אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל גבאי על אי.די.בי: הצעת קבוצת גרנובסקי עדיפה על יתר ההצעות צילום: עמית שעל

איל גבאי על אי.די.בי: הצעת קבוצת גרנובסקי עדיפה על יתר ההצעות

זאת, למעט בתרחיש שבו העסקה למכירת השליטה בכלל ביטוח מתממשת ולנושים יש העדפה למניות על פי מזומן. עם זאת המומחה הכלכלי מטעם ביהמ"ש אין המלצות חד משמעיות ביחס לחלופה המועדפת

13.11.2013, 17:34 | יניב רחימי
המומחה הכלכלי מטעם בית המשפט, איל גבאי, פרסם היום (ד') את הדו"ח על שלושת החלופות להסדר חוב העומדות על הפרק עבור נושי אי.די.בי אחזקות. הדו"ח מלמד שלגבאי אין המלצות חד משמעיות ביחס לחלופה המועדפת שתטיב עם מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי אחזקות.  

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח של המומחה מחולק לשלושה מדדים עיקריים: השווי הכלכלי המוצע לנושים, מידת הוודאות להשלמת העסקה, ואופי הקבוצה של כל מציע.

גבאי מגיע למסקנה, שעל פי מדד השווי המוערך לנושים, הצעת קבוצת גרנובסקי עדיפה על יתר ההצעות, למעט בתרחיש שבו העסקה למכירת השליטה בכלל ביטוח מתממשת ולנושים יש העדפה למניות על פי מזומן.

נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, צילום: יריב כץ

בפרק העוסק במידת הוודאות להשלמת העסקה ההצעה של קבוצת גרנובסקי זוכה מגבאי לתואר "ההצעה שמידה הודאות להשלמתה היא הגבוהה ביותר". ההצעה של קבוצת אלשטיין מוגדרת על פי גבאי כבעלת מידת וודאות בינונית להשלמתה, ואילו זאת של קבוצת אקסטרה, מוגדרת ככזאת המציבה בפני הנושים את מידת הודאות הנמוכה ביותר להשלמתה ואת הסיכון הגבוה ביותר לנושים.

קבוצת אקסטרה זוכה לעדיפות בסעיף "אופי קבוצת המשקיעים", לנוכח זאת שלפי ההצעה, לקבוצת אקסטרה אין חוב פיננסי והיא מתאפיינת בנזילות גבוהה. גבאי מציין ש"ייחודה של ההצעה של אקסטרה במינוף המועט ובמבנה השטוח שהיא מתאפיינת בהם"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות