אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקה היסטורית: הראל רכשה את בניין הבורסה באחד העם בכ-58 מיליון שקל צילום: עמית שעל

עסקה היסטורית: הראל רכשה את בניין הבורסה באחד העם בכ-58 מיליון שקל

הבניין בן חמש הקומות בו שוכנת הבורסה משנת 1983 משתרע על פני 5,700 מ"ר ולפי התכנית אינו כולל זכויות בנייה נוספות. הבורסה תעבור בנובמבר 2014 לבניין חדש בנווה צדק

14.11.2013, 10:12 | עינת פז-פרנקל

הראל השקעות מדווחת היום (ה') כי החברה הבת הראל חברה לביטוח זכתה בהליך תחרותי שפרסמה הבורסה לניירות ערך למכירת זכויות החכירה לדורות של בניין משרדי הבורסה לניירות ערך ברחוב אחד העם 54. הראל תשלם על הבניין 58.35 מיליון שקל.

הבניין שרכשה הראל, בן חמש קומות, משתרע על כ-5,700 מ"ר, והוא מושכר לבורסה עד נובמבר 2014, כאשר היא עתידה לעבור לבניין חדש בשכונת נווה צדק בתל אביב בשנה הבאה.

בניין הבורסה באחד העם 54 בתל אביב. נמכר, צילום: עמית שעל בניין הבורסה באחד העם 54 בתל אביב. נמכר | צילום: עמית שעל בניין הבורסה באחד העם 54 בתל אביב. נמכר, צילום: עמית שעל

בשנת 2005 החליטה הבורסה לעבור לבניין חדיש יותר, ורכשה שנתיים אחר כך מגרש ברחוב אחוזת בית פינת מונטיפיורי, לא הרחק ממגדל שלום, שם היא מקימה מבנה חדש. הבניין החדש ישתרע על שטח של כ-22 אלף מ"ר ויכלול 10 קומות משרדים מהם 8 ישמשו את חברי הבורסה. כמו כן יכלול הבניין מרתפי חניה. הבורסה רכשה את המגרש באחוזת בית צמוד למגדל שלום בשנת 2007 בתמורה לכ-57 מיליון שקל ותקציב הבנייה יחד עם המגרש ועלויות המעבר יגיעו ל-300 מיליון שקל.

הבניין באחד העם הוא המבנה שבו שוכנת הבורסה מאז שנת 1983. בעבר אכלסו אולמות המסחר את הקומה הראשונה בבניין, שהפך לסמל של שוק ההון בישראל. בשנת 1999, עם סיום תהליך מחשוב המסחר, הפכה קומה זו למרכז מבקרים וכנסים. יצוין כי, התב"ע (תכנית בניין עיר) הינה למשרדים בלבד ואין בבניין זכויות בנייה נוספות.

הליך המכירה נוהל על ידי ועדה בראשות רמי תרום (דירקטור בחברת משרדי הבורסה) ובהשתתפות משה גנקין ונציגי הבורסה. את הבורסה ייצגו עורכי הדין אבי בן-יעקב וחופית וסרמן ממשרד עו"ד וקסלר, ברגמן. את הראל ייצגה עו"ד חגית בבלי ממשרד יגאל ארנון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות