אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: 8.5 שנות מאסר לגזבר שמעל בכספי קיבוץ שפיים צילום: עמית שעל

ביהמ"ש: 8.5 שנות מאסר לגזבר שמעל בכספי קיבוץ שפיים

בנוסף, בית המשפט הטיל על יהודה דורון, שהורשע במעילה ב-16.5 מיליון שקל מכספי קיבוץ, קנס של 1.5 מיליון שקל ופיצוי של 500 אלף שקל לקיבוץ

14.11.2013, 13:03 | זוהר שחר לוי

יהודה דורון, גזבר קיבוץ שפיים, שהורשע במעילה של 16.5 מיליון שקל מכספי הקיבוץ, נידון היום (ה') ל8.5 שנות מאסר בפועל. בנוסף, הטיל עליו בית משפט השלום בתל אביב קנס של 1.5 מיליון שקל ופיצוי של 500 אלף שקל לקיבוץ.

דורון, ששימש כמנהל מערכות המידע של קיבוץ שפיים, הורשע בספטמבר בגניבת הענק מכספי הקיבוץ, כסף שממנו קנה, בין השאר, וילה בקיסריה. השופטת מיכל ברק-נבו, קבעה בהכרעת הדין כי גרסתו של דורון לאירועים הייתה "כבושה, לא אמינה ומלאה בסתירות".

דורון. רכש בכספי הקיבוץ וילה בקיסריה, צילום: עמית שעל דורון. רכש בכספי הקיבוץ וילה בקיסריה | צילום: עמית שעל דורון. רכש בכספי הקיבוץ וילה בקיסריה, צילום: עמית שעל

לפי הכרעת הדין, דורון זעק לכל אורך הדרך כי הוא חף מפשע וכי נגרם לו עוול ו"נתפר לו תיק". "כה נחרצים היו דברי הנאשם", כך השופטת, "עד שתחילה האמנתי שיש משהו בדבריו והקשבתי קשב רב. בדיעבד הוא הטביע את כולם במידע לא רלוונטי כדי שמרוב עצים לא יראו את היער. התביעה הוכיחה מעל לכל ספק שעשה את המיוחס לו".

דורון הורשע במספר עבירות, בהן גניבה ביד מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עשיית פעולות ברכוש אסור לפי חוק איסור הלבנת הון ועוד.

בגזר הדין של השופטת ברק נבו נקבע כי דורון ירצה 8.5 שנות מאסר בפועל ועוד 12 על תנאי. כמו כן, הוא ישלם קנס בגובה 1.5 מיליון שקל ופיצוי לקיבוץ בסכום של 500 אלף שקל.

רעייתו של דורון, קטרינה, שהואשמה אף היא במסגרת הפרשה, זוכתה בבית המשפט מסיוע לבעלה להתחמק מתשלום מס והורשעה בגניבה ובסיוע לנאשם בגניבה ביד מורשה. בית המשפט הטיל עליה 18 חודשי מאסר, חצי שנת מאסר על תנאי, קנס של 100 אלף שקל ופיצוי לקיבוץ בגובה 100 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות