אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספורט בצפון אמריקה יכניס 67.7 מיליארד דולר עד 2017 צילום: אם סי טי

הספורט בצפון אמריקה יכניס 67.7 מיליארד דולר עד 2017

על פי דו"ח של פרייס ווטרהאוס קופר זכויות השידור צפויות להיות מנוע הצמיחה העיקרי של כל קבוצות הספורט בצפון אמריקה

14.11.2013, 15:56 | בלומברג

הכנסות תעשיית הספורט בצפון אמריקה יצמחו בשיעור שנתי מתואם של 4.8% ל-67.7 מיליארד דולר עד 2017, כך על פי דו"ח של פרייס ווטרהאוס קופר. 

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי אוקלהומה מה-NFL. מכירות המרצ אוהדי אוקלהומה מה-NFL. מכירות המרצ'נדייז יעלו | צילום: אם סי טי אוהדי אוקלהומה מה-NFL. מכירות המרצ

החברה ניתחה ארבעה זרמי הכנסה מרכזיים: מכירות כרטיסים, זכויות שידור, חוזי ספונסרשיפ ומכירת מרצ'נדייז, בקרב ליגות מקצועיות, מכללות וילדים ובין כמה קבוצות ספורט. זכויות השידור צפויות לעלות בשיעור החד ביותר, ויצמחו בשיעור שנתי מתואם של 7.7% ל-17.1 מיליארד דולר עד 2017. מבחינת צמיחה עתידית, בדו"ח מציינים חוזי שידור מתקרבים עבור כמה קבוצות וכן את היכולת של תעשיית המדיה להרוויח מפלטפורמות חדשות כמו אפליקציות למכשירי סמארטפון ושידור משחקים באתרי האינטרנט של הליגות השונות.

"מאחורי הצמיחה בהכנסות עומדים סגמנטי זכויות השידור וחוזי הספונסרשיפ", הגיב אדם ג'ונס, מנהל שירותי ייעוץ הספורט בחברה. "בחמש השנים הבאות, אנחנו מעריכים שתגדל היכולת של התעשייה למנף מלאי חדש בשני הסגמנטים הללו". מהחברה נמסר עוד כי צמיחה של 4.8% תהווה צעד משמעותי קדימה ביחס לתקופת חמש השנים הקודמת בין 2008-2012, שהושפעה מהמיתון האמריקאי וסכסוכי עבודה בליגות, שהובילו להשבתות.

לדברי ג'ונס, הצמיחה השנתית המשולבת עבור התקופה הזו עמדה על 0.8% והסתכמה ב-53.6 מיליארד דולר. הכנסות ממכירת כרטיסים, ימשיכו להעניק את התרומה הגדולה ביותר להכנסות, וצפויות לעלות ב-3.9% ל-19.1 מיליארד דולר ב-2017. עם זאת, בדו"ח מציינים כי הקבוצות יצטרכו להתמקד על שיפור החוויה באצטדיון, הפארק או הארנה. אימוץ אפליקציות לסמארטפון, תוכן בלעדי לצופים במגרשים, ניתוח נתונים ומודלים דינמיים לתמחור ישפרו את היסודות ויובילו להעלאת ההכנסות.

חוזי ספונסרשיפ יעלו לפי התחזיות ב-6% ל-17.7 מיליארד דולר ב-2017, בשל מלאי חד וקטגוריות זכויות חדשות שינבעו מפתיחת אזורים חדשים במתחמים ופלטפורמות המדיה. מכירות של מרצ'נדייז רשומים צפויות לעלות בשיעור שנתי של 1.6% לפחות ל-13.8 מיליארד דולר ב-2017. הצמיחה קשורה ל"תנאים כלכליים מקרטעים שצפויים לפגוע בנכונות של הצרכנים להוציא כסף", לפי הדו"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות