אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר לשעבר בחברת החשמל: החזירו לי את פיצויי הפרישה צילום: אלעד גרשגורן

בכיר לשעבר בחברת החשמל: החזירו לי את פיצויי הפרישה

מנהל אגף משאבי אנוש לשעבר תובע מהממונה על השכר להשיב לו 643 אלף שקל שקוזזו מהסכם הפרישה שלו. לטענתו, הוא לא ידע שההסכם לא תקין

14.11.2013, 09:05 | ליאור גוטמן

מנהל אגף משאבי אנוש לשעבר בחברת החשמל, אברהם ענתבי, הגיש לאחרונה תביעת פיצויים משולשת בסכום כולל של כמיליון שקל נגד הממונה על השכר קובי אמסלם, חברת החשמל ומנכ"ל החברה הקודם עמוס לסקר בסכום שקרוב לכמיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר, צילום: עמית שעל עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר | צילום: עמית שעל עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר, צילום: עמית שעל

באוגוסט גילה אמסלם כי ענתבי פרש מהחברה תוך קבלת פיצויים שלא על פי התקנות והורה לו להחזיר לחברה 643 אלף שקל. הההחזר בוצע באמצעות קיזוז של כ־18 אלף שקל לחודש מקצבת הפרישה שלו.

ענתבי פרש מחברת החשמל באוגוסט 2010 לאחר 34 שנות עבודה. בכתב התביעה הוא טוען כי לסקר הורה לחברת החשמל להעניק לו תנאי פרישה, בניגוד להחלטות הדירקטוריון. לטענתו, אם היה יודע שתנאי הפרישה שלו לא סוכמו כחוק הוא כלל לא היה פורש מהחברה, ולכן קיזוז השכר שלו אינו חוקי לכאורה. "התובע סמך והסתמך על לסקר ועל חברת החשמל אשר הציגו בפניו מצג, שבדיעבד התברר כמצג שווא", הוא טוען.

ענתבי דורש 100 אלף שקל כפיצוי על עוגמת הנפש מלסקר ומחברת החשמל, ו־850 אלף שקל נוספים: חצי מיליון שקל כפיצוי על הנזק שנגרם לו בשל היציאה לפרישה מוקדמת ו־350 אלף שקל בגין העובדה שהפרישה נכפתה עליו.ענתבי דורש שלסקר יישא בעלויות הפיצוי שהוא נדרש להחזיר.

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "כתב התביעה התקבל. אנו לומדים אותו ונגיב בהמשך".

עמוס לסקר בחר לא להגיב.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "עד כה לא הגיעה כל תביעה מצדו של מר ענתבי לממונה על השכר. ההחלטה על הפחתת הגמלה נעשתה על פי דין. מצופה ממי שאמור להיות שומר סף בכל הקשור לחריגות שכר שלא לקבל מאות אלפי שקלים חורגים כתשלומי פרישה, נוסף לגמלה של עשרות אלפי שקלים שהוא מקבל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
השת... עלה לראש
מדובר באיש מקצוע הכי בכיר בתחום משאבי אנוש שמקבל פיצויי גדול "בטעות" . אני בטוח שטעות הפוכה ( מקבל פחות כסף בטעות ) לא הייתה קוראת. תארו לכם כי בחנות המכולת שלכם גובים ממכם יותר וכאשר אתם מגלים את הטעות מסרבים להחזיר כי כבר תכננו מה לעשות עם הכסף. עצוב מאוד , כי אם הוא מרשה לעצמו לעשות כזה דבר ועכשיו גם לדרוש בחזרה את "הטעות" אז אנחנו כנראה משלמים מכיסנו הרבה טעויות כאלה .
יצחק  |  15.11.13
1.
וואו, הלוואי עליי פיצויי פרישה בסכום כזה.
כל חודש עשרות אלפי שקלים, שאפשר לקזז מהם בקלות 18 אלף. לא פלא שחברת החשמל במינוס. בלי קשר לגז ממצרים שאכן גרם לעליית מחירים, ניתן להפחית קצת במשכורות ובדמי פרישה ולקצץ במינוס של החברה הזו. כשאני אצא לפנסיה אקבל בערך 2400 ש"ח בחודש. ולא יהיה לי חשמל חינם. אז עכשיו אשלם על עוד עליה בתעריפי החשמל במקום לחסוך לזקנה.
ד  |  15.11.13