אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל 2014: בדיקות הסמים ייערכו בשווייץ צילום: איי אף פי

ברזיל 2014: בדיקות הסמים ייערכו בשווייץ

פיפ"א הודיעה כי תשתמש במעבדה בשווייץ כדי לבדוק דגימות דם ושתן במונדיאל 2014; הסיבה: המעבדה בברזיל לא תקבל בזמן את האישור הנחוץ

13.11.2013, 18:50 | סוכנויות הידיעות

פיפ"א הודיעה כי תשתמש במעבדה לבדיקת סמים בשווייץ כדי לבדוק דגימות דם ושתן במהלך מונדיאל 2014. הסיבה: המעבדה בברזיל לא תקבל בזמן את ההסמכה המחודשת הנחוצה.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר WADA ג יו"ר WADA ג'ון פאהי. | צילום: איי אף פי יו"ר WADA ג

הסוכנות העולמית נגד סמים (WADA) ביטלה באוגוסט את ההסמכה של המעבדה הנוכחית הפועלת בברזיל, בשל "כשלים חוזרים ונשנים". במקביל, אף שמוקמת מעבדה חדשה בריו דה ז'נרו היא לא תהיה מוכנה בזמן לתחילת המונדיאל ביוני.

"כפי שאישרו ב-WADA, מעבדת LADETEC לא תצליח לקבל את ההסמכה המחודשת בזמן למונדיאל, כך שלפיפ"א אין ברירה אלא להעביר את תהליך ניתוח הדגימות מחוץ למדינה", נמסר בהודעה שפרסם הגוף המנהל ביום שלישי.

בפיפ"א השתמשו במעבדה השוויצרית גם במהלך גביע הקונפדרציות שנערך השנה כדי לנתח את הפרופיל הביולוגי של השחקנים.

מפיפ"א נמסר כי הם נוקטים "את הצעדים הלוגיסטיים הנחוצים למשלוח דגימות למעבדה בלוצרן במהלך הטורניר בשנה הבאה". בנוסף, פיפ"א תהפוך לאחת מהתאחדויות הספורט הראשונות שתיישם פרוטוקול חדש לזיהוי סטרואידים בדגימות השתן, שישמש כחלק השני בדרכון הביולוגי של השחקנים, שבשלב זה רק מציג את היסטוריית הדם שלהם. לפי פיפ"א, במונדיאל 2014 ייעשה שימוש ב"מודול הסטרואיד" עליו הכריזו ב-WADA ואשר ייכנס לפעולה ב-1 בינואר.

נשיא WADA, ג'ון פהיי, אמר כי שימוש במעבדה מרוחקת אינו מהווה בעיה מהותית בזמן המונדיאל, וציין כי התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) העבירה 40 דגימות מאצנים באזור מרוחק בקניה ללוצרן.

"פיפ"א היא מארגנת אירועים, ותערוך את הסידורים הנחוצים כדי לוודא שתוכנית המלחמה בסמים שלה תמשיך להיות יעילה", אמר פהיי בכנס העולמי על סמים בספורט שנערך בדרום אפריקה. "ברור שלשם כך יש צורך במעבדה נוספת. יש גם אתגר של תחבורה, אך לא מדובר באתגר שלא ניתן להתגבר עליו. ניתן בימינו להעביר דגימות במטוסים ובטיסות רגילות למעבדות אחרות".

הרשות למלחמה בסמים בברזיל מסרה כי היא מצפה שפיפ"א תערוך כ-900 בדיקות סמים לפני ובמהלך המונדיאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות