אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נט ילן דחפה את וול סטריט לשיא כל הזמנים; סיסקו צנחה ב-11% צילום: בלומברג

ג'נט ילן דחפה את וול סטריט לשיא כל הזמנים; סיסקו צנחה ב-11%

המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסחרו בשיא ועלו ב-0.4% ו-0.5% בהתאמה, נאסד"ק עלה ב-0.2%; יו"ר הפד המיועדת ג'נט ילן סיפקה הסברים לסנאט מדוע יש צורך להמשיך ברכישות האג"ח החודשיות

14.11.2013, 23:02 | ערן סוקול
המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') בעליות לאחר נאומה של ילן וברקע למגמה החיובית שנרשמה היום בבורסות המובילות באירופה ובאסיה. לפני תחילת המסחר פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה ונתוני מאזן הסחר שהפתיעו לרעה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

במסגרת השבעתה, יושבת הראש המיועדת של הבנק המרכזי של ארה"ב, ג'נט ילן, סיפקה היום הסברים לסנאט מדוע לדעתה יש צורך להמשיך ברכישת האג"ח החודשית של הפד וכינתה אותה "הדרך הטובה ביותר להוביל את הכלכלה חזרה למצב נורמלי".

"עיני המשקיעים יופנו לעבר ג'נט ילן מחליפתו של נגיד הבנק הפדראלי בצפייה לרמזים משמעותיים בדבר עתיד ההרחבה הכמותית. השוק מתוח כלפי מעלה בצורה חריגה וניזון מזרם הכסף הזול אשר ממשיך לזרום אליו בדרך לשיאים חדשים", אמר אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות "במקביל להסתערות המשקיעים על המניות ניתן לזהות בחדרי העסקאות ביקוש יתר למכשירי גידור ממונפים על ידי המשקיעים המוסדיים אשר חוששים מתיקון אלים כלפי מטה".

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בעליות שערים, ברקע למגמה החיובית שנרשמה הבוקר באסיה ואמש בוול סטריט. התאוששותה של אירופה רושמת האטה בעוד היא בחיתוליה. התוצר המקומי הגולמי של האיחוד האירופי, עלה ב-0.1% ברבעון שהסתיים בספטמבר. זאת בהשוואה לצמיחה של 0.3% ברבעון הקודם. "אנו עדים להתאוששות איטית עד להכאיב" אמר כלכלן בכיר בבנק קרדיט אגריקול (Credit Agricole) פרדריק דוקרוזה.

 "אני לא הייתי מצפה להפתעות חיוביות אף בשנה הבאה. החדשות הטובות הן שהכלכלה אכן תצמח, אך לא במידה היכולה להוריד את שיעור האבטלה". בגרמניה צמח התוצר ב-0.3% בהתאם לתחזיות הכלכלנים, אך בצרפת רשמה הכלכלה התכווצות בלתי צפויה של 0.1%. הכלכלה השלישית בגודלה באיחוד – איטליה – סבלה מרבעון תשיעי ברציפות של התכווצות כלכלית. הפוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.5%, ה-DAX הגרמני טיפס ב-1.1%, CAC 40 בפריז עלה ב-1% והבורסה במילנו שנסחרה במשך רוב שעות היום בירידות, ננעלה לבסוף אף היא בעליה של 0.2%.

בורסות אסיה ננעלו הבוקר בעליות שערים בהובלת הבורסה ביפן, התוצר הלאומי הגולמי של יפן עלה ברבעון השלישי בקצב שנתי של 1.9%. מדובר בירידה חדה בהשוואה לרבעון השני של השנה אז צמחה הכלכלה בקצב של 3.8%. עם זאת, שיעור הצמיחה ברבעון השלישי היה גבוה מתזחיות האנליסטים שציפו לעלייה של 1.7% בלבד. הניקיי ביפן קפץ ב-2.1%, האנג סאנג התחזק ב-0.8% והבורסה בשנגחאי הוסיפה 0.6% לערכה. 

מאקרו

 

היום לפני תחילת המסחר, פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר, עם 339 אלף דרישות חדשות מעבר לצפי בשוק לקריאה של 331 אלף דרישות בלבד, זאת לעומת 336 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

במקביל, באיחור של תשעה ימים, בשל השבתת שירותי הממשל בחודש שעבר, פורסמו נתוני מאזן הסחר לחודש ספטמבר שהצביעו על גירעון של 41.8 מיליארד דולר, מעל לצפי בשוק לגירעון של 38.7 מיליארד דולר בלבד, זאת לעומת גירעון של 38.8 מיליארד דולר בחודש הקודם.

נתון זה מצביע על ההבדל בשווי בין יבוא ויצוא של סחורות ושירותים במהלך החודש המדווח, כאשר גירעון משמעו עודף יבוא ולהפך. ביקושים ליצוא ולדולר קשורים ישירות, מאחר שזרים חייבים לקנות את המטבע המקומי בכדי לשלם עבור היצוא של המדינה. ביקושים ליצוא משפיעים על רמות הייצור והמחירים ליצרנים המקומיים. 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

סיסקו(CSCO) דיווחה אמש לאחר נעילת המסחר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה (והפיסקאלי הראשון של החברה) עם הכנסות של 12.1 מיליארד דולר, גידול של 1.7% לעומת הכנסות של 11.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל, אולם, פחות מצפי האנליסטים להכנסות של 12.35 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי של 2 מיליארד דולר או 37 סנט למניה ברבעון, לעומת רווח של 2.1 מיליארד דולר או 39 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם עמד על 53 סנט למניה מעל לצפי האנליסטים לרווח מתואם של 51 סנט למניה.  

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מוטורס(TSLA) לא תבצע ריקול למודל S, זאת אף שמאז החודש שעבר דווחו שלוש תקריות של התלקחות המכונית. "לא יתבצע שום ריקול" אמר השבוע מנכ"ל טסלה אלון מאסק "אין שום סיבה לכך". כוכב הקולנוע ג'ורג' קלוני ליבה את האש, כשבראיון למגזין "אסקווייר" שפורסם השבוע הביע את אכזבתו מהטסלה רודסטר ספורט שלו "הייתי בין הראשונים שרכשו טסלה, אבל אני חייב להגיד שנתקעתי איתה כמה פעמים בצדי הדרך".

ישראליות במרכז

הערכאה העליונה של בית המשפט בארה"ב החליטה שלא להקפיא את החלטת הערכאה הנמוכה בנוגע לפקיעת הפטנטים של טבע(TEVA) על תרופת הקופקסון במאי 2014, התרופה לטרשת נפוצה האחראית למחצית מרווחיה. זאת לאחר שהחברה ביקשה לעכב את החלטת הערכאה הנמוכה עד להכרעה בערעור שהגישה.

פוינטר טלוקיישן (PNTR) דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות שיא של 24.4 מיליון דולר – צמיחה של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 1.9 מיליון דולר, זינוק של 33% לעומת הרבעון המקביל. דוד מחלב, מנכ"ל פוינטר, התייחס לתוצאות ואמר "אנו מרוצים מאד מתוצאותינו ברבעון השלישי, במסגרתן הצגנו הכנסות שיא וצמיחה בכל המדדים הפיננסיים. אנו ממשיכים במאמצינו בחיפוש אחר הזדמנויות עסקיות נוספות הן בישראל והן ברחבי העולם. באוקטובר האחרון השלמנו את רכישתה ואיחודה המלא של חברת הבת שלנו בברזיל. אנו צופים כי ההכנסות ב-2014 יעברו את רף ה-100 מיליון דולר - אבן דרך אשר מסמנת עוד הישג מהותי בהתפתחותה של החברה".

אלביט מערכות (ESLT) בניהולו של בוצי מכליס, דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה עלייה ברוב הפרמטרים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה הסתכמו ב-730.6 מיליון דולר, גידול של 8% בהשוואה להכנסות של 677.5 מיליון דולר ברבעון השלישי אשתקד. בשורה התחתונה, הציגה החברה רווח נקי של 55.8 מיליון דולר ברבעון כ-7.7% מסך ההכנסות, בהשוואה ל-49.4 מיליון דולר שהם 7.3% מהכנסות הרבעון המקביל.

קומטאץ'(CTCH) ספקית טכנולוגית אבטחה לאינטרנט ושירותים מבוססי ענן, פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 8.1 מיליון דולר, גידול של 45% לעומת הכנסות של 5.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 300 אלף דולר, קיטון של 57% לעומת רווח נקי של 700 אלף דולר ברבעון המקביל. עיקר הקיטון ברווח נובע מעלייה בהוצאות המחקר ופיתוח, ההנהלה וכלליות. שלומי ינאי, מנכ"ל קומטאץ', אמר: "אנו מרוצים מביצועי הרבעון השלישי ומהביקוש העולמי המתמשך לשירותי זיהוי האיומים ברשת, מבוססי הענן. פתרון אבטחת המידע החדש, שהינו מבוסס ענן (Web SaaS), נמצא בשלבי בדיקות מעבדה עם לקוחות נבחרים ומיועד להשקה מסחרית ברבעון הרביעי. על מנת לתמוך בהשקה זו שכרנו אנשים חדשים למספר משרות מפתח והרחבנו את ארגון המכירות והשיווק שלנו ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות