. ללא חישוב בונוסים רמת השכר עלתה ב-0.8%.

לעומת זאת, האינפלציה בספטמבר עמדה על 2.7% ובאוקטובר ירדה ל-2.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שקרים, שקרים, שקרים
אני גר בלונדון כבר 26 שנה ויכול להבטיח לכם שכל הנתונים שמופעים בכתבה זו מופרכים מהיסוד. אני כמובן לא מאשים את כלכליסט, שבסך הכל מצטט את רויטרס, אבל הנתונים המעובדים הללו אינם משקפים את המצב האמיתי בשוק העבודה בבריטניה. אז איך הם מכריזים בגאון על ירידה באבטלה? פשוט מאד: הם הכריחו את השוק לצור מאות אלפי עבודות בחצי-משרה (יומיים-שלושה בשבוע), ובנוסף עודדו תופעה מבחילה של ZERO HOUR CONTRAT JOB, זאת אומרת: גוף או חברה מעסיקים אותך - אך קוראים לך לעבודה 'לפי הצורך'. אתה מוצא את עצמך במצב מתמיד של 'כוננות' למקרה ו'יקפיצו' אותך לעבודה לכמה שעות, או אם יש לך מזל - למשמרת מלאה. כל זה בשכר מינימום זעום כמובן. החוצפה עוברת כל גבול ומיליונים עובדים ככה מחוסר ברירה, וכמובן הממשלה השמרנית מגנת העשירים בלבד מכריזה בגאווה בלתי מוסתרת על נתונים כלכליים כוזבים. רק 14,000 מתוך 44,700 עבודות בספטמבר היו עבודות מלאות, בחוזה ושכר מלא. הכלכלה לא ממש מתאוששת. פשוט נוצרה שכבה ענקית חדשה של עניים, מיליוני בני אדם פשוט הפכו ממעמד בינוני- בינוני-נמוך לעניים חדשים. ולפי מה שאני שומע זה קורא גם בישראל.
ליאור , לונדון  |  13.11.13