אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ב-NBA יצליחו לבטל את "עסקת הספורט המשתלמת בכל הזמנים"? צילום: בלומברג

האם ב-NBA יצליחו לבטל את "עסקת הספורט המשתלמת בכל הזמנים"?

האחים סילנה חתמו ב-1976 על הסכם שמבטיח להם הכנסת ענק לזמן בלתי מוגבל. בליגת הכדורסל של צפון אמריקה מנסים כעת לסיים את החוזה

13.11.2013, 17:29 | סוכנויות הידיעות

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה (NBA) מקיימת מגעים עם אוזי ודניאל סילנה לסיום "חוזה עסקי הספורט הטוב ביותר בכל הזמנים", כך לפי רשת ESPN שמצטטת מקורות הקרובים לפרשה. עם זאת לדבריהם, עדיין לא הושג שום הסכם. 

קראו עוד בכלכליסט

לברון ג לברון ג'יימס. האחים סילנה קיבלו 19 מיליון דולר בשנה האחרונה | צילום: אם סי טי לברון ג

האחים סילנה הם הבעלים לשעבר של קבוצת ABA שנקראה ספיריטס אוף סנט לואיס. ב-1976, כשליגת ABA התמזגה עם ה-NBA, האחים הסכימו לפרק את הקבוצה עבור אחוז קטן מהכנסות השידור העתידיות של ה-NBA. באותה תקופה, זה נראה כמו ויתור שאינו רלוונטי עבור הליגה. אך בפועל, ההסכם - שלא הוגבל בזמן - העניק לאחים סכומים גדולים: הם זכו בשביעית מההכנסות משידור של ארבע קבוצות ה-ABA שנקלטו לתוך ה-NBA: הספרס, נאגטס, נטס ופייסרס. ל-NBA יש חוזה בשווי 7.4 מיליון דולר עם ABC/ESPN ו-TNT.

בעונה שעברה, ה-NBA שילמה לאחים סילנה 19 מיליון דולר. מאז הושגה העסקה ב-1976, הליגה שילמה לשניים 300 מיליון דולר בתמלוגים. לאחרונה, שופט פסק כי יש להם גם זכויות להכנסות משידורים באינטרנט. מאחר שההסכם עם האחים סילנה מפחית את הדיבידנדים שמקבלים 30 הבעלים של קבוצות ב-NBA, הליגה מנסה כבר שנים ליישב את הפרשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות