אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהשפעת הגז הטבעי: הרווח הנקי של דלק קידוחים הוכפל פי 10 ל-23.4 מיליון דולר ברבעון צילום: אוראל כהן

בהשפעת הגז הטבעי: הרווח הנקי של דלק קידוחים הוכפל פי 10 ל-23.4 מיליון דולר ברבעון

זאת לעומת רווח נקי של 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל; הכנסות השותפות שבשליטתו של יצחק תשובה זינקו ב-84% ל-53 מיליון דולר

13.11.2013, 19:51 | ערן סוקול
שותפות דלק קידוחים דיווחה היום (ד') לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 52.9 מיליון דולר (בניכוי תמלוגים) גידול של 84% לעומת הכנסות של 28.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

העלייה בהכנסות נובעת בעיקר מהכרה לראשונה בהכנסות ממכירת גז טבעי וקונדנסט בפרויקט תמר של 45.3 מיליון דולר בקיזוז ירידה בהכנסות בניכוי תמלוגים מפרוייקט ים תטיס של 7.6 מיליון דולר.

בשורה התחתונה השותפות בשליטתו של יצחק תשובה (62.64%) דיווחה על רווח נקי של 23.4 מיליון דולר, פי 10 מרווחי הרבעון המקביל שעמדו על 2.2 מיליון דולר.

גם הכנסות מדינת ישראל זינקו אולם בשיעור נמוך יותר, השותפות שילמה תמלוגים של 9.2 מיליון דולר, מדובר בגידול של 53% לעומת תמלוגים של 6 מיליון דולר ששילמה השותפות ברבעון המקביל.

החברה דיווחה על מכירות גז טבעי בישראל בהיקף של 2.1 BCM (מיליארד מטרים מעוקבים) ברבעון, לעומת 0.8 BCM ברבעון המקביל.

יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים התייחס לתוצאות ואמר "אנו מאמינים כי המעבר משלב הפיתוח לשלב ההפקה הביא אותנו ליציבות פיננסית ארוכת טווח אשר תאפשר לנו להמשיך ולפתח תגליות נוספות לכדי הפקה כבר בטווח הנראה לעין".

 

יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק קידוחים, צילום: נימרוד גליקמן יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק קידוחים | צילום: נימרוד גליקמן יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק קידוחים, צילום: נימרוד גליקמן

עלות הפקת הגז שנמכר ברבעון הסתכמה ב-3.8 מיליון דולר, לעומת 3.6 מיליו דולר ברבעון המקביל, השינוי נובע מתוספת עלות הפקת הגז של פרוייקט תמר של 3.3 מיליון דולר ומנגד ירדו עלויות ההפקה של פרויקט ים תטיס מ-3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-0.5 מיליון דולר ברבעון.

גדעון תדמור, יו"ר דלק קידוחים מסר כי "היקפי ההפקה מפרויקט תמר מוכחים שוב את חשיבות הגז הטבעי למשק הישראלי הן בהיבט הכלכלי אשר מניב הכנסות בהיקף יוצא דופן לשותפי הפרויקט, חוסך לצרכני הגז הטבעי עלויות ייצור אדירות ותורם לכלכלת המדינה באופן ישיר ועקיף והן בהיבט איכות הסביבה". 

השותפות פועלת בתחום חיפוש, פיתוח והפקה של נפט וגז במים הכלכליים של ישראל ושל קפריסין ומוכרת גז טבעי וקונדנסט למגוון לקוחות. פעילותה של השותפות בתקופת הדוח התמקדה בהשלמת פיתוח והתחלת הפקה מסחרית בפרויקט תמר, בפעילות הערכה בפרויקט לויתן ובפרויקט בלוק 12 בקפריסין (קידוח הערכה – אפרודיטה 2) ובקידוח ניסיון - כריש 1. בסוף מרץ הודיעה השותפות על התחלת הזרמת גז טבעי ממאגר תמר והחל מאפריל מכירה השותפות בהכנסות ובהוצאות מפרויקט תמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות